• Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (przetwarzanie danych w związku z monitoringiem wizyjnym obiektu) – informacja dla rodziców i opiekunów prawnych Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (RODO)

     • Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (przetwarzanie danych w związku z monitoringiem wizyjnym obiektu) – informacja dla rodziców i opiekunów prawnych Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (RODO) - Obrazek 1

     • "Nie jestem sam, ja książkę mam" - M. Bohdanowicz

     •             Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły spotkali się 15 czerwca, w słoneczny, ciepły dzień na boisku szkolnym, aby czytać na trawie. Do dzieci dołączyły też grupy przedszkolne. Na początek wszyscy czytaliśmy przez kilkanaście minut cicho swoje ulubione książki na podkładzie muzyki relaksacyjnej. Koniec cichego czytania i każdy z punktów programu oznajmiał gong, a na dużym zegarze odliczaliśmy czas. Zaczęliśmy czytać wszyscy jednocześnie, głośno. Później ułożyliśmy z naszych postaci hasło spotkania "Nie jestem sam, ja książkę mam", które było fotografowane z drona. Na koniec na kocykach, w grupach czytali zaproszeni goście. Imprezie towarzyszyły mini wystawki "Książka w karykaturze" oraz "Magia książki, magia słowa". Ze stoiska "Przytul książkę" można było zabrać ze sobą do domu wybrany tytuł, by po południu i w kolejne dni przedłużyć swoje spotkanie z lekturą. Akcja nasza ma promować czytanie książek, nobilitować tę formę aktywności jako szczególnie wartościowy i rozwijający sposób spędzania czasu wolnego.

     • Festiwal Piosenki Żołnierskiej

     •      My Polacy lubimy śpiewać. Mamy wiele wspaniałych pieśni, które chętnie, w różnych okolicznościach nucimy. Z piosenek i pieśni skomponowanych na przestrzeni wieku możemy poznać cząstkę historii naszego narodu. Szczególne znaczenie dla nas, Polaków, mają pieśni wojskowe. Od sześciu lat próbujemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta i gminy ten rodzaj piosenek organizując Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Celem konkursu jest upowszechnienie polskiej pieśni i piosenki żołnierskiej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wspieranie i rozwijanie talentów, poszukiwanie osobowości artystycznych, promocja Miasta Gościna. Tegoroczny przegląd odbył się w sobotę 26 maja i wpisany był w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dwudniowe święto w naszym mieście odbywało się pod ogólnopolskim hasłem "Niepodległa". Tradycyjnie, wykonawcy festiwalu rywalizują o Złoty, Srebrny i Brązowy Mak oraz dwa wyróżnienia, ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Gościno pana Mariana Sieradzkiego. Honorowym tytułom towarzyszy również nagroda finansowa. Od dwóch lat przyznawana jest przez sklep mundurowy WOJ-POL nagroda specjalna.

           W tym roku na scenie przed Urzędem Miasta prezentowali swoje talenty artystyczne: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Robuniu, grupa "Nastolatki" ze szkoły w Gościnie, przedstawicielki Zespołu Szkół im. Macieja Rataja - "Ratajki" i grupa nauczycieli "Oddział N". Własne interpretacje znanych piosenek zaśpiewały: Natalia Siwek, Julia Kamińska, Zofia Koziak, Julia Stasiewicz, Karolina Nogalska, Joanna Bohdan, Wiktoria Milas. Czas umilała orkiestra "Morka" z Ustronia Morskiego. Zostały przypomniane piosenki w plecaku, szlagiery wojskowej muzyki rozrywkowej ale również piękne pieśni Powstania Warszawskiego.

      Najwyższe trofeum – ZŁOTY MAK otrzymała Zofia Koziak

      SREBRNY MAK – "Oddział N" (czyli grupa nauczycieli SP w Gościnie)

      BRĄZOWY MAK – „Ratajki".

           W tegorocznej edycji festiwalu właściciele  firmy WOJ-POL Zbrzeźniak W. i Gibziński J. Spółka Cywilna z Trzebiatowa swoimi nagrodami uhonorowali:

      Główna nagroda powędrowała do grupy „Nastolatki” za wykonanie utworu „Hartuj się”.

      Druga nagroda do Julii Kamińskiej za piosenkę „Wojenko, wojenko".

      Trzecią odebrał duet Wiktoria Milas i Karolina Nogalska za przejmującą pieśń „Miasto 44”. Zwycięzcy mieli możliwość zaprezentowania swoich piosenek jeszcze raz na koncercie galowym w dniu 27 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości.

           Nad każdym z elementów przeglądu czuwają co roku Joanna Dylawerska i Waldemar Dołowy, którzy organizują, prowadzą całe przedsięwzięcie i  bawią naszą wspaniałą, niezawodną gościńską publiczność. Joanna Dylawerska ponadto jest wykonawcą wojskowych pieśni i instruktorem wielu artystów.  

       

      Z żołnierską nutką w Kołobrzegu

           W dniu 27 maja 2018 roku w Kołobrzegu odbył się IV Regionalny Finał Konkursu Piosenki Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską. Na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta wystąpiły dzieci i młodzież z województwa zachodniopomorskiego. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gościnie także brały udział w tej rywalizacji. Lena Oczniew rytmiczną piosenką „Hartuj się” wyśpiewała wyróżnienie. W kategorii duety I miejsce i „Złoty pierścień” zdobyły uczennice  gimnazjum - Wiktoria Milas i Karolina Nogalska. Zaśpiewały wzruszającą pieśń „Miasto 44”. W tej samej kategorii  za piosenkę „ Szli na zachód osadnicy” otrzymały wyróżnienie Zofia Koziak i Natalia Siwek. Ostatnią kategorią były zespoły. Tu sukces odniosły „Ratajki” z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja śpiewając piosenkę „Polskie wzlatują orły”. Do domu wróciły z I miejscem i „Złotym pierścieniem”.

    • Organizacja wakacyjnej przerwy w przedszkolu - DYŻURY !!!
     • Organizacja wakacyjnej przerwy w przedszkolu - DYŻURY !!!

     • Informujemy, że Przedszkole w okresie wakacji będzie pełniło dyżur. Jesteśmy do Państwa dypozycji w okresie od 1 lipca do 14 sierpnia 2018 r. 

      Informacje na temat wakacyjnego dyżuru: 

      1. jedna 25 - pięcio osobowa grupa, 

      2. godziny pracy od 6.30 do 16.00.

      Zapraszamy Rodziców o zgłaszanie dzieci, w okresie dla siebie dogodnym. Wnioski do pobrania w sekretariacie, przedszkolu i na stronie internetowej.

      Rodzice, których dzieci uczęszczają obecnie do przedszkola, nie muszą składać wniosku, wystarczy podpisanie dodatkowej umowy. 

      ZARZaDZENIE_Burmistrza_Goscina.pdf

      Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_rok_szkolny_2017)2018(1).docx

    • Sukces teatrzyków szkolnych na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie
     • Sukces teatrzyków szkolnych na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie

     •       Małolat

          Małolat w roku szkolnym 2017/2018 pracował nad sztuką Zofii Wójcik "Prawo jazdy". Radosna i roztańczona sztuka mówi o przemianie wiedźm w dobre wróżki, poucza jak ważny jest dobry sen i miłe usposobienie. Fragmenty muzyki do przedstawienia skomponował i nagrał p. Witold Juszczak. Kostiumy zaprojektowała i wykonała p. Irena Ciołak.

         Od lat zespół prezentuje swoją roczną pracę na przeglądach teatrów amatorskich: w Kołobrzegu, Świdwinie, Trzebiatowie, ZS im. Macieja Rataja. Przedstawia spektakl przedszkolakom z Gościna i Kołobrzegu. Mieszkańcy naszego miasta mogą obejrzeć "Małolata" w Domu Kultury w Gościnie.

          Aby wziąć udział w ostatnim i najważniejszym etapie przeglądu teatrów, zespół musi zwyciężyć w  eliminacjach powiatowych. 27 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu triumfował w kategorii zespołów dziecięcych. W tym roku "Małolat" zaprezentował się już po raz dziewiąty w Wojewódzkich Prezentacjach organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na deskach sceny teatralnej świdwińskiego zamku, zdobył w latach ubiegłych cztery wyróżnienia, a 25 maja br. po raz czwarty sięgnął po najwyższe trofeum - tytuł laureata. Komisja w składzie: Iwona Korab, Katarzyna Sygitowicz - Sierosławska i Maciej Sierosławski bardzo wysoko oceniła umiejętności aktorskie, wokalne i cheorograficzne młodych aktorów.

         Na zakończenie prezentacji w Świdwinie grupa miała możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych wprowadzających elementy zabaw i gier kuglarskich jako ćwiczeń na koncentrację i koordynację ruchową.

      Grupę teatralną "Małolat" tworzą:

      1. Bohdan Joanna
      2. Groński Maksymilian
      3. Jasiak Amelia
      4. Juszczak Benedykt
      5. Kamińska Julia
      6. Kindermann Oliwia
      7. Kotynia Amelia
      8. Koziak Zofia
      9. Olesiak Wiktoria
      10. Pasińska Anna
      11. Szymczak Gaja
      12. Wącek Amelia
      13. Wącek Lena

      Wszystkim aktorom gratulujemy sukcesu i życzymy realizowania się w kolejnych przedsięwzięciach.

      Opiekunami koła od wielu lat są: Małgorzata Frankowska, Joanna Dylawerska i Urszula Skręty.

          

      Grupa teatralna gimnazjum

          Grupa teatralna działająca w ubiegłym roku szkolnym w gimnazjum pracowała nad scenariuszem Krystyny Chołoniewskiej "Nie musisz mnie kochać". Sztuka mówi o przemocy w rodzinie. Wskazuje odbiorcy drogi postępowania w tej sytuacji. Spektakl reżyserowała Maria Tuszyńska, a w tym roku szkolnym opiekę nad młodymi aktorami przejęła Małgorzata Korda. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie mieszkańcom naszego miasta w Domu Kultury, uczniom Szkoły Podstawowej w Gościnie oraz uczestnikom Przeglądu Teatralnego w Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie. 27 kwietnia br. pokazali spektakl na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu, gdzie zdobyli tytuł Laureata, a w minionym tygodniu na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie, uzyskując wyróżnienie.

      W sztuce zagrali:

      1. Adamczak Mateusz
      2. Akonom Michalina
      3. Gajo Oliwia
      4. Galant Emilia
      5. Kostecka Dominika
      6. Maślana Martyna
      7. Nakonieczny Sebastian
      8. Nogalska Karolina