• Osiągnięcia UKS Sprinter

        • Biorąc pod uwagę osiągnięcia sportowe uczniów, oczekiwania ich i ich rodziców, nauczyciele wychowania fizycznego wyszli z inicjatywą powołania Uczniowskiego Klubu Sportowego. W październiku 2004 r. zrzeszyli oni wokół tematu grupę aktywnych rodziców i pracowników szkoły. Wśród uczniów ogłoszono konkurs na nazwę klubu, który po miesiącu został rozstrzygnięty na korzyść nazwy „Sprinter”. Na zebraniu założycielskim został

          wybrany zarząd: - Prezes – Lidia Neumann

          - Z-ca Prezesa – Grażyna Ulikowska

          - Skarbnik – Mariola Siwek

          - Sekretarz – Dorota Rzewucka

          - Członkowie – Kamil Opala, Alina Kamińska

          Złożenie stosownych dokumentów zaowocowało wpisem do ewidencji w dniu 1 marca 2005 roku.

          Osiągnięcia:

          POWIATOWE

          I miejsce w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych - 30.04.2004 r.

          I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” – 25.05.2004 r.

          II miejsce w drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopców szkół podstawowych – 4.01.2005r.

          I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt klas V– 8.02.2005 r.

          III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w mini piłce siatkowej chłopców klas VI – 11.02.2005 r.

          III miejsce w IV powiatowym turnieju szkół podstawowych w tenisie stołowym o puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego – 13.04.2005 r. - II miejsce Roberta Ochala indywidualnie

          IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych –

          29.04.2005r.

          IV miejsce Magdaleny Szostak w Mistrzostwach Powiatu w Biegach - Przełajowych

          III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w mini piłce siatkowej chłopców klas VI – 2005/06

          III miejsce w drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopców szkół podstawowych – 5/06

          I miejsce w V powiatowym turnieju szkół podstawowych w tenisie stołowym o puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego – 05/06

          Indywidualnie:

          - I miejsce Robert Ochal

          - III miejsce Agnieszka Splitt

          I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” w kategorii dziewcząt i chłopców

          II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt szkół podstawowych

          I miejsce w VII powiatowym turnieju szkół podstawowych w tenisie stołowym o puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego – 20.05.2008.r.

          Indywidualnie:

          - I miejsce Kamila Chojnacka

          - II miejsce Wiktoria Paprocka

          - III miejsce Klaudia Ostrogórska

          II miejsce w Mistrzostwach Powiatu  trójek siatkarskich chłopców szkół podstawowych – 28.01.2008 r.

          III miejsce w Mistrzostwach Powiatu czwórek siatkarskich chłopców szkół podstawowych

          – 21.01.2008 r.

          III miejsce w Mistrzostwach Powiatu trójek siatkarskich dziewcząt szkół podstawowych

          – 31.01.2008 r.

          I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt szkół podstawowych – 19.12.2007r.

          I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych – 12.05.2008 r.

          REGIONALNE

          IV miejsce w Zawodach Regionalnych w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt – Stepnica 18.05.2004 r.

          III miejsce w VII Halowych Mistrzostwach Piłki Nożnej Uczniowskich klubów sportowych

          w kategorii dziewcząt – Polanów 8.01.2005 r.

          V miejsce w VII Halowych Mistrzostwach Piłki Nożnej Uczniowskich klubów Sportowych

          w kategorii chłopców – Polanów 8.01.2005 r.

          V miejsce w Mistrzostwach Regionu w mini piłce siatkowej dziewcząt klas V – Goleniów 14.03.2005r.

          II miejsce w Mistrzostwach Regionu Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa w kategorii dziewcząt – Bobolice 28.05.2005r.

          III miejsce w Mistrzostwach Regionu Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa w kategorii chłopców – Bobolice 28.05.2005r.

          III miejsce w Regionalnych Zawodach w Tenisie Stołowym Dziewcząt – Gryfice 8.01.2008r.

          WOJEWÓDZKIE

          IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa w kategorii dziewcząt – Szczecinek 4.06. 2005 r.

          IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” w kategorii dziewcząt – Kalisz Pomorski 3.06.2006 r.

          Wybór do reprezentacji województwa

          zachodniopomorskiego

          w dalszych rozgrywkach turnieju „Z podwórka na stadion” dwóch dziewcząt: Natalii Fidos z klasy II a i Katarzyny Bohdan z klasy III b, a tym samym zakwalifikowanie ich na obóz sportowy do Szczecinka

          II miejsce dziewcząt i chłopców w półfinałach wojewódzkich w Trzebiatowie w XI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa – Trzebiatów 22.05.2006r.

          I miejsce w III Halowym Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o prymat województwa zachodniopomorskiego – Puchar Bałtyku – Sianów 14.03.2008 r.

          I miejsce w finale wojewódzkim XIII Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusaw kategorii dziewcząt – Szczecinek 24.05.2008 r.

          I miejsce w finale wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Z podwórka na stadion” w kategorii dziewcząt – Szczecinek 10.06.2008 r.

          OGÓLNOPOLSKIE

          II miejsce w „Programie FAIR PLAY w Polsce” w kategorii szkół podstawowych – Szczecin XII 2005r.

          II miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt im. Anny Bocian o Puchar Prezesa PZPN i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Sianów 24.05.2008

          I miejsce w VII Wiosennym Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ – Warszawa 1 – 2.03 2008r.

          INNE

          I miejsce w turnieju piłki nożnej zorganizowanym z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w kategorii dziewcząt – Brody k/Zielonej Góry 10.11.2007 r.

          I miejsce w turnieju piłki nożnej dziewcząt rocznik 1997 i młodsze – Lejkowo 15.09.2007 r.

          II miejsce w turnieju piłki nożnej dziewcząt rocznik 1997 i młodsze o puchar firmy „Troton” i „Perfect” – Gościno 27.10.2007 r.

          I miejsce w VII Halowych Otwartych Mistrzostwach Gorzowa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej o Puchar vice Prezydent Zofii Bednarz (cykl 5 turniejów) – Gorzów Wlkp. grudzień 2007 r.– maj 2008r.

          II miejsce w turnieju piłki nożnej dziewcząt rocznik 1997 i młodsze o puchar firmy „Perfect” – Kołobrzeg 2.05.2008 r.

          Koło przyjaciół „Sprintera”:

          • firma „Perfekt” z Ząbrowa, która zainwestowała w do tej pory w klub około 12 000 zł (zakup strojów sportowych, dresów, wpłaty na organizację regionalnych turniejów

          w piłce nożnej oraz sprzęt sportowy, współorganizacja obozu treningowego w Bydgoszczy)

          • firma „Rojan” z Ząbrowa

          • firma „Troton” z Ząbrowa

          • „Arla” z Gościna

          • piekarnia p. Haliny Buczyk i Sławomira Szostaka

          • sklep „U Ewy”

          • sklep wielobranżowy pp. Maksymiuk

          • sklep wielobranżowy pp. Chrzęst

          • indywidualni rodzice

          • Rada Sołecka w Gościnie – zakup sprzętu w postaci stołu tenisowego

                                                            

          Osiągnięcia w roku szkolnym 2008/2009

          ·        IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 1997 i młodsze w Elblągu

          ·        III miejsce w VIII Wiosennym Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 1998 w Warszawie

          ·        I miejsce w wojewódzkich rozgrywkach XIV edycji Turnieju Piłki Nożnej Orange Cup im. Marka Wielgusa – awans do finałów Polski

          ·        I miejsce w wojewódzkich rozgrywkach IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” – awans do półfinałów Polski i obóz sportowy we Wronkach

          ·        I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej

          ·        I miejsce w drużynowym tenisie stołowym o Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego

          ·        IV miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt na szczeblu regionalnym

          ·        V miejsce w drużynowym tenisie stołowym chłopców na szczeblu regionalnym

          ·        I miejsce w półfinałowych rozgrywkach IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” – awans do finałów Polski

          ·        II miejsce w finale IX edycji Turnieju Piłki Nożnej    „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w Łodzi …..trzon zespołu województwa zachodniopomorskiego stanowiły zawodniczki „Sprintera”

          ·        III miejsce w finale XIV edycji Turnieju Piłki Nożnej Orange Cup im. Marka Wielgusa  w Zamościu

          Zorganizowano:

          Turniej piłki nożnej o Puchar Firmy Perfekt – 1-2 maja 2009

          Szkolną Ligę Lekkoatletyczną – udział wzięło 274 uczniów łącznie z zerówkami; rozdano 89 medali

          Biegi Uliczne – po raz pierwszy wzięły w nich udział klasy zerowe

          Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

            Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

          Pozyskano sponsorów : firmy -  Troton, Rojan, Perfekt oraz rodzice

                                                                                                                             Lidia Neumann