Szkolny Zegar

Wtorek 23.01.2018
  • 04.12.2017

W dniu 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS. Z tej okazji odbył się apel poświęcony temu problemowi.

Uczniowie starszych klas reprezentowali również naszą szkołę na Rejonowej Olimpiadzie PCK nt. HIV i AIDS w Kołobrzegu.

Wyniki Olimipiady Rejonowej:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Zuzanna Tomczuk, kl. VI a

II miejsce - Zuzanna Laskowska, kl. VII a

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce - Emilia Galant, kl. III b

II miejsce - Sebastian Nakonieczny, kl. III b

• 1 grudnia 2017 roku w klasach trzecich odbył się konkurs czytelniczy na temat przeczytanej książki Romana Pisarskiego -"Opsie, który jeździł koleją". Po eliminacjach pisemnych, w etapie ustnym wzięli udział następujący uczniowie: Wiktoria Skrobek, Hanna Stokowska, Oliwia Grochowska z klasy IIIa, Anna Pasińska, Benedykt Juszczak, Maksymilian Groński, Paweł Ciećka z klasy IIIb, Kornelia Rojek, Izabela Strychanowska, Dominik Woźniak, Julian Osiński z klasy IIIc. Dzieci odpowiadały na bardzo szczegółowe pytania z treści lektury. Opowiedzi na wszystkie zadane pytania udzielił Paweł Ciećka, który zwyciężył w konkursie.

• Dnia 24 listopada 2017 roku komisja w składzie:

1. Bogusława Lebowska
    2. Edyta Bieńko
    3. Ksiądz Mariusz Gubow
    4. Urszula Skręty

oceniła  wykonane przez uczniów klas I-V zakładki do książek.

Kryteria oceny przyjęte przez członków komisji:

- estetyka wykonania,

- przydatność,

- wkład pracy.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III

Zuzanna Sobczak

Tatiana Gutowska

Michalina Kaleta

Amela Kleist

Oskar Ostrowski

Klasy IV-V

I miejsce

•            27 października 2017 roku w Domu Kultury odbyło się spotkanie literackie z Panią Anną Czerwińską - Rydel. Pani Anna jest muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej.  Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY, pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach.

W roku 2013 autorka otrzymała literackie stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na podstawie jej książki „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita” powstał spektakl dla dzieci w reż. Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura.

• Uczniowie wybrali już swoich przedstawicieli.

Młodszej częsci szkoły w budynku przy ul. Kościuszki będzie przewodniczyła Joanna Bohdan uczennica klasy Va a starszej części społeczności szkolnej w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej  Julia Stefaniak uczennica klasy III bg. Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia !!

• W minionym tygodniu w naszej szkole trwała kampania wyborcza. Były profesjonalne plakaty, ulotki, debata kandydatów i cisza wyborcza. W tym roku szkolnym wybieramy dwóch przewodniczących - uczniów młodszych, uczących się w budynku przy ul. Kościuszki i uczniów starszych - uczących się przy ulicy Grunwaldzkiej.

Do wyborów stanęło 10 kandydatek:

• Joanna Bohdan kl. Va (ul. Kościuszki)
    • Zuzanna Gierasimow kl. Va (ul. Kościuszki)
    • Nela Grzesiak kl. IVb (ul. Kościuszki
    • Julia Kami
  • Dzień Głośnego Czytania

29 września w Polsce ogłoszono Dniem Głośnego Czytania. W klasach I - V szkoły podstawowej fragmenty wybranych utworów czytali tego dnia uczniowie Zespołu Szkół im. M. Rataja. Czytano wszędzie: na sali gimnastycznej, schodach, klasach, holu. W klasach starszych natomiast zachęcano do zapoznania się z określonym tytułem poprzez czytanie na początku każdej lekcji  fragmentów wybranej przez uczniów książki.

W myśl hasła, że nawyk czytania i zapał do książek należy kształtować w dzieciństwie szkoła od lat zaprasza rodziców, dziadków i starszych kolegów do głośnego czytania dzieciom. Również nasi uczniowie systematycznie, raz w tygodniu, odwiedzają wszystkie grupy przedszkolne i tam prezentują swoim młodszym kolegom odpowiednie do wieku bajki, baśnie i wierszyki polskich i zagranicznych pisarzy.

• 04.12.2017

Wyniki Olimipiady Rejonowej:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Zuzanna Tomczuk, kl. VI a

II miejsce - Zuzanna Laskowska, kl. VII a

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce - Emilia Galant, kl. III b

II miejsce - Sebastian Nakonieczny, kl. III b

• Dnia 24 listopada 2017 roku komisja w składzie:

1. Bogusława Lebowska
    2. Edyta Bieńko
    3. Ksiądz Mariusz Gubow
    4. Urszula Skręty

oceniła  wykonane przez uczniów klas I-V zakładki do książek.

Kryteria oceny przyjęte przez członków komisji:

- estetyka wykonania,

- przydatność,