• Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego i nasz udział !!!

10.10.2022

W poniedziałek 10 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły z dużym sukcesem uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

Dziewczęta młodsze startujące w ramach Igrzysk Dzieci zajęły drugie miejsce.

Skład srebrnych medalistek:

1. KLECZKOWSKA Kornelia

2. WOLSKA Kalina

3. LIPIŃSKA Zofia

4. KUŁAKOWSKA Karmela

5. DRZEWIECKA Zofia

6. WIŚNIEWSKA Bogusława

7. RYCHTER Zofia

8. SIWEK Aleksandra

9. URBAŃCZYK Maria

10. OSIADACZ Zofia

11. MAKAREWICZ Iga

Chłopcy starsi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej również wywalczyli drugą lokatę w powiecie. Startowali w składzie:

1. GROŃSKI Maksymilian

2. NIEDŹWIECKI Marcel

3. MALECHA Michał

4. BROCHOCKI Kacper

5. GUTOWSKI Borys

6. CHMIELEWSKI Bartek

7. SONDEJ Kacper

8. BIŁUSZCZAK Oliwier

9. KAMIŃSKI Oliwier

10. TUNICKI Krzysztof

• #CMI #Laboratoriumprzyszłości

07.10.2022

Projekty, współpraca, działanie to aktywności jakie daje Lego Spike. Konstrukcji jakie możemy tu zbudować jest niezwykle dużo, są one bardzo inspirujące i ciekawe. Skuter śnieżny którym można podróżować i zwiedzać niedostępne mroźne tereny oraz góry lodowe to jedna z wielu propozycji pojazdów i bezpiecznych środków transportu. My do szkoły przybywamy autobusem, samochodami, rowerami, pieszo. Zawsze staramy się przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Już wkrótce w Scratchu napiszemy skrypty do naszych środków komunikacji.

• #CMI #LaboratoriaPrzyszłości

#CMI #LaboratoriaPrzyszłości

Nowy rok szkolny i nowe edukacyjne wyzwania, które będziemy realizować dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracowni robotycznej.

Na dodatkowych zajęciach programowania Centrum Mistrzostwa Informatycznego w roli głównej zestawy Lego Education Spike Prime i Essential. Grupy utworzone, oprogramowanie zainstalowane i zaczynamy. Udało nam się już sprawdzić jak działa Hub i wszystkie czujniki, podjęliśmy też próbę pierwszych projektów - motoroweru, łazika oraz pojazdów jaskiniowych. Drukarka 3D uruchomiona i pierwsze projekty wydrukowane. CDN.

E. Bieńko

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, realizacja projektu!

07.10.2022

Zespół Szkół w Gościnie – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. majora Henryka Sucharskiego przystąpiła do rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkoła w ramach Projektu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała 93 tys. złotych z przeznaczeniem na modernizację bazy dydaktycznej.  Wykorzystując przyznane środki finansowe zostały wyposażone trzy pracownie, jedna informatyczna w budynku przy ul. Kościuszki 5 i dwie: informatyczna i chemiczna w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 14. W wyniku zakupionego sprzętu uczniowie moją możliwość nabywania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Zakupione wyposażenie pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki i chemii ale także w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych,  zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szkoła  w ramach otrzymanych środków finansowych, zakupiła:

1. drukarki 3D – 2 szt.
            2. laptopy – 2 szt.
            3. LEGO SPIKE Prime Robot Edukacyjny – 3 szt.
            4. LEGO SPIKE Prime rozszerzenie Robot Edukacyjny – 3 szt.
            5. LEGO SPIKE Essential Robot Edukacyjny klas I - III – 3 szt.
            6. Zestaw do programowania mikrokontrolerów – 3 szt.
            7. Stacja lutownicza – 1 szt.
            8. Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania – 2 szt.
            9. Statyw do aparatu – 1 szt.
            10. Gimbal – 1 szt.
            11. Mikrofon – 1 szt.
            12. Filament do drukarki w 5 kolorach ok. 17 kg.
            13. Zestaw długopisów Banach 3D – 12 szt.
            14. Gogle VR Empiriusz Pakiet Premium – 1 szt.