• Europejski Tydzień Sportu

• Gmina Gościno zgłosiła swój udział w imprezie sportowej.

Celem głównym imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby Polaków. Nasze województwo od lat przoduje w realizacji celów postawionych przez imprezy tego cyklu.
          Organizatorem "Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - Sportowego Turnieju Miast i Gmin" jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich wraz z miastami i gminami. Patronat medialny obejmie TVP. Corocznie "Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - Sportowy Turniej Miast i Gmin" trwać będzie od Dnia Matki do Dnia Dziecka. (26.05 - 01.06.2009).

Program imprezy:

26.05.2009

Test sprawności pod nazwą "Poprzez sport do zdrowia".
          27.05.2009
          Festiwal gier rekreacyjnych, turnieje, pokazy.
          28.05.2009
          Wielobój lekkoatletyczny z udziałem najlepszych sportowców.
          29.05.2009
          Propagowanie różnych dyscyplin sportowych - pokazowe treningi prowadzone przez znanych sportowców i zawodowych trenerów.
          30.05.2009
          Turnieje w halach sportowych (siatkówka, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, tenis stołowy, tenis ziemny, itd.). Bardzo istotne są inicjatywy zielonych sal sportowych w terenie.
          31.05.2009
          "Weekend ze sportem i rekreacją" - imprezy rekreacyjne na obiektach szkolnych, klubowych, OSiR-ach, ośrodkach rekreacyjnych. To też zorganizowane wycieczki piesze, rowerowe czy kajakowe.
          01.06.2009
          Dzień Dziecka - dzień sportu rodzinnego i podsumowania.

Zachęcamy Szkoły, Sołectwa, Stowarzyszenia, Świetlice wiejskie, Zakłady Pracy z terenu Gminy Gościno do udziału w XV Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2009. Szczegółowe informacje o Turnieju można uzyskać w Urzędzie Gminy Gościno p. 18, tel. 0943512503.