• Obchody NIEPODLEGŁEJ !!!

Przywozy i odwozy na

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

w Gościnie

w dniu 27.05.2018 r. (niedziela)

Przywóz

Wierzbka D.                   - 1050

Dargocice                       - 1055

Wartkowo                       - 1100

Robuń                             - 1105

Karkowo                         - 1105

Myślino                           - 1110

Ramlewo                         - 1115

Pobłocie M.                     - 1130

Mołtowo                         - 1140

Ołużna                            - 1100

Ząbrowo                         - 1105

Jarogniew/Lubkowice    - 1110

Pławęcino                       - 1120

Kamica                           - 1130

Gościno                          - 1140

Odwóz ok. godz. 1400

• 50 Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

14.05.2018

Jesteśmy po kolejnych, powiatowych eliminacjach 50 Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne", organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną oraz terenowe placówki kultury. Celem turnieju jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży  poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Uczestnicy recytują utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce.

Do pierwszego etapu - szkolnego przystąpiło czterdziestu uczestników. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Grażyna Sieradzka wysłuchała recytatorów we wszystkich kategoriach. Dzieci prezentowały różny poziom.

W etapie gminnym, 8 maja 2018 roku na scenie Domu Kultury w Gościnie interpretacje wybranych wierszy prezentowali uczniowie: Maksymilian Groński, Amelia Kotynia, Jakub Gorgol, Lena Wącek, Michalina Kaleta, Milena Ziemięcka, Mikołaj Nowak, Gaja Nogaj, Julia Rakowska, Joanna Bohdan, Zofia Koziak, Amelia Jasiak, Oliwia Kindermann, Wiktoria Olesiak, Amelia Wącek, Natalia Siwek, Alicja Wach, Anna Formella, Oliwia Gajo, Aleksandra Słoboda, Aleksandra Piasecka.

Komisja tego etapu, organizowanego prze Bibliotekę Publiczną, w składzie: Maria Szcząchor, Bogumiła Szczęśniak, Aldona Korytowska, Zofia Perlińska wybrała do kolejnego szczebla siedmiu uczestników naszej szkoły: Maksymiliana Grońskiego, Milenę Ziemięcką, Joannę Bohdan, Zofię Koziak, Amelię Jasiak, Aleksandrę Słobodę, Aleksandrę Piasecką.

W piątek w RCK w Kołobrzegu odbył się powiatowy etap konkursu. Spośród wielu wykonawców, prezentujących bardzo ciekawy repertuar oraz interesującą interpretację jury (Jupi Podlaszewski, Helena Elert i Bogumiła Banaś) zakwalifikowało po dwóch recytatorów, z każdej kategorii, do ostatniego już etapu - regionalnego. Wśród Laureatów mamy dwie uczennice naszej szkoły Joannę Bohdan i Aleksandrę Piasecką. Gratulujemy recytatorkom i życzymy dalszych sukcesów.

• Święto Szkoły

"Kiedy się wypełniły dni
             i przyszło zginąć latem,
             prosto do nieba czwórkami szli
             żołnierze z Westarplatte."

K. I. Gałczyński - "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte"

7 maja minęły 43 lata od nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego. Tradycyjnie ten dzień jest Świętem Szkoły. O godz. 8.00 w kościele parafialnym uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. "Mazurkiem Dąbrowskiego", zaśpiewanym przez wszystkich obecnych na sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel. Delegacja złożyła kwiaty, zapaliła znicze pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi, a wszyscy uczestnicy apelu minutą ciszy uczcili pamięć westerplatczyków oraz tych, którzy zginęli w działaniach wojennych. W miejscu pamięci grupa uczniów pełniła honorową wartę. Następnie odbył się montaż poezji patriotycznej, przeplatany wojennymi pieśniami. Wzruszające wiersze pięknie recytowali: Dominika Kostecka, Aleksandra Piasecka, Aleksandra Słoboda, Karolina Nogalska, Oliwia Gajo, Joanna Bohdan, Sebastian Nakonieczny. W role Powstańców Warszawskich - harcerza i łączniczki wcieliły się Oliwia Kindermann i Julia Kamińska. Pieśń "Miasto 44 " przejmująco, z podziałem na głosy zaśpiewały uczennice gimnazjum Wiktoria Milas i Dominika Kostecka. Pozostałe utwory śpiewała szkolna grupa wokalna, "Oddział N" wraz z księdzem Mariuszem Gubowem. Uczniowie całej szkoły, przygotowani na lekcjach muzyki, z zaangażowaniem włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych.
            Na zakończenie dnia odbył się bieg ulicami naszej miejscowości.
                To już XVII edycja tego biegu. W tym roku znów zagościł na ulicy IV Dywizji Wojska Polskiego. Trasa biegu była zróżnicowana w zależności od wieku, a start przewidziany był już dla najstarszej grupy przedszkolnej, czyli od „zerówki”, do uczniów kończących Gimnazjum w Gościnie. Biegi odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców. Towarzyszyło im  wiele emocji. Doping uczniów, rodziców i przechodniów wyzwalał wiele pokładów energii. Wszyscy, którzy przebiegli trasę byli zwycięzcami, ale na podium mogli stanąć tylko Ci z najwyższymi wynikami:
            Przedszkolna „zerówka”
                    I miejsce - Wiktoria Milas, Krzysztof Maciejczyk, Daniel Wojtanowski
                    II miejsce - Oliwia Gajo, Mateusz Adamczak
                    III miejsce - Julia Stefaniak, Adrian Kuczyński
                Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi Marianowi Sieradzkiemu za ufundowanie medali, a służbom mundurowym – policji, straży miejskiej, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu.