Szkolny Zegar

Wtorek 24.10.2017
  • Uczniowie wybrali już swoich przedstawicieli.

Młodszej częsci szkoły w budynku przy ul. Kościuszki będzie przewodniczyła Joanna Bohdan uczennica klasy Va a starszej części społeczności szkolnej w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej  Julia Stefaniak uczennica klasy III bg. Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia !!

• W minionym tygodniu w naszej szkole trwała kampania wyborcza. Były profesjonalne plakaty, ulotki, debata kandydatów i cisza wyborcza. W tym roku szkolnym wybieramy dwóch przewodniczących - uczniów młodszych, uczących się w budynku przy ul. Kościuszki i uczniów starszych - uczących się przy ulicy Grunwaldzkiej.

Do wyborów stanęło 10 kandydatek:

• Joanna Bohdan kl. Va (ul. Kościuszki)
    • Zuzanna Gierasimow kl. Va (ul. Kościuszki)
    • Nela Grzesiak kl. IVb (ul. Kościuszki
    • Julia Kami
  • Dzień Głośnego Czytania

29 września w Polsce ogłoszono Dniem Głośnego Czytania. W klasach I - V szkoły podstawowej fragmenty wybranych utworów czytali tego dnia uczniowie Zespołu Szkół im. M. Rataja. Czytano wszędzie: na sali gimnastycznej, schodach, klasach, holu. W klasach starszych natomiast zachęcano do zapoznania się z określonym tytułem poprzez czytanie na początku każdej lekcji  fragmentów wybranej przez uczniów książki.

W myśl hasła, że nawyk czytania i zapał do książek należy kształtować w dzieciństwie szkoła od lat zaprasza rodziców, dziadków i starszych kolegów do głośnego czytania dzieciom. Również nasi uczniowie systematycznie, raz w tygodniu, odwiedzają wszystkie grupy przedszkolne i tam prezentują swoim młodszym kolegom odpowiednie do wieku bajki, baśnie i wierszyki polskich i zagranicznych pisarzy.

• 04.10.2017

Reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej w Gościnie rozegrała, w środę 27 września 2017 r. na stadionie sportowym w Kołobrzegu, mecze piłki nożnej w ramach Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego. W wyniku losowania w naszej grupie eliminacyjnej znalazły się drużyny z Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu, Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu oraz Szkoła podstawowa w Drzonowie.Wyniki rozegranych meczy nie pozwoliły na awans naszych chłopców do stawki finałowej. Reprezentanci ZS SP Gościno ulegli SP Drzonowo 3-0, zremisowali z SP-1 Kołobrzeg 1-1(bramkę zdobył Filip Kindermann) oraz pokonali SP-5 Kołobrzeg 3-0 (bramki zdobyli: Filip Kindermann oraz dwie bramki Daniel Wojtanowski).

• 18.09.2017

Szanowni Rodzice, Nauczyciele oraz Uczniowie !
    Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie - Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi, informuje, że Ogólnoszkolne zebranie z Rodzicami odbędzie się:

1. dla Rodziców uczniów klas I - V - w dniu 20 września 2017 r., godz. 16.00, hol główny, budynek przy ul. Kościuszki 5.

2. dla Rodziców uczniów klas VI-VII i klas gimnazjalnych - w dniu 21 września 2017 r. godz. 16.00, stołówka, w budynek, przy ul. Grunwaldzkiej.

• 30.08.2017

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE!!!

Serdecznie zapraszamy Uczniów oraz Rodziców Zespołu Szkół w Gościnie - Szkoły Podstawowej na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, która odbędzie się 4 września 2017 roku o godzinie 10.00 na placu przy Domu Kultury w Gościnie.

Harmonogram uroczystości:

1. godz.10.00 – apel inaugurujący rok szkolny,
    2. ok. godz. 10.45 – spotkanie uczniów z wychowawcami.

Informujemy również, iż ceremonia ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych odbędzie się  w  dniu 27 października 2017 r., godz. 10.00.

• 26.08.2017

Szanowni Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele !!!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie - Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dla wszystkich uczniów w dniu 4 września 2017 r., o godz. 10.00 na placu za Domem Kultury w Gościnie.

Serdecznie zapraszamy i zyczymy jeszcze miłych WAKACJI !!!

• Uczniowie wybrali już swoich przedstawicieli.

Do wyborów stanęło 10 kandydatek:

• Joanna Bohdan kl. Va (ul. Kościuszki)
    • Zuzanna Gierasimow kl. Va (ul. Kościuszki)
    • Nela Grzesiak kl. IVb (ul. Kościuszki
    • Julia Kami