Szkolny Zegar

Poniedziałek 23.04.2018
  •    Rok – 2018 Sejm ogłosił ROKIEM IRENY SENDLEROWEJ. W związku z tym i 75 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, 19 kwietnia 2018 roku, odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci - Renatą Piątkowską. Autorka zabrała  uczestników, uczniów klas czwartych SP w Gościnie, za sprawą książki pod tytułem "Wszystkie moje mamy", w historyczną podróż, w czasy II wojny światowej. Bohaterem opowieści jest żydowski chłopiec - Szymek, który mówi o okrutnym, złym świecie, w którym przyszło mu żyć w czasie Holokaustu. Szymek spotkał też dobrych ludzi. Próbowali ukoić jego strach, rozpacz i przerażenie. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci żydowskich. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? "Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy" - powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki.

• W dniach 18, 19 oraz 20 kwietnia 2018 r., w naszej szkole do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 42 uczniów klas trzecich. Wszystkim życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników !!! Trzymamy za Was przysłowiowe kciuki !

• 30.03.2018

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie

• Uczniowie klasy pierwszej poznali wszystkie literki i  jak co roku o tej porze nadszedł czas, aby podjęli próbę samodzielnego czytania. W związku z tym starsze koleżanki z klasy Va: Zuzia Kot, Martyna Ponieńska, Julka Marchlewska i Asia Bohdan wcieliły się w postaci z bajek i zaprosiły pierwszaków do biblioteki szkolnej. Tutaj dzieci uczestniczyły w zabawie, zastanawiały do czego służy zakładka, co znaczy dbać i szanować książki, szukały różnic pomiędzy biblioteką i księgarnią, zapoznały się z regulaminem. Po zdanym egzaminie zostały pasowane na czytelników, mogły wypożyczyć do domu wybraną książkę. Biblioteka szkolna w swoich zbiorach posiada dużą ilość pięknie ilustrowanych, przeznaczonych specjalnie dla początkujących czytelników bajek, baśni i opowiadań.

•              1 lutego 2018 roku dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie czytelniczym na temat książki "Kubuś Puchatek" - A. A. Milne. W etapie międzyklasowym uczestniczyli następujący uczniowie: Kalina Wolska, Michalina Kaleta, Iga Makarewicz, Bartosz Lech  z klasy IIa, Milena Ziemięcka, Kornelia Knop, Weronika Galant, Julia Skrzypczyk z klasy IIb. Dzieci losowały i odpowiadały ustnie przed komisją na bardzo szczegółowe pytania z treści lektury. A oto wyniki konkursu:

I miejsce - Michalina Kaleta oraz Milena Ziemięcka

• 26.01.2018

SZANOWNI RODZICE !!!

Dyrekcja ZESPOŁU SZKÓŁ W GOŚCINIE

informuje, że postępowanie rekrutacyjne dzieci do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2018/2019

odbędzie zię zgodnie z Zarządzeniem nr 185/2018 Burmistrza Gościna.

Informacje na temat postepowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym składania dokumentów do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2018)2019 - Obrazek 1

Informacje na temat postepowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym składania dokumentów do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2018)2019 - Obrazek 2

Informacje na temat postepowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym składania dokumentów do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2018)2019 - Obrazek 3

Galeria zdjęć