• Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

     • Kalendarz adwentowy ma swoją długą tradycję, a jego popularność wciąż rośnie. I to już nie tylko czekoladki umilają nam czas oczekiwania na Święta i pozwalają odliczać dni do Gwiazdki. Kreatywność przy tworzeniu kalendarzy adwentowych nie zna granic. My też mamy swoje propozycje. Kalendarz adwentowy w stylu CMI - czyli z mnóstwem inspirujących wyzwań wykonaliśmy wspólnie przez obie grupy Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zadań zaplanowanych mamy sporo i postaramy się, żeby wszystkie zrealizować.

      Będziemy sprawdzać codziennie, co zostało ukryte w domkach z kolejnymi numerami. Wszystkie zadania - treści i grafiki do zadań zostały opracowane przez zespół CMI. Zdradzimy tylko pierwsze 7 zadań.

       

      1 grudnia – Przygotuj z grupą wystrój i dekoracje świąteczne w pracowni CMI. Klimat i miejsce w którym pracujemy powinny wyglądać wyjątkowo i powinniśmy się tutaj czuć miło i przyjemnie spędzać czas.

      2 grudnia - W drugim dniu zabawy z “kalendarzem adwentowym” zastanawiamy się skąd się wzięły hasztagi w sieci. Poczytaj, kiedy zaczęto ich używać, jaka jest ich historia. Wymyśl swój hasztag, który najlepiej oddaje Twoje podejście do nauki programowania i zajęć z komputerem. Podziel się swoimi przemyśleniami: w klasie, w gronie znajomych, w domu, w internecie – gdzie zechcesz.

      3 grudnia - Kiedy powstał pierwszy komputer? Jak się nazywał? Jakie miał wymiary, a raczej jaką powierzchnię zajmował? Jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz to sprawdź, poczytaj. Zachęcamy do sięgnięcia do wspomnień i chwili refleksji. Przypomnij sobie, jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z komputerem. Podziel się swoimi przemyśleniami: w klasie, w gronie znajomych, w domu, w internecie – gdzie zechcesz.

      4 grudnia - Rynek aplikacji mobilnych rozrasta się w błyskawicznym tempie. Tylko parę kliknięć dzieli nas od pobrania aplikacji, które ułatwią nam komunikację, planowanie czasu czy obróbkę zdjęć. Bez jakiej aplikacji nie wyobrażasz sobie już funkcjonować? Dziś sobota – porozmawiaj o tym ze swoimi znajomymi lub rodziną!

      5 grudnia - Z algorytmami spotykamy się w życiu codziennym, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Taki chociażby przepis na zrobienie prostej kanapki, to przecież nic innego jak algorytm ? Znasz film, w którym ojciec prosi dzieci o napisanie algorytmu na zrobienie kanapki? Jeśli nie, to obejrzyj koniecznie! A potem wymyśl i opracuj własny algorytm z życia codziennego. Podziel się nim: w klasie, w gronie znajomych, w domu, w internecie – gdzie zechcesz.

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=cDA3_5982h8

      6 grudnia - Wiesz jaka jest różnica między emotikoną a emoji? Poczytaj kiedy powstały jedne, a kiedy drugie i jak się ich używa i dlaczego ludzie je ze sobą mylą. Jakie jest Twoje ulubione emoji? Spróbuj za ich pomocą przedstawić swoją ulubioną książkę lub film, a potem zadaj tę zagadkę komuś bliskiemu!

      7 grudnia - Dziś zapraszamy do kodowania- kolorowania :) Mamy dla Was proste dyktando graficzne. Na zdjęciu macie planszę do kodowania, a poniżej treść zadania:

      Pokoloruj

      Na czerwono: D3, E4, F5, C6, D7, E8, F9, G10

      Na brązowo: D11, E11, F11, D12, E12, F12

      Na zielono: E2, E3, F3, C4, D4, F4, G4, D5, E5, D6, E6, F6, G6, B7, C7, E7, F7, G7, H7,C8, D8, F8, G8, B9, C9, D9, E9, G9, H9, A10, B10, C10, D10, E10, F10, H10, I10 CDN.

       

          Wykonaliśmy także swoje kalendarze adwentowe i przygotowaliśmy 50 kartek bożonarodzeniowych dla podopiecznych Caritasu w Gościnie.

              Do wszystkich szkolnych działań i aktywności wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

       

      Autor: Edyta Bieńko

     • Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie i DKMS dla uczniów szkół podstawowych

     • W dniu 22 listopada 2022 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie i DKMS dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Kołobrzeskiego. Celem olimpiady jest przede wszystkim propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i oddawania szpiku kostnego, ale też wzbogacanie wiedzy na temat krwi i jej roli w życiu człowieka. W Olimpiadzie również brały udział uczennice Zespołu Szkół w Gościnie - Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. W kategorii szkół podstawowych nasza drużyna zdobyła I miejsce. A reprezentowały zespołowo naszą szkołę  Maja Młotek, Oliwia Grochowska oraz Kornelia Rojek. W konkurencji indywidualnej nasze uczennice również zajęły miejsca najwyższa:

      I miejsce – Maja Młotek;

      II miejsce – Oliwia Grochowska.

      Nagrody ufundował Powiat Kołobrzeski oraz Gmina Miasto Kołobrzeg, a wręczali je: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, zastępca prezydenta ds. społecznych Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kołobrzegu Artur Wasiewski oraz prezes kołobrzeskiego oddziału PCK Janina Błażewicz.


      Bardzo dziękujemy za kolejne sukcesy i tak piękne, znaczące reprezentowanie naszej szkoły.  
      Serdecznie gratulujemy zarówno uczennicom, jak również p. Małgorzacie Korda, która jest opiekunką szkolnego Koło PCK.
       

     • Centrum Nauki CORDIS w Świdwinie : zabawa ozobotami.

     • Centrum nauki CORDIS w Świdwinie ma bardzo wiele do zaoferowania dla wszystkich ciekawych świata.

      Jedną z atrakcji jest zabawa ozobotami. Uczestnicy musieli zbudować trasę wyścigową dla ozobotów i sprawdzić, czyj wygra 😉 Rewelacyjny trening kreatywności połączony z duchem rywalizacji 💪

      Kolejna sala: nauki przyrodnicze inaczej: mnóstwo zabawy, pozytywnych emocji i nowych doświadczeń: udzielanie pierwszej pomocy, sprawdzenie własnej siły, jak długie jest jelito człowieka, tomograf komputerowy, profile glebowe, łamigłówki fizyczne... 

      Pobyt zakończylismy w kąciku MAJSTERKOWNIA. Zadanie polegało na zbudowaniu konstrukcji, która uniesie się w powietrze. Dzieci udowodniły, że mają głowy pełne pomysłów i osiągnęły sukces. Ich konstrukcje ze słomek, sznurków, gąbki pofrunęły 🦜. 

      W dniu 14 listopada 2022 r. klasa 4b wyruszyła do Świdwina do Centrum Nauki CORDIS. Połączyliśmy naukę z zabawą: geografia, fizyka, biologia, technika, informatyka w ciągu trzech bardzo aktywnych godzin. Uczniowie nawet przez chwilę nie odpoczywali, odwiedzali kolejne stanowiska, rozwiązywali zadania, świetnie się bawili. Obiecali, że jeszcze tu wrócą !!!

      Centrum oferuje znacznie wiecej: wspaniale wyposażona pracownia chemiczna kusi, żeby przeprowadzać ciekawe doświadczenia. Dlatego przyjedziemy tu za trzy lata 🙂

      wychowawca klasy: p. Beata Gajo

      opiekun grupy: p. Edyt Bieńko

     • Dla Niepodległej !!!

     • 11 listopada 2022 r. w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła wraz ze sztandarem była również obecna podczas mszy świętej w intencji za Ojczyznę, nasza delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Pierwszych Osadników w Gościnie. O godz. 12.00 wspólnie z mieszkańcami Gościna zaśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego ".

      Ponownie było świątecznie i patriotycznie !!!

     • Narodowy Dzień Niepodległości

     • Kolejna kartka ze szkolnego kalendarza została umieszczona w kartach szkolnej kroniki. 10 listopada, jak zawsze w naszym Zespole Szkół to szczególny i wyjątkowy a nawet można określić niezapomniany dzień. Tuż przed Narodowym Dniem Niepodległości, szkoła emanuje patriotyzmem, barwami narodowymi i wielką euforią. Tak, ten dzień jest naznaczony historycznymi treściami ale nade wszystko radością z kolejnej, już 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości włącza się cała społeczność Zespołu Szkół w Gościnie. W ramach obchodów odbył się uroczysty Apel, Koncert „Dla Niepodległej ” a także w zakresie akcji „Szkoła do Hymnu” zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

      Zaproszenie na apel oraz udział w Koncercie przyjęły Panie z lokalnego zespołu folklorystycznego „Podlotki” oraz nasza absolwenta Pani Paulina Zarzycka. W trakcie Koncertu uczniowie poszczególnych klas wykonali przepiękne i wzruszające pieśni patriotyczne. W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy między innymi: „Rotę”, „Piechotę”, „Piosenkę młodego patrioty”, „Co to jest nieodległość”, „Białe róże”, „Wojenko, wojenko”, „Jesteśmy stąd”, „Pierwsza brygada”….. i wiele, wiele innych. Wszystkie pieśni wprowadziły nas w niezwykle przejmujący i specyficzny nastrój. Było podniośle, było patriotycznie ale przede wszystkim było nastrojowo i świątecznie. Nie tylko słuchaliśmy pieśni ale chętnie włączaliśmy się w ich wykonanie, niosła nas wojskowa nuta, wzruszały słowa o wolności i nadziei. W serca i pamięć zapadła pieśń „Niepodległa, Niepokorna” mówiąca o trwałości i pewności bycia … „bo jest – nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma”.

      Bardzo dziękujemy "Podlotkom" za pieśni, bogate w słowa o miłości i szacunku jakie mamy do wolnej ojczyzny i człowieka do człowieka. Pani Paulinie za przecudne wykonanie pieśni o wolności.

      Tuż przed godziną 11:11 zgromadziliśmy się na placu apelowym. Ustawieni w oczekiwaniu na wykonanie hymnu … Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Dorota Rzewucka zaprezentowała skład pocztu sztandarowego.

      Poczet sztandarowy reprezentowany jest przez uczniów klasy 7.

      Dowódca pocztu: Maja Młotek

      Chorąży: Bartosz Lech

      Asysta: Julia Szaradowska

      Następnie padła komenda – Szkoła Baczność ! Poczet sztandarowy, wprowadzić sztandar szkoły!!!

      Kolejna komenda, zapowiadała już wykonanie Hymnu Państwowego. Z pełnym zaangażowaniem zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym samym czasie została wciągnięta flaga na maszt. Kolejne piękne momenty …

      Swoją wdzięczność za poświęcenie, trud i oddanie wszystkim ludziom, dzięki którym żyjemy w wolnym państwie wyraziliśmy minutą ciszy i złożeniem kwiatów pod portretem patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego.

      Delegację do złożenia kwiatów reprezentowali uczniowie: Nikola Bundera oraz Gabriel Kuczyński

      Pełni radości, ufności i nadziei, z biało – czerwonymi kotylionami i emblematami zakończyliśmy nasze obchody. Ten dzień rysował się w nas bardzo głęboko w kolorach biało – czerwonych, w kolorach naszych – polskich.


      Apel przygotował opiekun samorządu uczniowskiego p. Dorota Rzewucka i p. Magdalena Kieruzel – Nowak

      Koncert „Dla Niepodległej” przygotowała i poprowadziła p. Joanna Dylawerska

      Za dekorację, techniczną obsługę sprzętu (uczniowie: Michał Jakubów, Cyprian Kawka, Dawid Klepuszewski), była odpowiedzialna p. Edyta Bieńko i p. Bogusia Lebowska.

      Zdjęcia i filmy - uczeń klasy 8b Jan Sawicki, opiekun Edyta Bieńko.     • Rogaliki na Św. Marcina

     • W czwartek10 listopada br., w przeddzień Dnia Niepodległości uczniowie klas 7a i 7b odwiedzili mieszkańców gościńskiego DPS oraz podopiecznych Domu Samopomocy "Promyk". Aby umilić obchody tego święta i uczynić zadość tradycji związanej z dniem Św. Marcina. Młodzież przyniosła pensjonariuszom własnoręcznie zrobione, pięknie zapakowane rogaliki. Było to możliwe dzięki uprzejmości p. Anny Osiadacz, która po raz kolejny zaprosiła uczniów na warsztaty pieczenia rogalików do Willi "Polanka" w Wartkowie. Bardzo dziękujemy p. Osiadacz oraz paniom, które pomagały uczniom i udzielały cennych wskazówek kulinarnych. Jest to dla młodzieży z jednej strony bardzo miłe przeżycie i możliwość nawiązania kontaktów, a ponadto piękna okazja rozwijania idei wolontariatu.

       

      wychowawca klasy 7a - mgr Marta Seńko

      wychowawca klasy 7b - magr Małgorzata Korda 

       

      Bardzo dziekujemy pomysłodawcom i organizatorom !!!

     • Warsztaty ekologiczne z udziałem naszej szkoły !

     • Klasy ósme uczestniczyły w warsztatach ekologicznych prowadzonych w ZS im.Rataja w Gościnie. Tematem zajęć były źródła zanieczyszczenia powietrza i sposoby ochrony.Uczniowie szkoły podstawowej i średniej wspólnie pracowali w grupach, opracowując sposoby ochrony powietrza i walki z efektem cieplarnianym. Następne spotkanie będzie dotyczyło stanu zadrzewienia i skład i powietrza przy szkole podstawowej i osiedlu przy ul.Grunwaldzkiej.

     • GRANTY PGR

     • Burmistrz Gościna z dniem 08.11.2022r. ogłasza dodatkowy nabór w programie Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

      W wyniku oszczędności powstałych w postępowaniu przetargowym Gmina Gościno ogłasza dodatkowy  nabór o dofinansowanie  w programie Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. W ramach udzielonej pomocy zostanie zakupiony sprzęt komputerowy (laptop) wraz z oprogramowaniem  do wyłącznego użytku ucznia na potrzeby nauki szkolnej (w tym nauki zdalnej). Uprawnionymi do skorzystania z wsparcia są uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy spełniają następujące warunki:

      • dziecko zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej, 
      • dziecko wskazane w oświadczeniu jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) Pani/Pana, który  to pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał  w miejscowości lub gminie objętej PPGR, 
      • dziecko wskazane w oświadczeniu nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020, 2021 i 2022), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów,  lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. 

      Uczniowie szkół dla dorosłych i studenci nie są uprawnieni do otrzymania wsparcia.

      Ze względu na ograniczoną pulę środków decydować będzie kolejność zgłoszeń.  
      W pierwszej kolejności akceptowane będą oświadczenia wraz z  dokumentami potwierdzającymi fakt zatrudnienia członka rodziny w PPGR. Niezbędne dokumenty są dostępne na stronie Gminy Gościno.

       

      Oświadczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie w PPGR można  złożyć do dnia
      30 listopad 2022 r. w siedzibie  Urzędu Gminy w Gościnie.

       Więcej informacji pod numerem telefonu: 94 35 13 376.

      UWAGA! Spełnienie warunków programu i terminowe złożenie prawidłowo wypełnionych dokumentów nie jest równoznaczne z otrzymaniem wsparcia.

     • „Szkoła do Hymnu” 2022

     • „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata. 

      W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

      W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych. W roku 2020 – mimo trwającej epidemii i kształcenia na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.

      W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

       

      W tym roku, tj. 10 listopada 2022 r. nasz Zespół Szkół w Gościnie weźmie udział w kolejnej edycji "Szkoła do Hymnu". 

      Harmonogram OBCHODÓW:  
      Godz.10.00 – uroczysty apel, hala sportowa
      Godz. 11.11 – w ramach akcji "Szkoła do Hymnu" wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego - plac apelowy (Dzieci, Uczniowie oraz Nauczyciele i Pracownicy z Przedszkola oraz klasy I - VIII) 
      Godz. 11.50 – koncert pn. „Niepodległa” 

      Miejsce obchodów: 
      Budynek szkolny na ul. Grunwaldzkiej 14. 

     • Warsztaty filcowania ...

     • W dniu 8 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty filcowania na mokro z panią Sylwią Waluszko. Dzieci z klasy 1b z wielkim zaangażowaniem wykonały różnobarwne kwiaty.

      Zajęcia sprawiły im wiele radości.

       

      wychowawca klasy 1b p. Joanna Dylawerska 

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się 28 października 2022 roku. Od tej chwili stali się oficjalnie najmłodszymi członkami naszej społeczności szkolnej. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

      „Jestem małym Polakiem,

      uczę się w polskiej szkole,

      przyrzekam uczyć się pilnie,

      szanować rodziców i pracowników szkoły.

      Obiecuję być dobrym kolegą,

      będę przyjacielem zwierząt i roślin,

      chce swoją nauką i zachowaniem

      sprawować radość rodzicom i nauczycielom”

                         Ślubuję !

      Tradycyjnego pasowania ołówkiem dokonała dyrektor szkoły – pani Marlena Fidos. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy wręczone przez wychowawców klas. Oczywiście była również część artystyczna w wykonaniu pierwszaków.

      To były bardzo przyjemne chwile.

      wychowawcy klas: 

      klasa 1a - mgr Magorzata Sękalska 

      klasa 1b - mgr Joanna Dylawerska 

     • Pomagamy z SERCEM

     • 1 listopada br. uczniowie z Koła Wolontariatu PCK wzięli udział w charytatywnej kweście na rzecz Hospicjum w Kołobrzegu. Uczniowie zbierali do puszek pieniądze na cmentarzach w Gościnie i w Kołobrzegu. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie. Dziękujemy również wszystkim, którzy swoim wsparciem pomagają hospicjum.

       

      opiekun Koła Wolontariatu PCK p. Małgorzata Korda 

     • Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego i nasz udział !!!

     • W poniedziałek 10 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły z dużym sukcesem uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

       

      Dziewczęta młodsze startujące w ramach Igrzysk Dzieci zajęły drugie miejsce.

      Skład srebrnych medalistek:

      1. KLECZKOWSKA Kornelia

      2. WOLSKA Kalina

      3. LIPIŃSKA Zofia

      4. KUŁAKOWSKA Karmela

      5. DRZEWIECKA Zofia

      6. WIŚNIEWSKA Bogusława

      7. RYCHTER Zofia

      8. SIWEK Aleksandra

      9. URBAŃCZYK Maria

      10. OSIADACZ Zofia

      11. MAKAREWICZ Iga

       

      Chłopcy starsi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej również wywalczyli drugą lokatę w powiecie. Startowali w składzie:

      1. GROŃSKI Maksymilian

      2. NIEDŹWIECKI Marcel

      3. MALECHA Michał

      4. BROCHOCKI Kacper

      5. GUTOWSKI Borys

      6. CHMIELEWSKI Bartek

      7. SONDEJ Kacper

      8. BIŁUSZCZAK Oliwier

      9. KAMIŃSKI Oliwier

      10. TUNICKI Krzysztof

     • #CMI #Laboratoriumprzyszłości

     • Projekty, współpraca, działanie to aktywności jakie daje Lego Spike. Konstrukcji jakie możemy tu zbudować jest niezwykle dużo, są one bardzo inspirujące i ciekawe. Skuter śnieżny którym można podróżować i zwiedzać niedostępne mroźne tereny oraz góry lodowe to jedna z wielu propozycji pojazdów i bezpiecznych środków transportu. My do szkoły przybywamy autobusem, samochodami, rowerami, pieszo. Zawsze staramy się przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

       

      Już wkrótce w Scratchu napiszemy skrypty do naszych środków komunikacji.

      https://fb.watch/f-QCaunB-m/

       

     • #CMI #LaboratoriaPrzyszłości

     • #CMI #LaboratoriaPrzyszłości

      Nowy rok szkolny i nowe edukacyjne wyzwania, które będziemy realizować dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracowni robotycznej.

      Na dodatkowych zajęciach programowania Centrum Mistrzostwa Informatycznego w roli głównej zestawy Lego Education Spike Prime i Essential. Grupy utworzone, oprogramowanie zainstalowane i zaczynamy. Udało nam się już sprawdzić jak działa Hub i wszystkie czujniki, podjęliśmy też próbę pierwszych projektów - motoroweru, łazika oraz pojazdów jaskiniowych. Drukarka 3D uruchomiona i pierwsze projekty wydrukowane. CDN.

      E. Bieńko


     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, realizacja projektu!

     • Zespół Szkół w Gościnie – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. majora Henryka Sucharskiego przystąpiła do rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkoła w ramach Projektu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała 93 tys. złotych z przeznaczeniem na modernizację bazy dydaktycznej.  Wykorzystując przyznane środki finansowe zostały wyposażone trzy pracownie, jedna informatyczna w budynku przy ul. Kościuszki 5 i dwie: informatyczna i chemiczna w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 14. W wyniku zakupionego sprzętu uczniowie moją możliwość nabywania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Zakupione wyposażenie pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki i chemii ale także w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych,  zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

      Szkoła  w ramach otrzymanych środków finansowych, zakupiła:

      1. drukarki 3D – 2 szt.
      2. laptopy – 2 szt.
      3. LEGO SPIKE Prime Robot Edukacyjny – 3 szt.
      4. LEGO SPIKE Prime rozszerzenie Robot Edukacyjny – 3 szt.
      5. LEGO SPIKE Essential Robot Edukacyjny klas I - III – 3 szt.
      6. Zestaw do programowania mikrokontrolerów – 3 szt.
      7. Stacja lutownicza – 1 szt.
      8. Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania – 2 szt.
      9. Statyw do aparatu – 1 szt.
      10. Gimbal – 1 szt.
      11. Mikrofon – 1 szt.
      12. Filament do drukarki w 5 kolorach ok. 17 kg.
      13. Zestaw długopisów Banach 3D – 12 szt.
      14. Gogle VR Empiriusz Pakiet Premium – 1 szt.
     • Pierwszy dzień jesieni w Paprotach

     • Nasze pierwszaki pod bacznym okiem starszaków z trzeciej klasy przywitały jesień podczas wizyty w gospodarstwie edukacyjnym "W labiryntach". Gry w labiryncie i przeprawa przez bagna to tylko początek dzisiejszych aktywności. Oby tegoroczna jesień długo rozpieszczała nas tak piękną pogodą jak dziś...

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

     • Szanowni Rodzice!!!

      Drodzy Uczniowie!!!

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. majora Henryka Sucharskiego, przekazuje Państwu informacje na temat inauguracji roku szkolnego 2022/2023.

      Szanowni państwo, wracamy do tradycyjnych form, czyli apeli oraz spotkań. Serdecznie zapraszamy Uczniów oraz Rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się w dniu 1 września 2022 r., w niżej podanej konfiguracji: 

      1. Dla uczniów klas I – III apel odbędzie się w budynku przy ul. Kościuszki 5, o godz. 9:00. Po apelu uczniowie spotkają się w swoich salach zajęć z wychowawcami.
      2. Dla uczniów klas IV – VIII, pierwszy dzień w szkole rozpocznie się od spotkań z wychowawcami – godz. 9:00. Ok. godz. 10:00 uczniowie klasami wraz z wychowawcami spotkają  się na placu szkolnym aby uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego.

       

      Przekazuję również zaproszenie od księdza Proboszcza na msze świętą, w dniu 1 września 2022 r., godz. 8:00.

      Informacja na temat klas, wychowawców oraz przydziału sal zajęć:

       

      1. Budynek szkolny, ul. Kościuszki 5:
      1. Klasa I a – p. mgr Małgorzata Sękalska – sala nr 23
      2. Klasa I b – p. mgr Joanna Dylawerska – sala nr 26
      3. Klasa II a – p. mgr Katarzyna Monastyrska - Kubicka – sala nr 18
      4. Klasa II b – p. mgr Małgorzata Gul – sala nr 19
      5. Klasa III a – p. mgr Małgorzata Frankowska – sala nr 26 
      6. Klasa III b – p. mgr Aleksandra Kostrubiec – sala nr 22

       

      1. Budynek szkolny, ul. Grunwaldzka 14:
      1. Klasa IV a – p. mgr Edyta Bieńko – sala nr 20
      2. Klasa IV b – p. mgr Beata Gajo – sala nr 40
      3. Klasa V a – p. mgr Agnieszka Kraśniewska – sala nr 39
      4. Klasa V b – p. mgr Dorota Rzewucka – sala nr 23
      5. Klasa VI a – p. mgr Irena Jelonek – sala nr 22
      6. Klasa VII a – p. mgr Marta Seńko – sala nr 36
      7. Klasa VII b – p. mgr Małgorzata Korda – sala nr 37
      8. Klasa VIII a – p. mgr Marzena Niemczyk – sala nr 24
      9. Klasa VIII b – p. mgr Agata Buczyńska – sala nr 21

       

      DOWÓZ UCZNIÓW na rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO !!!

      1. Ołużna Kolonia – godz. 7:40
      2. Ołużna  – godz. 7:50
      3. Ząbrowo – godz. 7:55
      4. Lubkowice – godz. 8:00
      5. Jarogniew – godz. 8:02
      6. Mołtowo – godz. 8:05, 8:10
      7. Pławęcino – godz. 8:20
      8. Kamica – godz.8:30
      9. Karkowo – godz. 8:40
      10. Myślino  – godz. 8:40
      11. Gościno Dwór  – godz. 8:45

      ODWÓZ zaraz po spotkaniach z wychowawcami, ok. godz. 11:00

                                                                                              Zapraszamy !!!

       

       

       

     • Listy klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023

     • klasa 1a   

      wychowawca  mgr Małgorzata Sękalska


      1 Bak Oliwier
      2 Bojanowski Mikołaj
      3 Bujalska Natalia
      4 Chendorska Maja
      5 Cieslar - Kaj Alan
      6 Czarnecka Zuzanna
      7 Grzesiak Liliana
      8 Grzesiak Leon
      9 Gul Antonina
      10 Jabłonski Mateusz
      11 Jabłonski Marcin
      12 Kołodziejski Antoni
      13 Kondraciuk Oliwia
      14 Kostrubiec Mieszko
      15 Lech Zuzanna
      16 Mankowska Oliwia
      17 Murawska Hanna
      18 Ostrogórski Dawid
      19 Pawlak Ola
      20 Pyszny Piotr
      21 Salawa Maria
      22 Santkiewicz Rafał
      23 Stefaniak Hanna
      24 Stoeck Maksymilian

       

      klasa 1b   

      wychowawca  mgr Joanna Dylawerska

      1 Adamski Marcin
      2 Chantseva Liudmyla
      3 Chmielewski Oskar
      4 Chrzanowski Filip
      5 Ciecka Aleksandra
      6 Fojcik Marcelina
      7 Kindermann Kornelia
      8 Kraczkowski Adrian
      9 Maciejewski Wiktor
      10 Mielnikiewicz Lena
      11 Piasecka Helena
      12 Próchnicka Antonina
      13 Rozhkov Viacheslav
      14 Sienkiewicz Julia
      15 Szadkowska Hanna
      16 Szaradowska Jagoda
      17 Szczegielniak Hanna
      18 Szostak Michalina
      19 Szostak Marika
      20 Szostak Maria
      21 Szumlas Nikola
      22 Zakrzewski Mikołaj
      23 Zwolinski Wojciech
      https://sekretariat.