• Powiatowe eliminacje Turnieju Recytatorskiego

•           24 maja 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje 51 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Wszyscy recytatorzy z naszej szkoły zostali docenieni przez komisję. Czworo uczestników: Milena Ziemięcka, Jakub Gorgol, Maksymilian Groński i Amelia Jasiak za swoje interpretacje wierszy otrzymali  wyróżnienie. Joanna Bohdan otrzymała wyróżnienie I stopnia (III miejsce), natomiast Aleksandra Słoboda wywalczyła tytuł laureata i będzie prezentować wybrany przez siebie utwór Zbigniewa Herberta - "Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz" w regionalnym etapie tego konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

• WARSZTATY WYPLATANIA WARKOCZY

•            Dziś w bibliotece szkolnej przy ul. Grunwaldzkiej odbyły się warsztaty wyplatania warkoczy. Panie Andżela Kleist i Magdalena Szymczak  chętnym uczennicom czesały pomysłowe fryzury. Uczesanie kosztowało 5 zł. Akcja wspomaga fundusz zbiórki pieniędzy na "Dom bez barier dla Roksany". Inspiracją do tworzenia fryzur są nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej:

1. Warkocze. Krok po kroku.
            2. Koki i warkocze. Fryzury dla dziewczynek.
            3. Jak upinać długie włosy. Modne fryzury na różne okazje.

Kolejną grupę zapraszamy do zabawy w piątek.

• 51 Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

•             W ZS w Gościnie SP z OI odbyły się szkolne eliminacje 51 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Jego celem jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży  poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Uczestnicy recytują utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce.

13 maja w kategorii "Ptasząt" interpretacje wybranych przez siebie utworów zaprezentowało trzynastu uczestników z klas 1-3. Komisja, w osobach: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

Milenę Ziemięcką - I miejsce

Jakuba Gorgola - II miejsce

Emilię Koziak - III miejsce

Bogusławę Wiśniewską - wyróżnienie

Olafa Kwiatkowskiego - wyróżnienie

Darię Wieczorek - wyróżnienie

Michalinę Kaletę- wyróżnienie

Marię Urbańczyk - wyróżnienie

Kalinę Wolską - wyróżnienie

W dniu 15 maja do konkursu przystąpiło 20 recytatorów z klas starszych. Komisję tworzyły panie Renata Maksymiuk i Ewa Kozyra. Do kolejnego, gminnego etapu zostali zakwalifikowani:

W kategorii "Ptaszki" klasy 4-6

Maksymilian Groński - I miejsce

Amelia Jasiak - II miejsce

Joanna Bohdan - III miejsce

Julia Kamińska - wyróżnienie

Amelia Dławichowska - wyróżnienie

Lena Wącek - wyróżnienie

w kategorii oraz "Ptaki" klasy 7-8 i 3 gimnazjum:

Aleksandra Słoboda - I miejsce

Zofia Koziak - II miejsce

Maja Chmielewska - III miejsce

16 maja w Domu Kultury odbył się etap gminny konkursu. Na scenie zaprezentowali się recytatorzy ze Szkoły Podstawowej w Gościnie i Robuniu oraz gimnazjaliści. Łącznie 30 uczestników. Występujących oceniała komisja w składzie: Pani Maria Szcząchor - emerytowana nauczycielka j. polskiego w szkole podstawowej w Gościnie, Pani Bogumiła Szczęśniak - inspektor do spraw oświaty w Rymaniu, kierownik Biblioteki Publicznej w Rymaniu - Aldona Korytowska oraz Pani Zofia Czerniszewska.

Naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie, który odbędzie się 24 maja o godz. 10.00 w RCK w Kołobrzegu reprezentować będą:

W kategorii Ptasząt: Jakub Gorgol  i Milena Ziemięcka.

W kategorii Ptaszków: Joanna Bohdan, Amelia Jasiak i Maksymilian Groński.

W kategorii Ptaków: Aleksandra Słoboda.