24 maja 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje 51 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Wszyscy recytatorzy z naszej szkoły zostali docenieni przez komisję. Czworo uczestników: Milena Ziemięcka, Jakub Gorgol, Maksymilian Groński i Amelia Jasiak za swoje interpretacje wierszy otrzymali wyróżnienie. Joanna Bohdan otrzymała wyróżnienie I stopnia (III miejsce), natomiast Aleksandra Słoboda wywalczyła tytuł laureata i będzie prezentować wybrany przez siebie utwór Zbigniewa Herberta - "Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz" w regionalnym etapie tego konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
Aktualności
Powiatowe eliminacje Turnieju Recytatorskiego
24.05.2019
WARSZTATY WYPLATANIA WARKOCZY
23.05.2019Dziś w bibliotece szkolnej przy ul. Grunwaldzkiej odbyły się warsztaty wyplatania warkoczy. Panie Andżela Kleist i Magdalena Szymczak chętnym uczennicom czesały pomysłowe fryzury. Uczesanie kosztowało 5 zł. Akcja wspomaga fundusz zbiórki pieniędzy na "Dom bez barier dla Roksany". Inspiracją do tworzenia fryzur są nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej:
- Warkocze. Krok po kroku.
- Koki i warkocze. Fryzury dla dziewczynek.
- Jak upinać długie włosy. Modne fryzury na różne okazje.
Kolejną grupę zapraszamy do zabawy w piątek.
51 Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"
15.05.2019W ZS w Gościnie SP z OI odbyły się szkolne eliminacje 51 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Jego celem jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Uczestnicy recytują utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce.
13 maja w kategorii "Ptasząt" interpretacje wybranych przez siebie utworów zaprezentowało trzynastu uczestników z klas 1-3. Komisja, w osobach: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:
Milenę Ziemięcką - I miejsce
Jakuba Gorgola - II miejsce
Emilię Koziak - III miejsce
Bogusławę Wiśniewską - wyróżnienie
Olafa Kwiatkowskiego - wyróżnienie
Darię Wieczorek - wyróżnienie
Michalinę Kaletę- wyróżnienie
Marię Urbańczyk - wyróżnienie
Kalinę Wolską - wyróżnienie
W dniu 15 maja do konkursu przystąpiło 20 recytatorów z klas starszych. Komisję tworzyły panie Renata Maksymiuk i Ewa Kozyra. Do kolejnego, gminnego etapu zostali zakwalifikowani:
W kategorii "Ptaszki" klasy 4-6
Maksymilian Groński - I miejsce
Amelia Jasiak - II miejsce
Joanna Bohdan - III miejsce
Julia Kamińska - wyróżnienie
Amelia Dławichowska - wyróżnienie
Lena Wącek - wyróżnienie
w kategorii oraz "Ptaki" klasy 7-8 i 3 gimnazjum:
Aleksandra Słoboda - I miejsce
Zofia Koziak - II miejsce
Maja Chmielewska - III miejsce
16 maja w Domu Kultury odbył się etap gminny konkursu. Na scenie zaprezentowali się recytatorzy ze Szkoły Podstawowej w Gościnie i Robuniu oraz gimnazjaliści. Łącznie 30 uczestników. Występujących oceniała komisja w składzie: Pani Maria Szcząchor - emerytowana nauczycielka j. polskiego w szkole podstawowej w Gościnie, Pani Bogumiła Szczęśniak - inspektor do spraw oświaty w Rymaniu, kierownik Biblioteki Publicznej w Rymaniu - Aldona Korytowska oraz Pani Zofia Czerniszewska.
Naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie, który odbędzie się 24 maja o godz. 10.00 w RCK w Kołobrzegu reprezentować będą:
W kategorii Ptasząt: Jakub Gorgol i Milena Ziemięcka.
W kategorii Ptaszków: Joanna Bohdan, Amelia Jasiak i Maksymilian Groński.
W kategorii Ptaków: Aleksandra Słoboda.
Żonkile dla hospicjum
15.04.2019W ramach akcji "Pola Nadziei" na rzecz Hospicjum w Kołobrzegu uczniowie naszej szkoły przygotowali ponad 300 papierowych żonkili. Uczniowie przygotowywali kwiaty w domu, na zajęciach z plastyki, na świetlicy, w bibliotece. W ich wykonanie zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie klas V sp - III gimn.
Dziś kwiaty zostały przekazane do hospicjum, a w najbliższą niedzielę - 14 kwietnia - wolontariusze hospicjum, w tym 24 naszych uczniów, będą w Kołobrzegu kwestować i przekazywać żonkile ofiarodawcom na ulicach miasta. Zebrane pieniądze pomogą zapewnić profesjonalną opiekę osobom nieuleczalnie chorym przebywającycm w kołobrzeskiej placówce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji!
Wielkanoc z PCK
15.04.2019Szkolne Koło PCK wzięło udział w corocznej ogólnopolskiej akcji "Wielkanoc z PCK". Uczniowie całej naszej szkoły przez ostatnie dwa tygodnie przekazywali dary do paczek wielkanocnych dla osób potrzebujących. Przynosili produkty spożywcze, które są potrzebne do przygotowania świąt. Dziś wszystkie zebrane produkty trafiły do biura PCK - w najbliższych dniach zostaną z nich przygotowane świąteczne paczki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję!
Spotkanie literackie
15.04.2019Dnia 18 marca br. w DK w Gościnie odbył się poranek literacki poświęcony Pani Renacie Piątkowskiej, jednej z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek opowiadań dla dzieci. Na spotkanie zostały zaproszone klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Gościnie wraz z wychowawcami.
Pisarka odwiedziła naszą miejscowość już po raz kolejny. W czasie ubiegłorocznej wizyty bliżej poznaliśmy bohaterkę książki "Wszystkie moje mamy" Irenę Sendler, która w czasie II wojny światowej wraz ze swoimi łączniczkami ocaliła z warszawskiego getta około 2500 osób, głównie dzieci. Dzisiejsze spotkanie poświęcone było zwierzętom w publikacjach naszego Gościa. Renacie Piątkowskiej towarzyszy Malwina Każurno, lektorka, która czaruje słuchacza głosem, wprowadzając w nastrój opowiadanych historii.
Po spotkaniu każdy z uczestników mógł kupić wybraną książkę i otrzymać dedykację z autografem pisarki.
Pani Renata Piątkowska jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jej książka "Wieloryb" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Tytuły: "Na wszystko jest sposób" i "Hebanowe serce" zostały nagrodzone w II i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a "Wszystkie moje mamy" zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2018 roku została odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw dziecka Infantis Dignitatis Defensori (Obrońcy Godności Dzieci) oraz Ludziom Czyniącym Dobro (upamiętniający postać Ireny Sendlerowej).
Randka w ciemno
15.03.2019W dniach 4 - 8 marca w bibliotece szkolnej przy ul. Grunwaldzkiej można było zabawić się w "Randkę w ciemno z książką". Celem tego pomysłu było zwiększenie czytelnictwa poprzez niestandardowe zachęcenie młodzieży do obcowania z książką. Istotą zabawy było wypożyczenie zapakowanych w kolorowy papier książek, na podstawie kilku słów zachęty dotyczącej treści. Projekt, przez wszystkie dni trwania, cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem. Czytelnicy codziennie dostawali nową partię ciekawej lektury. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy.
konkurs czytelniczy
15.03.2019Klasa IIa i IIb wzięła udział w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury "Zaczarowana zagroda". W pierwszym etapie dzieci rozwiązywały test. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów, zakwalifikowali się do kolejnego - ustnego etapu. W szkolnej bibliotece w dniu 5 marca odbył się drugi szczebel konkursu. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. W wyniku zaciętej walki, po dogrywce, I miejsce zajął Filip Patapczyk, II - Zofia Lipińska i Olaf Kwiatkowski, III miejsce Jakub Gorgol i Szymon Machnio, IV - Wojciech Jarosz i Ignacy Żołnierek. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Rekrutacja DZIECI i UCZNIÓW na rok szkolny 2019)2020
04.03.2019Szanowni Rodzice przekazujemy informacje na temat zasad rekrutacji dzieci do Zespołu Szkół w Gościnie - Przedszkola oraz rekrutacji uczniów do klasy pierwszej Zespołu Szkół w Gościnie - Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2019/2020. Wszelkie druki do pobrania poniżej.
Wnioski należy składać do gabinetu pani wicedyrektor w budynku przy ul. Kościuszki 5.
terminy:
termin w postępowaniu rekrutacyjnym: od 1 marca 2019 r. do 29 marca 2019 r. do godz. 15.00
termin w postepowaniu uzupełniającym: od 6 maja 2019 r. do 17 maja 2019 r. do godz. 15.00
UCHWALA_XXXVI)211)17_Rady_MIejskie_w_Goscinie_postepowanie_rekrutacyjne.pdf
Zarzadzenie_nr_2)2019_Burmistrza_Goscina_z_dnia_23_stycznia_2019_r..pdf
WNIOSEK_o_przyjecie_do_pierwszej_klasy_na_rok_szkolny_2019)2020.docx
Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_rok_szkolny_2019)2020.docx

Noc w bibliotece
09.11.2018Grupa uczniów - łączników i najaktywniejszych czytelników - spędziła ekscytującą noc w bibliotece. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o swoich ulubionych książkach, wzięli udział w literackich podchodach oraz grach i zabawach.

Dzień Głośnego Czytania
27.09.2018W czwartek 27 września uczniowie wszystkich klas włączyli się w ogólnopolską akcję - Dzień Głośnego Czytania. W każdej klasie uczniowie lub zaproszeni goście - uczennice z ZS im. M. Rataja - czytali wybrane przez klasę książki.
W galerii znajdziecie kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Sprzątanie Świata
21.09.2018W piątek 21 września sprzątaliśmy okolice Gościna wzdłuż ścieżek rowerowych: Myślino, Dargocice, Pławęcino, Ząbrowo oraz okolice jeziora w Dargocicach.
W galerii znajduje się krótka relacja fotograficzna.

Godziny przywozu i odwozu uczniów od 3 września 2018 r.
05.09.2018Trasa nr 1:
Ołużna Kolonia 1 - 7.05
Ołużna Centrum - 7.15
Ząbrowo - 7.20
Jarogniew - 7.25
Lubkowice - 7.25
Mołtowo - 7.35
Trasa nr 2:
Karkowo - 7.00
Myślino - 7.10
Gościno Dwór - 7.15
Pławęcino - 7.25
Kamica - 7.35
Trasa nr 3 (transport gminny):
Pobłocie Małe - 7.10
Ramlewo - 7.20
Robuń - 7.25
Wartkowo - 7.30
Dargocice - 7.35
Odwóz:
1. odwóz - godz. 12.45
2. odwóz - godz. 14.20
3. wtorek i środa godz. 15.30
Wychowawstwa oraz numery sal w którym odbędą się spotkania z wychowawcami
02.09.2018Budynek: ul. Kościuszki 5:
Klasa 1 a – sala nr 18 – p. Katarzyna Monastyrska – Kubicka
Klasa 1 b – sala nr 21 – p. Małgorzata Gul
Klasa 2 a – sala nr 25 – p. Małgorzata Frankowska
Klasa 2 b – sala nr 22 – p. Aleksandra Kostrubiec
Klasa 3 a – sala nr 23 – p. Małgorzata Sękalska
Klasa 3 b – sala nr 26 – p. Joanna Dylawerska
Budynek: ul. Grunwaldzka 14:
Klasa 4 a – sala nr 39a – p. Karolina Pałaszewska
Klasa 4 b – sala nr 20a – p. Marzena Niemczyk
Klasa 4 c – sala nr 37a – p. Ewa Kornas
Klasa 5 a – sala nr 37 – p. Joanna Wiśniewska
Klasa 5 b – sala nr 21 – p. Anna Regel
Klasa 6 a – sala nr 39 – p. Anna Juszczak
Klasa 6 b – sala nr 20 – p. Dorota Rzewucka
Klasa 7 a – sala nr 22 – p. Irena Jelonek
Klasa 7 b – sala nr 19 – p. Edyta Bieńko
Klasa 8 a – sala nr 23 – p. Grażyna Ulikowska
Klasa 8 b – sala nr 40 – p. Beata Gajo
Klasa 3 aG – sala nr 38 – p. Grażyna Paulińska
Klasa 3 bG – sala nr 36 – p. Marta Seńko

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
31.08.2018Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich uczniów odbędzie się w dniu 3 września 2018 r. o godz. 10.00 w budynku na ul. Grunwaldzkiej 14. Po apelu uczniowie spotkają się z wychowawcami:
1. uczniowie klas I - III - ul. Kościuszki 5,
2. uczniowie klas IV - VIII i III klasy gimnazjalne - ul. Grunwaldzka 14.Zapraszamy !!!
Harmonogram dowozu uczniów, w dniu 3 września 2018 r.
Trasa nr 1:
Ołużna Kolonia 1 - 9.00
Ołużna Centrum - 9.10
Ząbrowo - 9.15
Jarogniew - 9.15
Lubkowice - 9.20
Mołtowo - 9.20
Trasa nr 2:
Karkowo - 9.00
Myślino - 9.10
Gościno Dwór - 9.15 -
Pławęcino - 9.25
Kamica - 9.35
Trasa nr 3 (transport gminny):
Pobłocie Małe - 9.10
Ramlewo - 9.20
Robuń - 9.25
Wartkowo - 9.30
Dargocice - 9.35
Odwóz dzieci przewidziany jest z obu budynków o godz. 11.30.

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty w roku szkolnym 2018/2019
30.08.2018Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty
w roku szkolnym 2018/2019
- zeszyty (w cienkie linie (czerwone i niebieskie), w kratkę
- śniadaniówka + bidon
- piórnik
- ołówek
- temperówka
- gumka
- klej w sztyfcie
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami
- kredki ołówkowe
- farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości
- fartuszek do malowania
- blok rysunkowy biały i kolorowy
- blok techniczny biały i kolorowy
- papier kolorowy (wycinanki)
- bibuła kolorowa
- plastelina
- teczka z gumką (na prace plastyczne)
- strój gimnastyczny ( spodenki, koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek)
- obuwie na zmianę
- ręcznik papierowy
- smycz na klucz
wychowawcy klas

WYKAZ podręczników na rok szkolny 2018/2019
02.07.2018
Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (przetwarzanie danych w związku z monitoringiem wizyjnym obiektu) – informacja dla rodziców i opiekunów prawnych Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (RODO)
29.06.2018
"Nie jestem sam, ja książkę mam" - M. Bohdanowicz
19.06.2018Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły spotkali się 15 czerwca, w słoneczny, ciepły dzień na boisku szkolnym, aby czytać na trawie. Do dzieci dołączyły też grupy przedszkolne. Na początek wszyscy czytaliśmy przez kilkanaście minut cicho swoje ulubione książki na podkładzie muzyki relaksacyjnej. Koniec cichego czytania i każdy z punktów programu oznajmiał gong, a na dużym zegarze odliczaliśmy czas. Zaczęliśmy czytać wszyscy jednocześnie, głośno. Później ułożyliśmy z naszych postaci hasło spotkania "Nie jestem sam, ja książkę mam", które było fotografowane z drona. Na koniec na kocykach, w grupach czytali zaproszeni goście. Imprezie towarzyszyły mini wystawki "Książka w karykaturze" oraz "Magia książki, magia słowa". Ze stoiska "Przytul książkę" można było zabrać ze sobą do domu wybrany tytuł, by po południu i w kolejne dni przedłużyć swoje spotkanie z lekturą. Akcja nasza ma promować czytanie książek, nobilitować tę formę aktywności jako szczególnie wartościowy i rozwijający sposób spędzania czasu wolnego.
Festiwal Piosenki Żołnierskiej
18.06.2018My Polacy lubimy śpiewać. Mamy wiele wspaniałych pieśni, które chętnie, w różnych okolicznościach nucimy. Z piosenek i pieśni skomponowanych na przestrzeni wieku możemy poznać cząstkę historii naszego narodu. Szczególne znaczenie dla nas, Polaków, mają pieśni wojskowe. Od sześciu lat próbujemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta i gminy ten rodzaj piosenek organizując Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Celem konkursu jest upowszechnienie polskiej pieśni i piosenki żołnierskiej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wspieranie i rozwijanie talentów, poszukiwanie osobowości artystycznych, promocja Miasta Gościna. Tegoroczny przegląd odbył się w sobotę 26 maja i wpisany był w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dwudniowe święto w naszym mieście odbywało się pod ogólnopolskim hasłem "Niepodległa". Tradycyjnie, wykonawcy festiwalu rywalizują o Złoty, Srebrny i Brązowy Mak oraz dwa wyróżnienia, ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Gościno pana Mariana Sieradzkiego. Honorowym tytułom towarzyszy również nagroda finansowa. Od dwóch lat przyznawana jest przez sklep mundurowy WOJ-POL nagroda specjalna.
W tym roku na scenie przed Urzędem Miasta prezentowali swoje talenty artystyczne: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Robuniu, grupa "Nastolatki" ze szkoły w Gościnie, przedstawicielki Zespołu Szkół im. Macieja Rataja - "Ratajki" i grupa nauczycieli "Oddział N". Własne interpretacje znanych piosenek zaśpiewały: Natalia Siwek, Julia Kamińska, Zofia Koziak, Julia Stasiewicz, Karolina Nogalska, Joanna Bohdan, Wiktoria Milas. Czas umilała orkiestra "Morka" z Ustronia Morskiego. Zostały przypomniane piosenki w plecaku, szlagiery wojskowej muzyki rozrywkowej ale również piękne pieśni Powstania Warszawskiego.
Najwyższe trofeum – ZŁOTY MAK otrzymała Zofia Koziak
SREBRNY MAK – "Oddział N" (czyli grupa nauczycieli SP w Gościnie)
BRĄZOWY MAK – „Ratajki".
W tegorocznej edycji festiwalu właściciele firmy WOJ-POL Zbrzeźniak W. i Gibziński J. Spółka Cywilna z Trzebiatowa swoimi nagrodami uhonorowali:
Główna nagroda powędrowała do grupy „Nastolatki” za wykonanie utworu „Hartuj się”.
Druga nagroda do Julii Kamińskiej za piosenkę „Wojenko, wojenko".
Trzecią odebrał duet Wiktoria Milas i Karolina Nogalska za przejmującą pieśń „Miasto 44”. Zwycięzcy mieli możliwość zaprezentowania swoich piosenek jeszcze raz na koncercie galowym w dniu 27 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości.
Nad każdym z elementów przeglądu czuwają co roku Joanna Dylawerska i Waldemar Dołowy, którzy organizują, prowadzą całe przedsięwzięcie i bawią naszą wspaniałą, niezawodną gościńską publiczność. Joanna Dylawerska ponadto jest wykonawcą wojskowych pieśni i instruktorem wielu artystów.
Z żołnierską nutką w Kołobrzegu
W dniu 27 maja 2018 roku w Kołobrzegu odbył się IV Regionalny Finał Konkursu Piosenki Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską. Na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta wystąpiły dzieci i młodzież z województwa zachodniopomorskiego. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gościnie także brały udział w tej rywalizacji. Lena Oczniew rytmiczną piosenką „Hartuj się” wyśpiewała wyróżnienie. W kategorii duety I miejsce i „Złoty pierścień” zdobyły uczennice gimnazjum - Wiktoria Milas i Karolina Nogalska. Zaśpiewały wzruszającą pieśń „Miasto 44”. W tej samej kategorii za piosenkę „ Szli na zachód osadnicy” otrzymały wyróżnienie Zofia Koziak i Natalia Siwek. Ostatnią kategorią były zespoły. Tu sukces odniosły „Ratajki” z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja śpiewając piosenkę „Polskie wzlatują orły”. Do domu wróciły z I miejscem i „Złotym pierścieniem”.
Archiwum Aktualności