• List z MEiN o powrocie uczniów do szkół

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju, co oznacza, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Zostało ono skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

• Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
            • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
            • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej przedstawiliśmy w komunikacie, który załączam do wiadomości.

Wszystkie informacje mogą także Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach.

Anna Ostrowska
                                                                            Ministerstwo Edukacji i Nauki

Załączniki:

1. Komunikat MEiN – Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach
          • ORGANIZACJA nauki w klasach I-III od 26 kwietnia 2021 r.

22.04.2021

Szanowni Rodzice, chciałabym Państwa poinformować, że na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów, z dniem 26 kwietnia 2021r., zajęcia w klasach I-III będą się odbywały w sposób hybrydowy. Zmiana ta pozwala nam na częściowy powrót uczniów do szkoły. Od poniedziałku tj. od 26 kwietnia 2021 r. uczniowie nasi będą trzy dni uczyć się w szkole, natomiast dwa dni nauki w dalszym ciągu pozostają w trybie zdalnym. Nauka zdalna będzie odbywała się na tych samych zasadach.

UWAGA!!!

Każda z klas ucząca się w szkole, będzie miała po 5 godzin lekcyjnych !!!

Plan zajęć ulega zmianie !!!

Dla dzieci uczących się w danym dniu w szkole będzie zorganizowana świetlica szkolna!!! Godziny otwarcia świetlicy od 12:30 do 15:30.

Dzieci będą Mogły korzystać z biblioteki !!! Godziny pracy będą dostosowane do ich potrzeb.

Dowozy dzieci:

Ząbrowo – godz. 6:50
            Ołużna – godz. 6:55
            Lubkowice – godz. 7:00
            Jarogniew – godz. 7:00
            Mołtowo – godz. 7:10
            Pławęcino – godz. 7:20
            Kamica – godz. 7:30
            Myślino – godz. 7:40
            Gościno Dwór – godz. 7:45

Odwóz o godz. 12:45

W autokarze wszystkich obowiązuje noszenie maseczek.

Jeżeli pojawią się dodatkowe wytyczne przekazane przez Radę Ministrów lub MEiN zostaną Państwu przeze mnie przekazane, zwłaszcza te, które będą miały wpływ na organizację pracy!!!

• Gminne eliminacje 52. turnieju PPiPP

21.04.2021

We wtorek (20 kwietnia) odbyły się gminne eliminacje 52. Turnieju recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne".

Komisja wysłuchała łącznie 33 interpretacji utworów poetyckich w trzech kategoriach. Do kolejnego - powiatowego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie i prezentowane przez nich wiersze:

Amelia Jasiak - Wisława Szymborska "Nieobecność"

Milena Ziemięcka - Hanna Januszewska "Lwy"

Zuzanna Adamska - Agnieszka Frączek "Dama"

Agata Bujalska - Danuta Wawiłow "Kałużyści"

Anna Szczegielniak - Katarzyna Marciniak "Grzybobranie"

Bogusława Wiśniewska - Hanna Niewiadomska "Szklanka Przechwalanka"

Adrianna Lupke - Ludwik Jerzy Kern "O rodzicach"

Oliwier Groński - Wanda Chotomska "Dziurki w serze"

Wiktor Sielski - Jan Brzechwa "Sum"

• Klasowe eliminacje 52.Turnieju Recytatorskiego PPiPP

20.04.2021

Dnia 19 kwietnia 2021 roku w klasach 1 - 3 odbyły się eliminacje do kolejnego etapu 52. Turnieju recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Spośród 29 uczestników komisja zakwalifikowała następujących uczniów:

kl. 1a

Wiktor Sielski

Wojciech Butryn

Krzysztof Orzechowski

• Przedszkolaki wracają od 19 kwietnia 2021 r.

16.04.2021

Szanowni Rodzice, od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkola. Nasze przedszkole będzie pracowało zgodnie z planem i stałych dla siebie godzinach, czyli od 6:30 do 16:00.

Zapraszamy !!!

TRANSPORT dzieci do PRZEDSZKOLA a także uczniów klas ósmych na konsultacje:

Ząbrowo – godz. 6:50

Ołużna – godz. 6:55

Lubkowice – godz. 7:00

Jarogniew – godz. 7:00

Mołtowo – godz. 7:10

Pławęcino – godz. 7:20

Kamica – godz. 7:30

Myślino – godz. 7:40

Gościno Dwór – godz. 7:45

Odwóz godz. 12:45

• Przedłużono nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów

12.04.2021

Do 18 kwietnia br. przedłużone zostanie nauczanie zdalne dla uczniów wszystkich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przedszkola i żłobki również pozostają zamknięte.Aktualne rozporządzenie obowiązuje od 22 marca br. Nauka zdalna obejmuje wszystkich uczniów bez względu na etap edukacyjny. Zmiana trybu nauczania dotyczy również uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego.Obostrzenia zostały przedłużone również dla przedszkoli i żłobków.