• 50 Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

     •    W dniu 24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Gościnie odbyły się szkolne eliminacje 50 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.  Do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Grażyna Sieradzka wysłuchała recytatorów w trzech kategoriach wiekowych klas I-III , IV-VI i klasy VII. Dzieci prezentowały różny poziom. Do kolejnego – gminnego etapu, który odbędzie się w dniu 8 maja 2018 roku w Domu Kultury w Gościnie, zakwalifikowali się następujący recytatorzy:

      Klasy I-III

      I miejsce – Maksymilian Groński

      II miejsce – Amelia Kotynia

      III miejsce – Jakub Gorgol

      Wyróżnienie – Lena Wącek

      Michalina Kaleta

      Milena Ziemięcka

      Mikołaj Nowak

      Gaja Nogaj

      Julia Rakowska

      Klasy IV-VI

      I miejsce – Joanna Bohdan

      II miejsce – Zofia Koziak

      III miejsce – Amelia Jasiak

      Oliwia Kindermann

      Wiktoria Olesiak

      Amelia Wącek

      Natalia Siwek

      Klasa VII

      Alicja Wach

       

     • Spotkanie autorskie

     •    Rok – 2018 Sejm ogłosił ROKIEM IRENY SENDLEROWEJ. W związku z tym i 75 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, 19 kwietnia 2018 roku, odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci - Renatą Piątkowską. Autorka zabrała  uczestników, uczniów klas czwartych SP w Gościnie, za sprawą książki pod tytułem "Wszystkie moje mamy", w historyczną podróż, w czasy II wojny światowej. Bohaterem opowieści jest żydowski chłopiec - Szymek, który mówi o okrutnym, złym świecie, w którym przyszło mu żyć w czasie Holokaustu. Szymek spotkał też dobrych ludzi. Próbowali ukoić jego strach, rozpacz i przerażenie. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci żydowskich. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? "Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy" - powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki.

         Po spotkaniu każdy z uczestników mógł kupić wybraną książkę Pani Renaty Piątkowskiej i otrzymać dedykację z autografem.

    • Powodzenia !!!
     • Powodzenia !!!

     • W dniach 18, 19 oraz 20 kwietnia 2018 r., w naszej szkole do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 42 uczniów klas trzecich. Wszystkim życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników !!! Trzymamy za Was przysłowiowe kciuki !