• Randka w ciemno

• W dniach 4 - 8 marca w bibliotece szkolnej przy ul. Grunwaldzkiej można było zabawić się w "Randkę w ciemno z książką". Celem tego pomysłu było zwiększenie czytelnictwa poprzez niestandardowe zachęcenie młodzieży do obcowania z książką. Istotą zabawy było wypożyczenie zapakowanych w kolorowy papier książek, na podstawie kilku słów zachęty dotyczącej treści. Projekt, przez wszystkie dni trwania, cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem. Czytelnicy codziennie dostawali nową partię ciekawej lektury. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy.

•  konkurs czytelniczy
          • konkurs czytelniczy

• Klasa IIa i IIb wzięła udział w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury "Zaczarowana zagroda". W pierwszym etapie dzieci rozwiązywały test. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów, zakwalifikowali się do kolejnego - ustnego etapu. W szkolnej bibliotece w dniu 5 marca odbył się drugi szczebel konkursu. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. W wyniku zaciętej walki, po dogrywce, I miejsce zajął Filip Patapczyk, II - Zofia Lipińska i Olaf Kwiatkowski, III miejsce Jakub Gorgol i Szymon Machnio, IV - Wojciech Jarosz i Ignacy Żołnierek. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za wspólną zabawę.