• WOŁA MNIE SZKOŁA!

      14.04.2023

      Zapraszamy dzieci uczęszczające do "zerówek" wraz z rodzicami na cykl spotkań adaptacyjnych.

      Rozpoczęcie nauki w szkole, jest dla każdego dziecka nie tylko czymś ciekawym, ale przede wszystkim czymś nowym. Dziecko wkracza w nowy etap swojego życia. Powoli nauka zastępuje zabawę, co może nieść za sobą różnorodne emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Emocje ogromnie wpływają na dziecko i jego rozwój. Należy dołożyć wszelkich starań by dzieci chętnie przychodziły do szkoły, były radosne, zadowolone, pełne optymizmu.

       

      Pragniemy, aby efektem naszych działań było postrzeganie przez dziecko szkoły jako miejsca, do którego będzie chodziło z przyjemnością, zainteresowane nowym otoczeniem i różnorodnymi wyzwaniami. Miejscem nie tylko zdobywania wiedzy, ale także rozwijania talentów i zaspokajania nieustającej ciekawości świata i ludzi, wspaniałą przygodą, w której dziecku towarzyszą rodzice i nauczyciele wspólnie dbający o jego rozwój. 

       

      Zajęcia będą odbywały się w godzinach 16:30 - 17:30 w budynku szkoły przy ulicy Kościuszki w następujących terminach: 

      • Spotkanie pierwsze “Jabłko i jabłoń” 17.04.2023 

      • Spotkanie drugie “Szkolny turysta” 15.05.2023  

      • Spotkanie trzecie “Mali geniusze” 05.06.2023 

      Podczas spotkań dzieci będą mogły poprzez zabawę poznać się wzajemnie, zwiedzić budynek, odwiedzić najciekawsze zakamarki szkoły, wziąć udział w rozmaitych zajęciach a rodzice będą mieli okazję porozmawiać z Dyrekcją, poznać miejsce, w którym ich dzieci spędzą najbliższe trzy lata edukacji, wymienić się doświadczeniami związanymi z bycia rodzicem “pierwszaka”.