Aktualności

O przedszkolu Nasze GRUPY 2015/2016 Piosenki dla dzieci Dzień Wiosny 2016 „Biedroneczki wiedza co jest zdrowe"  „Chciałbym być strażakiem” „Biedroneczki w Kamerze" „Biedroneczki poznają okolice Gościna" Biedroneczki z wizytą w gospodarstwie rolnym Lista Dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2016/2017 XX Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Kołobrzegu Przedszkolaki biegną po medale Dzień Unii Europejskiej - 9 maj 2016 ZEBRANIE Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/2017 Nasze GRUPY 2016/2017 Adaptacja dziecka w przedszkolu Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - grupa Sówki cz. I Sówki na pierwszym spacerze Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - grupa Sówki cz. II Odwiedziny policjantów w przedszkolu. Sówki robią surówkę Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - grupa Sówki cz.III Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - grupa Sówki cz.IV Pasowanie na przedszkolaka DZIEN PLUSZOWEGO MISIA I POWRÓT MISIA BENIA

„Biedroneczki poznają okolice Gościna"

Piękny kwietniowy dzień zachęcał do wędrówek. „Biedroneczki” postanowiły więc z wizyty w gospodarstwie rolnym, wrócić do przedszkola na pieszo.

Była to nie tylko okazja do dłuższego spaceru, ale także wspaniała możliwość poznania okolic Gościna. Ubrani w odblaskowe kamizelki, w obstawie p. Marty i p. Reni, szliśmy poboczem drogi i rozglądaliśmy się w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.

Udało nam się zaobserwować żurawia, który wylądował na polu. Obserwowaliśmy bociana w gnieździe na słupie. Mogliśmy z bliska zobaczyć jak przyroda budzi się do życia. Widzieliśmy nabrzmiałe pąki liściowe, które lada chwila rozwiną się na przydrożnych krzakach. Dotykaliśmy kwitnących bazich kotków na wierzbowych gałązkach. Dostrzegliśmy kwitnące mlecze wśród zielonej trawy.

Na pobliskich polach ciężko pracowali okoliczni rolnicy. Taki słoneczny dzień powodował, że praca także była przyjemniejsza. Machaliśmy im radośnie, więc odpowiadali nam uśmiechem. To takie miłe gesty.

Pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do przedszkola. Czekał na nas pyszny obiad, który jak nigdy spałaszowaliśmy ze smakiem.

Zachęcamy do dłuższych rodzinnych spacerów. Poprawiają samopoczucie, pomagają dzieciom w zbieraniu doświadczeń i obserwacji oraz zdecydowanie wzmagają apetyt u nawet największych niejadków. Samo zdrowie!

• Zespół Szkół w Gościnie - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
    78-120 Gościno