• Wiosenne granie w "Hetmanie"

     • 22 marca Akademicki Klub Szachowy Hetman Politechnika Koszalińska zorganizował Wiosenny Turniej Szachowy pod patronatem Polskiego Związku Szachowego oraz portalu krainaplanszówek.pl. Hasłem turnieju była ogólnopolska akcja "Edukacja przez szachy w szkole". Turniej był rozegrany w 4 grupach tj. 1000-1250, 1400-1600, od 1800 oraz blitz.

      W turnieju wzięło udział 53 uczestników z Koszalina, Kołobrzegu, Gościna, Szczeglina i Świecia.

      W turnieju 1000-1250 wystartowało 29 zawodników i grano tempem po 30 minut na zawodnika na dystansie 6 rund. W tej grupie 11 osób wypełniło normy na V i IV kategorie szachowe w tym 8 z UKS REFLEKS Gościno, a klasyfikacja końcowa była podzielona na kategorię chłopców i dziewcząt.

      Wyniki chłopców:

      1. Bartłomiej Kujaszewski (Szczeglino) 5 pkt, 2. Oliver Astinger (P Calineczka Koszalin) 4 pkt, 3 Bartosz Walentowicz(SP10 Koszalin) 4 pkt

      Wyniki dziewcząt:

      1. Nikola Grzesik (SP9 Koszalin) 5,5 pkt, 2. Natalia Kamińska (UKS Refleks Gościno) 5 pkt, Julia Przytocka (UKS Refleks Gościno) 4,5 pkt

      Szczegółowe wyniki:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1338/final_standings&6.html

      W turnieju 1400-1600 wystartowało 9 zawodników, którzy również grali tempem po 30 minut na zawodnika na dystansie 6 rund. W tej grupie pierwsze trzy miejsca zajęli:

      1. Jagoda Bieńko (UKS Refleks Gościno) 5,5 pkt, 2. Krzysztof Majewski (SP7 Koszalin) 5 pkt , 3. Agnieszka Polakowska (SP21 Koszalin) 3,5 pkt

      Szczegółowe wyniki:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1609/final_standings&6.html

      W turnieju od 1800 udział wzięło 8 zawodników, którzy grali systemem kołowym po 30 minut na zawodnika. Turniej wygrał Paweł Ałkowski (Szczeglino) 5 pkt  przed Markiem Kwiatkowskim (Koszalin) 5 pkt  i Gracjanem Grzesikiem(Koszalin) 4,5 pkt .

      Szczegółowe wyniki:

      http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1608/final_standings&7.html

      W turnieju blitz udzał wzięło 8 zawodników, którzy zagrali turniej  dwukołowy tempem po 5 minut na zawodnika. Wyniki: 1Marek Kwiatkowski 12 pkt, 2 Gracjan Grzesik 10,5 pkt, 3. Filip Łuczak 8 pkt.

      Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1919/final_standings&14.html

      Szczególne podziękowania dla portalu krainaplanszówek.pl za nagrody w postaci gry szachy solo oraz PZSzach za miesięczniki MAT, dla uczestników turnieju.

      Galeria: https://plus.google.com/u/0/photos/110121438635283079971/albums/5997271993644495761

      autor: Tomasz Kamieniecki

      Kategorie zdobyli:

      Normy na kategorię PZSzach


      ID CR Tyt. Nazwisko Imię Woj. Klub Data ur. N Pkt. Rn+1 Ruz Norma Uwagi
        V Przytocka, Julia   UKS REFLEKS Gościno 2003-07-08 6 4.5 1093 1264 IV  
        V Grzeszczuk, Gabriela   UKS REFLEKS Gościno 2002-08-23 6 3.5 1108 1165 IV  
          Nowak, Aleksander   UKS REFLEKS Gościno 2006-03-10 6 4.0 1143 1257 V  
          Kołodziejski, Maksymilian   UKS REFLEKS Gościno 2006-04-27 6 3.0 1100 1100 V  
          Śmigielski, Sebastian   UKS REFLEKS Gościno 2004-03-05 6 3.0 1100 1100 V  
          Dudek, Jakub   UKS REFLEKS Gościno 2007-04-27 6 3.0 1136 1136 V  
          Plata, Emanuela   UKS REFLEKS Gościno 2005-01-07 6 2.5 1058 1001 V  
          Januszewska, Amelia   UKS REFLEKS Gościno 2004-12-13 6 3.0 1129 1129 V  

      GRATULUJEMY Śmiech

     • Pierwszy dzień wiosny

     • Powitanie wiosny

                      W tradycji uczniowskiej jest to dzień wagarowicza. W tym roku przebiegał on inaczej niż zwykle. Było to za sprawą  I Radu Gościńskiego zorganizowanego przez ZS im. M.Rataja oraz SP z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie. Rajd wiódł ścieżką rowerową do Dargocic. Uczestnikami jego byli uczniowie w/w szkół oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Robuniu.

                      Piękna pogoda, radosny nastrój sprzyjały poznawaniu walorów krajobrazowych terenu gminy Gościno. Zabawy przewijały się z edukacją udzielania pierwszej pomocy, budowy geologicznej terenu oraz poznawaniem środowiska przyrodniczego Jeziora Kamica.

                      Relaks, kalambury, konkursy na hasło o wiośnie i gminie Gościno, strzelanie z broni pneumatycznej, gry towarzyskie, sadzenie drzewka przyjaźni, pieczenie kiełbasek, grochówka to tylko nieliczne atrakcje tego dnia. Jakie wrażenia odnieśli uczestnicy najlepiej oddadzą ich wypowiedzi.

      „Droga była długa i urozmaicona. Był to dla mnie wysiłek, ale piękny krajobraz i wesoła atmosfera wynagrodziły mój trud. …Uważam, że jest to dobry sposób na spędzenie czasu.” – Julia Wilk kl.IIIb.

      „W Dargocicach czekało na nas wiele niesamowitych niespodzianek… Rajd był super i do tego nasza szkoła zajęła I miejsce” – Kasia Słoboda kl.VIb.

      „Spędziłam ten dzień bardzo radośnie i aktywnie” – Sobczak Iza kl.Va

      „ Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się w stronę Dargocic. Po drodze można było podziwiać łono natury, pierwsze liście na drzewach…Daśko Maciej kl.VIb.

      „Odbyła się piękna uroczystość. Według mnie był to najlepszy rajd na świecie” Hines Nordine kl.VIb

      „Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę się tak dobrze bawiła” – Madejska Weronika kl.VIa

      „ Z pewnością jak będzie jeszcze jakiś rajd pójdę bez wahania” – Wojtków Agnieszka kl.VIa

      „ Zauważyłam, że wszystko zmienia się na moich oczach. Miałam mnóstwo energii. Według mnie ta wycieczka była wyśmienita. Nasz świat jest niezwykły i musimy go szanować. Codziennie chciałaby chodzić na takie spacery”. – Chmielewska Maja kl.IVa

      „ Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Najbardziej zafascynowało mnie strzelanie do celu. Bardzo miło spędziłem czas na świeżym powietrzu, integrując się z innymi dziećmi. Za rok też wezmę udział w takim rajdzie.” – Olszak Jakub kl.IVa

      „Szliśmy polną drogą, ścieżką rowerową, doskonale się bawiliśmy. Poznaliśmy kolegów ze Szkoły Podstawowej z Robunia. Ten rajd był najlepszym rajdem w  moim życiu”. – Słoboda Ola kl.IVa

      „ Jak zaczęliśmy iść, to nie byłem zbyt entuzjastyczny lecz, gdy zobaczyłem krajobraz wokół ścieżki, to byłem zachwycony. Na trasie było dużo sympatycznych ludzi.” – Knieć Marcin kl.Va

      Wrażenia z tego dnia zakończę wierszem Gabrysi Grzeszczuk z klasy Va

                                                     Dzień Wiosny

      Dzisiaj przyszła do nas Wiosna

      Kolorowa i radosna

      Zielenią się kwiaty, drzewa

      Każdy ptak z radości śpiewa

      W lesie budzą się zwierzęta,

      I niedźwiedzie i pisklęta

      Ludzie więcej już biegają,

      W piłkę grają,                                                                                 

      I pływają

      I ogólnie się ruszają.

      Częściej teraz słońce świeci,

      I na dwór wychodzą dzieci.

      I tu nie ma nic do krycia

      Każdy budzi się do życia!

                      Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za wspólną zabawę i bezpieczny przemarsz!

      Grażyna Ulikowska

     • Pomagamy FILIPINOM

     • Pomagamy FILIPINOM - Obrazek 1

                      7 grudnia 2013 r. to dzień, w którym zakończyły się kilkutygodniowe przygotowania do koncertu inaugurującego akcję Pomagamy FILIPINOM. Pomimo niesprzyjającej aury - wiatru, niskiej temperatury i padającego śniegu wszystko przebiegało zgodnie z planem. O godzinie 10.00 mieliśmy już pewność, zagrożenie ze strony pogody minęło. Dwanaście z dwudziestu pięciu grup wolontariuszy wyszło na ulice Gościna, Pławęcina, Gościna Dwór i Lubkowic. Wolontariuszom towarzyszyła młodzież z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. O godzinie 17.00 w Domu Kultury w Gościnie rozpoczął się Koncert Pomagamy FILIPINOM w trakcie, którego występy artystyczne przeplatały się z relacjami pana Zygmunta Piznala o bieżącej sytuacji na Filipinach. Wzruszające słowa, niesamowite zdjęcia i filmy uświadomiły nam o skali tragedii mieszkańców Filipin, o rozmiarze spustoszenia i bezradności ludzkiej. Był to również czas - tak jak powiedział Pan Zygmunt - „by poznać Filipińczyków... niewiarygodnie odpornych, długo cierpiących, miłych z natury, nadzwyczaj przyjacielskich, lojalnych, prostolinijnych, umiejących przetrwać najgorsze”. Był to również dobry czas by poznać osoby, które otrzymają od nas wsparcie, poznać przynajmniej poprzez zdjęcia i opowieści. Myślą przewodnią tego wydarzenia był cytat piosenki Pokonamy fale: "Ile możesz dać? Możesz dać tylko to, czym sam jesteś!". Dziękujemy wszystkim osobom, które poruszone losem ludzi na odległych Filipinach, odpowiedziały na nasze zaproszenie lub też same zadeklarowały chęć wzięcia  udziału w występach. Wokalnych emocji i wrażeń dostarczyły nam: dzieci z Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Robunia, Paulina Bohdan, Ewelin Piznal, Agata Kondziołka, Jagoda Kondziołka, Kacper Siejkowski, Podlotki oraz Oddział N.

      W trakcie Koncertu można było nabyć cegiełki wartościowe o nominałach 10 zł i 20 zł. W sprzedaży były również wyroby rękodzielnicze. W kawiarence, dzięki uprzejmości Państwa były do kupienia ciasta, kawa i herbata, potrawy filipińskie a także element świąteczny: czerwony barszcz z krokietami.

      Najważniejsza, bo szczególna tego wieczoru była jednak atmosfera, jaką wspólnie stworzyliśmy. To, że tak pięknie potrafi nas zjednoczyć nieszczęście ludzkie, świadczy o dużej wrażliwości i solidarności mieszkańców naszej Gminy. Dziękujemy za Państwa hojność i szczodry gest, za każdą złotówkę i wspaniałomyślność.

      W minioną sobotę na ulicach Gminy Gościno kwestowało pozostałych 13 grup wolontariuszy. Dzieci zbierały pieniądze w Robuniu, Wartkowie, Pobłociu Małym, Ramlewie, Ząbrowie, Ołużnej, Jarogniewie i Mołtowie. Znamy już pierwsze wyniki naszej zbiórki, wolontariusze na terenie całej gminy zebrali 2792,22 zł. Sprzedaliśmy cegiełki o wartości 1360 zł. W sumie zebraliśmy imponującą kwotę 7872, 66 zł.

      Akcja Pomagamy FILIPINOM trwać będzie do końca czerwca 2014 r. W trakcie tego okresu pieniądze będziemy zbierać poprzez:

      • dobrowolne wpłaty na konto: 85 8581 1030 0500 6980 3000 0001 Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie Oddział w Gościnie,
      • zbiórkę pieniędzy do 25 puszek kwestarskich,
      • zbiórkę pieniędzy do 35 skarbon stacjonarnych, ustawionych za zgodą właścicieli lub użytkowników obiektów -  sklepów na terenie gminy oraz obiektów użyteczności publicznej,
      • sprzedaży cegiełek wartościowych.

       

      O tym jak żyją obecnie ludzie na Filipinach oraz jak bardzo są nam wdzięczni Ci, którzy otrzymują od nas finansowe wsparcie świadczą przesyłane drogą elektroniczną wiadomości i podziękowania:

      Dzień dobry ! Ależ ciężko tutaj na Leyte znaleźć pożywienie, w ogóle nie ma światła, nie wiemy gdzie mamy się udać. Skończyły się nam zapasy ryżu, została tylko kukurydza…

       Dzień dobry! Czy ja mogłabym prosić o jakąś przysługę od kogoś z twoich przyjaciół czy kolegów, którzy byliby tak hojni – bardzo pilnie potrzebujemy generatora  prądotwórczego. Światło będziemy mieli nie wcześnie, jak w lutym. Nie mamy wody. Nasz dostęp do wody jest uzależniony od pompy wodnej. Również inne maszyny i spawanie jest od tego uzależnione. Budynki tutaj muszą być powoli odbudowywane inaczej to wszystko będzie zniszczone przez deszcz.

      Tak, potrzebujemy waszej modlitwy. Zbieramy pieniądze dla siostry Solmedy… Ogromne zniszczenia… brak jedzenia i schronienia.

      Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji rodziny Inday i Titing na wyspie Leyte. Oni przeżyli tajfun, ale nie mogą sobie kupić żywności, bo zniszczone są wszystkie posiadłości. Oni powinni wyjechać, bo śmierdzi rozkładającymi się ciałami, nawet sami chorują.  

      Thank you very much to everybody from Goscino in Poland for your help after typhoon Yolanda. it helps us a lot especially to our basic needs. we are very much bless and thankful to God that you are there, willing to help during this disaster. you touch our lives and gives us strength to fight back even what happen to us. thank you, thank you.....

      Dziękuję bardzo wszystkim z Gościna w Polsce za waszą pomoc po tajfunie Yolanda. To nam bardzo pomogło, szczególnie w naszych podstawowych potrzebach. Otrzymaliśmy duże błogosławieństwo i jesteśmy wdzięczni Bogu za to że jesteście tam, chętni do pomocy w czasie tego kataklizmu. Wy dotknęliście naszego życia i daliście nam siłę, by walczyć z powrotem pomimo tego co się nam przytrafiło. Dziękujemy wam, dziękujemy.

      Thank you so much ..thanks to all of you. I was told by my father and my mother that all of you..there in Goscino and Zabrowo helped us..  we are so very thankful to all of you.. to Gościno and Zabrowo...we are very much thankful to all of you..

      Dziękujemy  tak bardzo... dziękujemy wam wszystkim... mój tato i mama powiedzieli mi, że wy wszyscy... tam w Gościnie  i Ząbrowie pomogliście nam... Jesteśmy bardzo wdzięczni wam wszystkim...

      Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu inaugurującego Koncertu Pomagamy Filipinom: Burmistrzowi Gościna Panu Marianowi Sieradzkiemu, Państwu Magdalenie i Bartłomiejowi Grzesiak, Państwu Halinie Buczyk i Sławomirowi Szostak oraz wszystkim osobom, które upiekły ciasta.

      Oprawa graficzna akcji Pomagamy Filipinom: pan Paweł Grążawski i pan Marcin Pawlak

      Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej Pomagamy Filipinom: Marlena Fidos, Marcin Pawlak, Paweł Grążawski, Paweł Pawlak, Joanna Dylawerska, Zygmunt Piznal, Grażyna Ulikowska, Danuta Frankowska

                                                                                                                                                               Marlena Fidos

       

    • Uroczystość wręczenia sztandaru
     • Uroczystość wręczenia sztandaru

     • Uroczystość wręczenia sztandaru - Obrazek 1

       

      29 października 2013 r., we wtorek, w godzinach porannych, w Szkole Podstawowej w Gościnie trwają ostatnie przygotowania do ważnej i szczególnej uroczystości. Dla naszych uczniów, nauczycieli i pracowników rozpocznie się kolejna z pietyzmem zaplanowana i przygotowana lekcja historii. Zespół Szkół w Gościnie – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. majora Henryka Sucharskiego otrzyma nowy sztandar.

      Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00, na sali byli już obecni wszyscy zaproszeni goście: Burmistrz Gościna p. Marian Sieradzki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gościnie p. Barbara Koleśnikow, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu naszej gminy p. Paweł Pawlak i p. Stanisław Jacynowski. Nie zabrakło także naszych kombatantów oraz rodziców. Uczniowie na salę weszli parami, ustawiając się w szpalerze klas. Prezentacji uczniów i wychowawców dokonały przewodniczące samorządu uczniowskiego – Katarzyna Rakowska i Wiktoria Milas. W atmosferę uroczystości  wprowadzili nas nauczyciele i uczniowie, opowiadając w trzech częściach historię szkoły z lat 1975 – 2013. Historyczny tryptyk przedstawiał tradycje i ważniejsze wydarzenia związane z symbolami szkoły i jej codziennym życiem.

                  Jednym z przejmujących momentów była ceremonia pożegnania sztandaru przez delegację uczniów oraz dyrektora szkoły. Klęknięcie Dyrektora przed sztandarem, ucałowanie jego płatu, a następnie prezentacja przed całą społecznością szkolną na długo pozostanie w nas jako niezapomniany obraz. Nowy sztandar dyrektorowi szkoły p. Mikołajowi Koleśnikow wręczył Burmistrz Gościna p. Marian Sieradzki. Zgodnie z ceremoniałem Burmistrz odczytał Akt Założycielski, wygłosił stosowną formułę. Dyrektor zaprosił osoby z patronatu honorowego sztandaru do wbicia gwoździ honorowych i pamiątkowych.

      Patronat honorowy nowego sztandaru:

      1. Burmistrz Gościna mgr inż. Marian Sieradzki
      2. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gościnie mgr Barbara Koleśnikow
      3. Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego

      p. Mikołaj Koleśnikow, p. Marlena Fidos, p. Katarzyna Monastyrska Kubicka, p. Grażyna Pyzak

      1. Uczniowie Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego

      Katarzyna Rakowska, Wiktoria Milas, Mateusz Adamczak

      1. Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego

      Izabela Roda – Kupisz, Małgorzata Lupke i Lidia Grzeszczuk

      1. Absolwenci Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego

      Karolina Stachurska, Milena Stachurska, Nikodem Kawka

      W dalszej części uroczystości już z nowym sztandarem, nastąpiło tradycyjne ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.  Ceremonii pasowania uczniów klasy I a dokonali:  Burmistrz Gościna, pan Marian Sieradzki oraz pani Marlena Fidos – wicedyrektor Zespołu Szkół w Gościnie, natomiast uczniów klasy I b - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gościnie pani Barbara Koleśnikow oraz pan Mikołaj Koleśnikow – dyrektor Zespołu Szkół w Gościnie.

      Poczet sztandarowy reprezentowany był przez uczniów klasy szóstych:

      Chorąży – Nordine Hines

      Dowódca pocztu - Justyna Szymborska

      Asysta – Dominika Plata

       

      Chorąży – Filip Nowak                  

      Dowódca pocztu - Katarzyna Słoboda

      Asysta – Kaja Araszewska 

                 Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie - Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu i organizacji uroczystości: panu Pawłowi Grążawskiemu, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Gościnie - pani Barbarze Koleśnikow,  nauczycielom Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Panu Arkadiuszowi Harłukowiczowi oraz  Panu Ryszardowi Jezierskiemu.

                                                                                                            Marlena Fidos

    • Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych - OPEN
     • Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych - OPEN

     • W piękny, ciepły grudniowy weekend 13-15.12.2013r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, rozegrane w ramach Międzynarodowych Turniejów Szachowych MetLife Amplico i Memoriału Stanisława Gawlikowskiego. Zawody na Zlecenie Europejskiej Unii Szachowej zorganizowała Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

      Do zawodów w szachach błyskawicznych zgłosiło się 432, a w szachach szybkich 737 zawodników. Na podium Mistrzostw Europy w Szachach Błyskawicznych stanął Bartosz Soćko, który zdobył brązowy medal. Soćko był również najlepszym z Polaków w szachach szybkich, w których zajął VII lokatę. W obydwu turniejach w klasyfikacji kobiet zwyciężyła jego małżonka - Monika Soćko.

      Klub UKS REFLEKS Gościno reprezentowała Jagoda Bieńko, która zmierzyła się z najsilniejszymi zawodnikami z Europy i chociaż jeszcze wiele nauki ma przed Nią, to poogrywała kilku lepszych zawodników od siebie i podniosła swoje rankingi zwłaszcza w szachach błyskawicznych. Pierwszy raz bowiem odważyła się zagrać tempem 3minuty + 2 sekundy na ruch. W swoim roczniku była 3. Zdobyła bezcenne doświadczenia, natomiast nowe wrażenia turniejowe z nawiązanej rywalizacji zostaną wykorzystane w dalszym procesie kształcenia.

      Galeria - szachy szybkie: http://www.poloniachess.pl/amplico2013/pl/gallery/rapid15

      Galeria - szachy błyskawiczne: http://www.poloniachess.pl/amplico2013/pl/gallery/blitz

      Strona turniejowa: http://www.poloniachess.pl/amplico2013/pl/

     • Igrzyska Młodzieży Szkolnej - wyniki

     • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w szachach drużynowych Szkół Podstawowych odbył się  22.11.2013r. w  sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w  Gościnie. Do rywalizacji przystąpiły 22 drużyny z całego województwa.  Rozgrywki  odbyły się w pięknie przygotowanej scenerii szachowej. Sportowa walka zakończyła się zwycięstwem  Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, która zdobyła 19pkt.

      Wykaz zawodników drużyny SP7 KOSZALIN

      Nr

      Code

      Tyt.

      Nazwisko Imię

      Elo

      Rank.

      Data ur.

      R1

      R2

      R3

      R4

      R5

      R6

      R7

      1

      1184156

      II

      Pijewski, Miłosz

      1544

      1800

      2002-09-23

      1

      1

      =

      1

      1

      0

      1

      2

      1184105

      II

      Ćwirko, Mateusz

      1441

      1800

      2002-10-05

      1

      1

      1

      1

      =

      1

      1

      3

      21800456

      III

      Majewski, Krzysztof

      0

      1600

      2004-12-19

      1

      1

      1

      1

      =

      =

      1

      4

         

      Jegier, Agata

      0

      1000

      2002-01-22

      0

      1

      0

      0

      0

      0

      0

       
       
       

      Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie z 18,5 pkt.

      Wykaz zawodników drużyny SP DŹWIRZYNO

      Nr

      Code

      Tyt.

      Nazwisko Imię

      Elo

      Rank.

      Data ur.

      R1

      R2

      R3

      R4

      R5

      R6

      R7

      1

      1194607

      II

      Kabaciński, Krzysztof

      1462

      1800

      2004-04-07

      1

      1

      =

      0

      1

      1

      1

      2

      1167731

      III

      Ciesielski, Jan

      1304

      1600

      2001-08-01

      1

      1

      0

      1

      1

      1

      1

      3

      1194674

      IV

      Wącior, Wojciech

      0

      1400

      2002-07-29

      1

      1

      0

      0

      1

      0

      0

      4

      1167723

      III

      Ciesielska, Małgorzata  

      0

      1600

      2002-12-26

      =

      0

      1

      =

      1

      0

      1

       
       

      Trzecie miejsce natomiast zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu z 18 pkt.

      Wykaz zawodników drużyny SP 4 KOŁOBRZEG

      Nr

      Code

      Tyt.

      Nazwisko Imię

      Elo

      Rank.

      Data ur.

      R1

      R2

      R3

      R4

      R5

      R6

      R7

      1

      0

      III

      Gajkowski, Marcel

      0

      1600

      2004-01-31

      0

      0

      0

      0

      0

      0

      0

      2

      1194666

      II

      Rogala, Miłosz

      1275

      1800

      2003-06-01

      1

      1

      1

      1

      =

      0

      1

      3

      21802734

      III

      Uglis, Kamil

      1155

      1600

      2004-04-02

      1

      1

      1

      1

      =

      1

      1

      4

      1194615

      II

      Nowicka, Julia

      1204

      1600

      2003-04-02

      0

      1

      1

      1

      1

      1

      1

       
       
       

      W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi okazali się:

      SZACHOWNICA 1 – Grzesik Gracjan (7pkt), Kubiak Jakub (6,5pkt) i Łuczak Filip (6,5pkt)

      SZACHOWNICA 2 – Ćwirko Mateusz (6,5pkt), Ciesielski Jan (6pkt) i Rogala Miłosz (5,5pkt)

      SZACHOWNICA 3 – Uglis Kamil (6,5pkt) Majewski Krzysztof (6pkt) i Kossowski Piotr (6pkt)

      SZACHOWNICA 4  - Krzywnicka Maria (6,5pkt) Bieńko Jagoda (6,5pkt) i Antos Aleksandra 6,5pkt)

      Wyniki IMS - http://chessarbiter.com/turnieje/2013/tdr_5568/index.html

      Album foto ­ _ http://spgoscino.edupage.org/album/?#gallery/63

      Każdy z zawodników otrzymał zakładkę do książki w kształcie wieży z przesłaniem Ksawerego Tarkowskiego nawiązującym do codzienności „Zawsze istnieje właściwe posunięcie, trzeba je tylko umieć znaleźć”. Opiekunowie otrzymali materiały promocyjne o Gminie Gościno i piękny album o nowo powstałych ścieżkach rowerowych w powiecie kołobrzeskim. Wszelkich porad i odpowiedzi dotyczących lokalizacji pomieszczeń szkolnych udzielali gościom wolontariusze z klasy Vb, którzy w ten sposób uczcili  i obchodzili  Światowy  Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji, jakie dzieci chcą nam przekazywać.

      Przy tak wspaniałej sportowej okazji poznaliście Państwo naszych Mentorów i Sponsorów , którzy udzielają nam  wsparcia finansowego i rzeczowego. To Oni w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwijania  talentów dzieci oraz realizacji przedsięwzięć sportowych.

      1. Burmistrz Miasta Gościno – Pan Marian Sieradzki

      2. Przewodnicząca Rady Gminy w Gościnie – Pani Barbara Koleśnikow

      3. Prezes Zachodniopomorskiego Związku Szachowego – Pan Marian Kanarek

      4. Wiceprezes Zarządu Szkolnego Związku Sportowego – Pan Marcin Kuduk

      5.  Członek Zarządu Szkolnego Związku Sportowego – Pan Eugeniusz Kuduk

      6. Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno – Pan Krzysztof Olejnik

      7. Dyrektor Banku Spółdzielczego w Gościnie – Pani Kamila Sichau

      8. Dyrektor Banku PKO w Kołobrzegu – Pan Marek Kędziora

      9. Prezes Lokalnej Grupy Działania – Pani Marianna Caban

      10. Prezes Firmy „Troton” Sp. z o. o. - Pan Jan Wołejszo

      11. Radny Powiatu – Pan Paweł Adamczak

      12. Radny Powiatu – Pan Paweł Pawlak

      13. Prekursor szachów na ziemi kołobrzeskiej – Pan Michał Hryb

      14. Inspektor do spraw kultury i sportu – Pan Edward Sidorkiewicz

      15. Kierownik Domu Kultury w Gościnie – Pan Marcin Pawlak

      16. Stołówka szkolna – Najemca Pan Bartosz Grzesiak

      17. Sklepik Uczniowski „Pod Pucharami” – Pani Grażyna Ulikowska

      18. Rada Rodziców – Przewodnicząca Pani  Lidia Grzeszczuk

      19. Samorząd Uczniowski – Opiekun Pani Dorota Rzewucka

      20. Trener szachowy - Pan Marek Kościelny

      21. Zakład Zieleni Miejskiej w Kołobrzegu

      22. Zakład Mechaniki Samochodowej – Pan Robert Drzewiecki

      Sędziowie:

      1. Sędzia główny Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Pan Tomasz Kamieniecki

      2. Sędzia rundowy – Pan Henryk Węgrowski

      Organizatorzy:

      1. Klub UKS REFLEKS Gościno  

      2. Szkolny Związek Sportowy – oddział wojewódzki  w Szczecinie

      3. Dyrektor Szkoły – Pan Mikołaj Koleśnikow

      4. Wicedyrektor Szkoły – Pani Marlena Fidos

      Współpraca:

      1. Urząd Miejski w Gościnie

      2. Dom Kultury w Gościnie

      3. Zespół Szkół imienia Macieja Rataja w Gościnie

      4. Klub Szachowy „Hetman” Politechnika Koszalińska

      Dziękuję za słowa uznania  i podziękowania jakich nie szczędziliście Państwo za organizację tej sportowej imprezy.

      Edyta Bieńko

     • Szanowni Rodzice - Komunikat

     • Szanowni Rodzice !

       

                  Informujemy Państwa, że od roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole będzie funkcjonował Dziennik Elektroniczny. Dzięki temu będą mieli Państwo bezpośredni dostęp do najbardziej istotnych informacji dotyczących pobytu dziecka w szkole:

      1. Obecności na zajęciach,
      2. Uzyskiwanych ocen cząstkowych z poszczególnych przedmiotów, ocen przewidywanych na koniec semestru i roku szkolnego,
      3. Organizacji zajęć, życia klasy, wydarzeń szkoły,
      4. Organizacji spotkań z rodzicami,
      5. Spraw wychowawczych dziecka i klasy,
      6. Bieżący kontakt z wychowawcą.

      Prosimy Państwa o podjęcie decyzji dotyczącej korzystania z Dziennika Elektronicznego i złożenia deklaracji do wychowawcy najpóźniej do dnia 10 października 2013 r. Po zadeklarowaniu i opłaceniu składki, otrzymacie Państwo kody dostępu.

       

      INFORMACJE O DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM

       

      Lp.

      Nazwa platformy edukacyjnej

      LIBRUS

      1.  

      Adres WWW platformy

           https://dziennik.librus.pl

      1.  

      Opłata/Termin ważności konta

           20 zł/ 12 miesięcy

      1.  

      Termin wpłaty

           20 października 2013 r.

           Wychowawca, sekretariat szkoły

      1.  

      Odbiór kodów

           Wicedyrektor, wychowawca

       

     • - Obrazek 1

       

      Wakacyjna lekcja historii

      Szkoła Podstawowa w Gościnie 7 maja 1975 roku , w dniu nadania szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, obrońcy Westerplatte, otrzymała pierwszy sztandar. Od tego momentu upłynęło już ponad 38 lat i do dnia dzisiejszego sztandar ten był najważniejszym symbolem szkoły. Przez około 40 lat uczestniczył w najważniejszych uroczystościach naszej szkoły, a także w wydarzeniach lokalnych i środowiskowych. Całe pokolenia uczniów ślubowało na sztandar, składało przyrzeczenie uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, uczniem i Polakiem. Absolwenci podczas pożegnania ze szkołą, właśnie na ten sztandar zapewniali, że będą godnie reprezentowali imię naszej szkoły i dalszą pracą i nauką będą rozsławiać jej imię. Nie tylko upływające lata odcisnęły na nim swoje piętno, ale przede wszystkim nazwa szkoły stała się już nieaktualna. Ten sztandar odchodzi do historii.

      Dyrekcja szkoły postanowiła przeprowadzić ostatnią ważną lekcję z wykorzystaniem sędziwego sztandaru. Grupa 37 osób, w tym nauczyciele, dzieci i rodzice, w ostatni weekend wakacji wzięła udział w Uroczystym Porannym Apelu na Westerplatte. Delegacja z naszej szkoły, na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska,  o godz. 4.45 była pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, uczestniczyliśmy w obchodach 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nasz sztandar stał w szpalerze sztandarów, wysłuchaliśmy wystąpień premiera Donalda Tuska, Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, metropolity gdańskiego abp Sławoja Leszka Głódzia. Obecni byli między innymi szef sztabu Generalnego WP generał broni Mieczysława Gocuł, dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz Mathea, Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica i inni. Orkiestra Marynarki Wojennej odegrała hymn państwowy. Odczytano apel poległych. Nasza delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.  Ten poranek był pełen przeżyć, obaw i wzruszeń. dzieci uczestniczyły naprawdę w pięknej i ważnej uroczystości, przeżywały historię. Były zmęczone, niewyspane ale przede wszystkim dumne i zadowolone – dały radę.

      Mieliśmy jechać wyłącznie na apel, ale otrzymaliśmy dodatkową propozycję od przedstawiciela Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pana Kamila Ruteckiego do udziału w specjalnie przygotowanym przez muzeum programie edukacyjnym, który miał przybliżyć historię składnicy wojskowej na Westerplatte. Program ten powstał przy współpracy z Fundacją Invenire - Salvum oraz grupami rekonstrukcji historycznych, honorowy patronat nad wydarzeniami objął Prezydenta Miasta Gdańska. Jeszcze w sobotę na terenie całego półwyspu obejrzeliśmy rekonstrukcje walk, które prezentowały sceny z życia polskich żołnierzy podczas służby w Wojskowej Składnicy Tranzytowej. "Przeżyliśmy" wybuchy, strzelanie, duszący dym,  mieliśmy we włosach torf. Zwiedziliśmy stałą wystawę plenerową, chodziliśmy po pozostałościach koszar, byliśmy przy Wartowni nr 1, na Cmentarzyku Poległych Obrońców Westerplatte, miejscu gdzie dawniej stała Wartownia nr 5. Widzieliśmy iluminacje Pomnika Obrońców Wybrzeża.

      Otrzymaliśmy także zaproszenie od Urzędu Miasta Gdańska do zwiedzenia miasta. Wspólnie z przewodnikiem odwiedziliśmy przepiękne zakątki ulicy Mariackiej i Długiej, przeszliśmy wzdłuż rzeki Motławy. Przede wszystkim dzieci poznały historie miasta, legendy i opowieści. Były między innymi przy Fontannie Neptuna, Dworze Artusa, Żurawiu.

      Ten wyjazd planowaliśmy od dawna, chcieliśmy być obecni na Westerplatte właśnie 1 września, o godzinie 4.45. Pojechaliśmy, wiemy, że warto i należy tam wracać. To była wartościowa i szczególna lekcja historii. Dostarczyła nam niezapomnianych doświadczeń, wielu wzruszeń i radości.

      Dziękujemy !

      1. Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska za zasponsorowanie przewodnika i uatrakcyjnienie zwiedzania miasta.
      2. Panu Kamilowi Ruteckiemu (Muzeum II Wojny Światowej  w Gdańsku) za pomoc w organizacji i kilkumiesięczne pilotowanie wyjazdu,
      3.  Panu Sylwestrowi Koszelowi, który był naszym przewodnikiem po Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte.

       

      Organizator wyjazdu: Marlena Fidos

      Zdjęcia: Mariusz Marecki

                                                                            

     • Aktualizacja danych

     • Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane

    • Konkurs plastyczny o zaletach picia mleka i spożywania produktów mlecznych rozstrzygnięty!
     • Konkurs plastyczny o zaletach picia mleka i spożywania produktów mlecznych rozstrzygnięty!

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ph. „Moja mleczna kraina” zorganizowanym przez Szczeciński Związek Hodowców Bydła i Agencję Rynku Rolnego w Szczecinie. Uczniowie wykonali 48 prac, z czego 25 wzięło udział w konkursie wojewódzkim. Były one bardzo piękne, estetyczne i kompozycyjne. W niedzielę 8 września 2013 r. w Barzkowicach podczas XXVI Targów Rolnych „Agro Pomerania 2013” ogłoszone zostały wyniki konkursu. Wpłynęło 977 prac z czego nagrodzonych i wyróżnionych zostało 45.

      W kategorii klas V - VI uczennica klasy VI Dominika Plata zdobyła II nagrodę (aparat fotograficzny) a Oliwia Lupke wyróżnienie (radio z wyświetlaczem).

                                                                                                                                                                        GRATULACJE!!!

      Opiekun: Bogusława Lebowska

    • Szachy w szkole
     • Szachy w szkole

     •    Zapraszamy do udziału  w zajęciach szachowych przedszkolaków i uczniów:

      wtorek (6godzina lekcyjna)  12.50 – 13.30 klasy I- VI (7 godzina lekcyjna)  13.45 – 14.30 przedszkolaki    

      piątek (6 godzina lekcyjna)  12.50 – 13.30 klasy I- VI (7 godzina lekcyjna)   13.45 – 14.30 przedszkolaki

            piątek   16.00 – 18.00  Członkowie Klubu UKS „REFLEKS” Dom   Kultury w Gościnie                                              

             więcej informacji: www.refleksgoscino.vgh.pl

    • Witajcie w nowym roku szkolnym 2013/2014
     • Witajcie w nowym roku szkolnym 2013/2014

     • Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

       

      Nim się spostrzegłeś – rok upłynął.
      I nowa bije już godzina,
      Nowy rok szkolny się zaczyna,
      Już czeka szkoła i koledzy,
      I w książkach – zasób nowej wiedzy.

      Jan Brzechwa

      Życzymy Wam, aby nowy rok szkolny 2013/2014 był pełen sukcesów.

      Uczniowie zdobywajcie wiedzę,  rozwijajcie zainteresowania  oraz odkrywajcie nowe pasje.

                                                                                       Samorząd Uczniowski

       

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie dla wszystkich uczniów 2 września 2013 r. o godz. 9.00

      W dniu 2 września 2013 r., nie odbędzie sie ślubowanie klas pierwszych.

      Życzymy miłego jeszcze wakacyjnego weekendu !!!

     • Zgrupowanie szachowe Łazy 2013

     • Komunikat Zgrupowanie szachowe w Łazach  2013

      29.06 - 8.07.2013r.  ŁAZY k/Koszalina”

      1. Organizator:

      - Uczniowski Klub Sportowy „REFLEKS Gościno

      2.Cele:

      - pogłębienie wiedzy szachowej

      - promocja „królewskiej gry” wśród dzieci i młodzieży,

      - zdobywanie kategorii szachowych przez uczestnictwo w turnieju klasyfikacyjnym,

      - połączenie rywalizacji sportowej z wypoczynkiem,

      - promocja aktywności fizycznej. 

      - przekazanie wzorców moralnych, sportowych, zasady „fair play”,

      - przeciwdziałanie patologiom społecznym,

      - integracja środowiska szachowego.

      3. Charakterystyka zajęć:

      Zajęcia szkoleniowe

      -  w ramach zgrupowania odbędą się szkolenia szachowe uwzględniające wiedzę i umiejętności dzieci.

      Turnieje

      A. w ramach zgrupowania rozegrane zostaną turnieje klasyfikacyjne uwzględniające   rankingi szachowe kolonistów, turniej blitza oraz konkurs rozwiązywania zadań  szachowych.

      B. uczestnicy  będą mieli prawo gry w turniejach szachowych w ramach

       Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Perła Bałtyku”  wpisowe w cenie

      turnusu.

      4.Miejsce:

      OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „BRYZA” 76-002 Łazy, ul. Wąska 2,

      www.bryza.tp2.pl,

      5.Termin:

      29.06.2013r. (sobota) - 08.07.2013r. (poniedziałek)

      - świadczenia żywieniowe rozpoczynają się kolacją pierwszego dnia i kończą

      obiadem  w ostatnim dniu turnusu oraz wydaniem suchego prowiantu na

      podróż powrotną.

      - zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu od godziny 9:00 do 18: 00

      wykwaterowanie w ostatnim dniu do godziny  13:00

      (udostępnione zostanie pomieszczenie na złożenie bagażu).

      6.Warunki uczestnictwa:

      Zgrupowanie, ze względu na swój charakter, kierowane jest do dzieci i młodzieży zainteresowanej rozwojem umiejętności oraz podwyższeniem  posiadanego poziomu sportowego. Uczestnikiem może zostać dziecko w wieku  od 7 do 16 lat (młodsze dzieci, wymagające opieki, mogą uczestniczyć w zgrupowaniu wraz z opiekunami).

      Organizator dopuszcza indywidualne lub grupowe zgłaszanie uczestników zgrupowania.

      7.Warunki finansowe:

      Koszt zgrupowania:  9 x 75,00 = 675,00+ 225,00 razem : 900,00 złotych  (turnus)

      Kwota: 222,00 za wykonanie programu zgrupowania z opieką podczas pobytu  - koszt wychowawcy, szkoleniem szachowym  – wpisowym do turnieju klasyfikacyjnego.

      Osoby towarzyszące:  9 x 75,00 = 675,00 złotych  

      w tym:

      Zakwaterowanie:

      W budynkach wczasowych, w pokojach 2-osobowych z łazienkami

      Wyżywienie:

      W stołówce Ośrodka – 4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

      (śniadanie, obiad i kolacja w formie „szwedzkiego stołu”).

      W ramach programu:

      Szkolenia szachowe, turniej kwalifikacyjny, turniej blitza, symultany, plażowanie, ogniska, grill, dyskoteki, zawody sportowe rozgrywane na boiskach ośrodka oraz plaży, nieodpłatny dostęp do urządzeń rekreacyjnych będących w dyspozycji ośrodka.

      Dyplomy, upominki dla uczestników zgrupowania.

      Dojazd i powrót:  we własnym zakresie lub PKS szkolny 29.06.2013r parking SP Gościno godzina 8.00 wyjazd.

      O godzinie 10.00 zaczyna się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży, której zakończenie przewidziane jest na godzinę 15.00 Powrót we własnym zakresie.

      8. Uwaga:

      Wystawiamy faktury VAT  – możliwość pozyskania środków z zakładów pracy,

      urzędów gmin, ośrodków pomocy społecznej, szkół, firm prywatnych i innych źródeł!

      9.Płatności:

      Wpłaty w kwocie:  900,00 zł  (lub inna od każdej osoby) dokonać na adres i konto jak niżej:

      nazwa odbiorcy: 

      Akademicki Klub Szachowy „Hetman - Politechnika Koszalińska”

      ul. Racławicka 15-17

      75-620 Koszalin

      numer konta:  79 1020 2791 0000 7602 0091 3590

      tytułem:  „Zgrupowanie Łazy - ” za uczestnika:  imię i nazwisko, UKS REFLEKS Gościno

      10.Ostateczne terminy rekrutacji:

      do 15 czerwca 2013r.

      Zgłoszenia, wpłaty oraz nadesłanie wypełnionych karty zgrupowania należy

      dokonać w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 15 czerwca 2013r. Niedopełnienie w terminie dowolnego z wyżej wymienionych wymogów oznaczać będzie rezygnację.

      11.Zastrzeżenie:

      Organizator nie bierze odpowiedzialności za posiadane przez uczestników: telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i inne wartościowe przedmioty.

      13. Kontakt:

      Edyta Bieńko

      781 288 211 elgida@wp.pl

      do pobrania zgrupowanie_karta2013.docx

     • Ogólnoszkolne Zebranie z Rodzicami

     • W dniu 27 maja 2013r. o godzinie 16.00 (poniedziałek) w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami.

     • ZAPROSZENIE - Turniej szachowy "Złoty Goniec"

     •  

       Burmistrz Miasta Gościno oraz Klub UKS „REFLEKS” Gościno

         zapraszają na:

      IV Turniej Szachowy „Złoty Goniec z Gościna”

      1 czerwca 2013 - godzina 10.00

      Dom Kultury w Gościnie

       ul. J. Matejki 2

      System gry:

      - szwajcarski,

      - 7 rund, 15 minut na zawodnika

      Wpisowe: 10 zł od uczestnika

      Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Gościno

      Patronat medialny: „Głos Gościna”

      Zgłoszenia: Internet                                                                                  

      www.chessarbiter.to.pl (pod datą 1 czerwca)                 

      lub w dniu zawodów do godziny 945                                                                

      Uwaga: Osoby spóźnione startują od drugiej rundy!

     • Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne

     • W dniu 10 maja w Domu Kultury w Gościnie odbyły się eliminacje gminne 45 Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki,Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Recytatorów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Bogumiła Szczęśniak – Kierownik referatu oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy w Rymaniu , Elżbieta Rucińska - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymaniu , Aldona Korytowska i Zofia Perlińska – instruktorzy ze świetlic wiejskich w Rymaniu i Wartkowie. W turnieju wystąpiło razem 32 uczestników w trzech kategoriach ze Szkół Podstawowych w Gościnie i Robuniu oraz Gimnazjum w Gościnie. Najlepszymi recytatorami, którzy zostali wytypowani do eliminacji powiatowych zostali: W kategorii ,,Ptaszęta” - Jagoda Bieńko, Aleksandra Piasecka ,  i Julia Wilk. W kategorii ,,Ptaszki” - Dominika Plata i Dominika Masalska W kategorii ,, Ptaki „ - Jagoda Kondziołka i Weronika Strychanowska . Wyróżnienia otrzymali : Szymon Pleciak, Martyna Kita, Maja Chmielewska, Bartosz Olejnik, Dominik Juszczak, Aleksandra Osiadacz, Dominika Kostecka, Agnieszka Wojtków, Weronika Madejska , Agata Maćkowiak, Edyta Wojtków, Rafał Juszczak Magdalena Wuchnicka, i Agata Chrzęst. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy podpisane przez Burmistrza Gościna – Mariana Sieradzkiego oraz przez członków Komisji Konkursowej. Opiekunowie uczestników konkursu i Komisja Konkursowa otrzymała podziękowania za udział i współpracę przy organizacji Turnieju od Burmistrza Gościna Oprawę sceniczną przygotowały: Pani Zofia Perlińska , a rzeźby ptaków zaprezentowała Pani Teresa Sadowska z Dębicy. Nad gościnnością imprezy czuwała Pani Danusia Frankowska. Wszystkim uczestnikom Turnieju życzymy dalszych sukcesów na niwie kultury, a nauczycielom artystycznej satysfakcji z pracy.Organizatorzy: Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Galeria zdjęć: Marcin Pawlak https://www.facebook.com/media/set/?set=a.543451772385833.1073741830.162364240494590&type=1&l=ec987788b3

    • ŚWIĘTO SZKOŁY
     • ŚWIĘTO SZKOŁY

     •  

       

       

       

       

       

       

      Z życia gościńskiej podstawówki …

      To już 38 lat, gdy Szkoła Podstawowa w Gościnie otrzymała imię majora Henryka Sucharskiego. Każda rocznica nadania imienia jest wielkim świętem dla wszystkich uczniów oraz okazją do przybliżenia postaci patrona szkoły. Temu wydarzeniu towarzyszy montaż słowno – muzyczny, konkurs wiedzy o patronie i historii szkoły.

                  Od 2000 roku obchody święta zostały wzbogacone o Bieg Uliczny. Uczestniczą w nich wszyscy uczniowie klas 0 – VI. Pierwsze biegi odbywały się na ulicy IV Dywizji Wojska Polskiego a obecnie na ulicy Grunwaldzkiej. Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy z wielką sympatią kibicują młodym sportowcom.

      Zwycięzcy biegu zostali uhonorowani dyplomami i medalami tradycyjnie ufundowanymi przez Burmistrza Gościna p. Mariana Sieradzkiego.

      Nie zapomnieli o nas również przyjaciele szkoły w osobach p. Bartłomieja Grzesiaka, który wspólnie z Dyrekcją Szkoły p. Mikołajem Koleśnikow i p. Marleną Fidos przygotowali dla wszystkich uczestników i gości niespodziankę w postaci pysznej grochówki z kotła.

      Organizatorzy biegu p. Grażyna Ulikowska i p. Lidia Neumann serdecznie dziękują za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie biegu Policji i Straży Miejskiej w Gościnie oraz uczniom klasy wojskowej z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej w Gościnie pod kierunkiem p. Doroty Cebuli.

      Tegoroczni medaliści:

      Klasy pierwsze:

      Dziewczynki:

      I miejsce - Maja Lis

      II miejsce - Aleksandra Franczak

      III miejsce - Oliwia Kopczyńska

      Chłopcy:

      I miejsce - Oliwier Dominiak

      II miejsce - Hubert Maciejczyk

      III miejsce -  Tomasz Sielski

      Klasy drugie:

      Dziewczynki:

      I miejsce - Marta Hryb

      II miejsce - Julia Wilk

      III miejsce - Oliwia Dondaj

      Chłopcy:

      I miejsce - Filip Loepp

      II miejsce - Jakub Sucharzewski

      III miejsce - Wojciech Skrzypczyk

      Klasy trzecie:

      Dziewczynki:

      I miejsce - Maja Leśniewska

      II miejsce - Izabela Knieć

      III miejsce - Aleksandra Thurow

      Chłopcy:

      I miejsce - Filip Siuciak

      II miejsce - Karol Henning

      III miejsce - Dawid Kosiński

      Klasy czwarte:

      Dziewczynki:

      I miejsce - Tamara Grzelak

      II miejsce - Katarzyna Rakowska

      III miejsce -  Wiktoria Brzezowska

      Chłopcy:

      I miejsce - Patryk Trzaskoma

      II miejsce - Filip Kindermann

      III miejsce - Maciej Świder

      Klasy piąte:

      Dziewczynki:

      I miejsce - Kaja Araszewska

      II miejsce - Aniela Stawiarz

      III miejsce - Justyna Szymborska

      Chłopcy:

      I miejsce - Marek Marecki

      II miejsce - Damian Wysocki

      III miejsce - Szymon Wilchowski

      Klasy szóste:

      Dziewczynki:

      I miejsce - Karolina Stachurska

      II miejsce - Eliza Pyzak

      III miejsce - Monika Sradomska

      Chłopcy:

      I miejsce - Patryk Zaniewicz

      II miejsce - Jarosław Chojnacki

      III miejsce - Nikodem Kawka, Nikodem Koralewski

      Wszystkim, którzy zdobyli medalowe miejsca Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                       Grażyna Ulikowska,  Lidia Neumann