• Żonkile dla hospicjum

• W ramach akcji "Pola Nadziei" na rzecz Hospicjum w Kołobrzegu uczniowie naszej szkoły przygotowali ponad 300 papierowych żonkili. Uczniowie przygotowywali kwiaty w domu, na zajęciach z plastyki, na świetlicy, w bibliotece. W ich wykonanie zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie klas V sp - III gimn.

Dziś kwiaty zostały przekazane do hospicjum, a w najbliższą niedzielę - 14 kwietnia - wolontariusze hospicjum, w tym 24 naszych uczniów, będą w Kołobrzegu kwestować i przekazywać żonkile ofiarodawcom na ulicach miasta. Zebrane pieniądze pomogą zapewnić profesjonalną opiekę osobom nieuleczalnie chorym przebywającycm w kołobrzeskiej placówce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji!

• Wielkanoc z PCK

• Szkolne Koło PCK wzięło udział w corocznej ogólnopolskiej akcji "Wielkanoc z PCK". Uczniowie całej naszej szkoły przez ostatnie dwa tygodnie przekazywali dary do paczek wielkanocnych dla osób potrzebujących. Przynosili produkty spożywcze, które są potrzebne do przygotowania świąt. Dziś wszystkie zebrane produkty trafiły do biura PCK - w najbliższych dniach zostaną z nich przygotowane świąteczne paczki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję!

• ​​​​​​​Spotkanie literackie

•             Dnia 18 marca br. w DK w Gościnie odbył się poranek literacki poświęcony Pani Renacie Piątkowskiej, jednej z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek opowiadań dla dzieci. Na spotkanie zostały zaproszone klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Gościnie wraz z wychowawcami.

Pisarka odwiedziła naszą miejscowość już po raz kolejny. W czasie ubiegłorocznej wizyty bliżej poznaliśmy bohaterkę książki "Wszystkie moje mamy"  Irenę Sendler, która w czasie II wojny światowej wraz ze swoimi łączniczkami ocaliła z warszawskiego getta około 2500 osób, głównie dzieci. Dzisiejsze spotkanie poświęcone było zwierzętom w publikacjach naszego Gościa. Renacie Piątkowskiej towarzyszy Malwina Każurno, lektorka, która czaruje słuchacza głosem, wprowadzając w nastrój opowiadanych historii.

Po spotkaniu każdy z uczestników mógł kupić wybraną książkę i otrzymać dedykację z autografem pisarki.

Pani Renata Piątkowska jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jej książka "Wieloryb" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Tytuły: "Na wszystko jest sposób" i "Hebanowe serce" zostały nagrodzone w II i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a "Wszystkie moje mamy" zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.  Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2018 roku została odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw dziecka Infantis Dignitatis Defensori (Obrońcy Godności Dzieci) oraz Ludziom Czyniącym Dobro (upamiętniający postać Ireny Sendlerowej).