Szkolny Zegar

Sobota 19.08.2017
  • 27.07.2017

Gmina Gościno

Ogłasza nabór dzieci do projektu:
    „Radosne przedszkolaki w Gościnie”

Utworzenie dodatkowych 25 miejsc przedszkolnych w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie,
    ul. Kościuszki 5, 78-120 Gościno

• 02.06.2017

31 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z gimnazjalistami włączyli się w ogólnopolską akcję "Jak nie czytam jak czytam". Działanie ma na celu promocję czytelnictwa oraz pokazanie, że młodzi czytają więcej, niż dorośli. Na hali sportowej gimnazjum odbyło się bicie zeszłorocznego rekordu w czytaniu książek w jednym momencie. Z okazji 110 rocznicy urodzin słynnej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, pani Wanda Milas - inspektor do spraw oświaty w Urzędzie Miasta oraz Pani Renata Maksymiuk - bibliotekarka z Biblioteki Publicznej przeczytały fragmenty "Fizi Pończoszanki", a Paulina Bohdan - nasza absolwentka,  przedstawiła sylwetkę autorki. Akcję uświetniły dwie osoby w stroju Pippi: Ala Stec z klasy IIc i jej mama - Pani Wioletta.

• "Czas na zdrowie" – to  ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi.

Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
            Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Towarzyszące wydarzeniu filmy edukacyjne przygotowane na Festyn pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania w lekki i zabawny sposób, co pozwala na zrozumienie problematyki przez widzów.

•            Zespół teatralny "Małolat" pracował w tym roku szkolnym nad adaptacją tekstów Zofii Kaliskiej i przygotował spektakl pt. "Królewna Maruda". Sztuka została zgłoszona na Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich, który odbył się dnia 27 kwietnia 2017 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Komisja pod przewodnictwem Pani Anny  Steczkiewicz wysoko oceniła dobór repertuaru i realizację sceniczną. Ze szczególnym uznaniem spotkało się opracowanie muzyczne - śpiew młodych aktorów i pełne ekspresji układy choreograficzne. Grupa, z rąk Pani Anny Mieczkowskiej, członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymała pierwszą nagrodę i tytuł Laureata w kategorii Teatrów Dziecięcych. Tym samym zespół awansował do kolejnego etapu konkursu.

•      7 maja 1975 rok jest to pamiętna data w historii naszej placówki. W ten dzień nadano szkole imię majora Henryka Sucharskiego oraz sztandar. W poniedziałek 8 maja br. Zespół Szkół w Gościnie Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi obchodziła 42 rocznicę tej uroczystości. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej, montaż poezji i pieśni związany z II wojną światową oraz apel poległych na Westerplatte żołnierzy i zmarłych później ich dowódców. Złożono kwiaty i znicze pod pamiątkową tablicą.

• eliminacje szkolne - 26 kwietnia 2017 r.

Do konkursu przystąpiło 29 uczniów w dwóch kategoriach: "Ptasząt" - klasy I-III oraz "Ptaszków" - klasy IV - VI. Dzieci recytowały po jednym przygotowanym utworze. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Ewa Kozyra wyłoniła laureatów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie - gminnym.

Oto wyniki szkolnego konkursu:

Ptaszęta:

• 27.07.2017

Gmina Gościno

Ogłasza nabór dzieci do projektu:
    „Radosne przedszkolaki w Gościnie”

ul. Kościuszki 5, 78-120 Gościno

• 02.06.2017