• WYNIKI WYBORÓW

Uczniowie wybrali już swoich przedstawicieli.

Młodszej częsci szkoły w budynku przy ul. Kościuszki będzie przewodniczyła Joanna Bohdan uczennica klasy Va a starszej części społeczności szkolnej w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej  Julia Stefaniak uczennica klasy III bg. Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia !!

• KAMPANIA WYBORCZA - UCZNIOWIE WYBIERAJĄ NOWYCH PRZEWODNICZĄCYCH

08.10.2017

W minionym tygodniu w naszej szkole trwała kampania wyborcza. Były profesjonalne plakaty, ulotki, debata kandydatów i cisza wyborcza. W tym roku szkolnym wybieramy dwóch przewodniczących - uczniów młodszych, uczących się w budynku przy ul. Kościuszki i uczniów starszych - uczących się przy ulicy Grunwaldzkiej.

Do wyborów stanęło 10 kandydatek:

• Joanna Bohdan kl. Va (ul. Kościuszki)
            • Zuzanna Gierasimow kl. Va (ul. Kościuszki)
            • Nela Grzesiak kl. IVb (ul. Kościuszki
            • Julia Kamińska kl. Vb (ul. Kościuszki)
            • Wiktoria Olesiak kl. IVa (ul. Kościuszki)
            • Natalia Siwek kl. IVa (ul. Kościuszki)
            • Julia Stefaniak kl. IIIbg (ul. Grunwaldzka)
            • Dominika Kostecka kl. IIIag (ul. Grunwaldzka)
            • Maja Chmielewska kl. IIag (ul. Grunwaldzka)
            • Alicja Wach kl. VIIa (ul. Grunwaldzka)

W piątek 6.10.2017 odbyły się wybory. Znamy już nowych przewodniczących :) wyniki zostaną podane w poniedziałek 9.10.2017r.

• 05.10.2017

Dzień Głośnego Czytania

29 września w Polsce ogłoszono Dniem Głośnego Czytania. W klasach I - V szkoły podstawowej fragmenty wybranych utworów czytali tego dnia uczniowie Zespołu Szkół im. M. Rataja. Czytano wszędzie: na sali gimnastycznej, schodach, klasach, holu. W klasach starszych natomiast zachęcano do zapoznania się z określonym tytułem poprzez czytanie na początku każdej lekcji  fragmentów wybranej przez uczniów książki.

W myśl hasła, że nawyk czytania i zapał do książek należy kształtować w dzieciństwie szkoła od lat zaprasza rodziców, dziadków i starszych kolegów do głośnego czytania dzieciom. Również nasi uczniowie systematycznie, raz w tygodniu, odwiedzają wszystkie grupy przedszkolne i tam prezentują swoim młodszym kolegom odpowiednie do wieku bajki, baśnie i wierszyki polskich i zagranicznych pisarzy.

• Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Piłce Nożnej chłopców

03.10.2017

Reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej w Gościnie rozegrała, w środę 27 września 2017 r. na stadionie sportowym w Kołobrzegu, mecze piłki nożnej w ramach Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego. W wyniku losowania w naszej grupie eliminacyjnej znalazły się drużyny z Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu, Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu oraz Szkoła podstawowa w Drzonowie.Wyniki rozegranych meczy nie pozwoliły na awans naszych chłopców do stawki finałowej. Reprezentanci ZS SP Gościno ulegli SP Drzonowo 3-0, zremisowali z SP-1 Kołobrzeg 1-1(bramkę zdobył Filip Kindermann) oraz pokonali SP-5 Kołobrzeg 3-0 (bramki zdobyli: Filip Kindermann oraz dwie bramki Daniel Wojtanowski).

Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Wojtanowski, Filip Kindermann, Kacper Koralewski, Kacper Loepp, Filip Loepp, Karol Henning, Krzysztof Maciejczyk, Adrian Zaniewicz, Adam Barski, Patryk Nachyła. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Bajko