• "Czas na zdrowie"

            23.05.2017

            "Czas na zdrowie" – to  ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi.

                       Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
                    Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Towarzyszące wydarzeniu filmy edukacyjne przygotowane na Festyn pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania w lekki i zabawny sposób, co pozwala na zrozumienie problematyki przez widzów.


             Zadania do wykonania w ramach projektu "Czas na zdrowie"

            Projekt prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. 
            Składa się z dwóch etapów: 

            • ROZGRZEWKA – polega na powołaniu 10 - osobowych zespołów uczestników, którzy po zdobyciu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego mają za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej. W pierwszym etapie uczestnicy przygotowują scenariusz planowanego Festynu Zdrowia – m.in. zdobywają wolontariuszy (uczniów, rodziców, nauczycieli) do pomocy, szykują się do promocji wydarzenia w społeczności lokalnej. 
            • FESTYN ZDROWIA - polega na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości. Celem jest praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy tj. przygotowanie  i degustacja potraw wykonanych z produktów ekologicznych i regionalnych. Uzupełnieniem tych działań jest organizacja wspólnych zabaw ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych przy muzyce i własnych kompozycjach piosenek prozdrowotnych. Rodzice również szykują dla dzieci niespodziankę!

                

            Festyn Zdrowia w naszej szkole odbędzie się 1 czerwca 2017roku i połączony będzie z obchodami Dnia Dziecka.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i mieszkańców.

          • Małolat zwycięzcą Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych

            18.05.2017

                       Zespół teatralny "Małolat" pracował w tym roku szkolnym nad adaptacją tekstów Zofii Kaliskiej i przygotował spektakl pt. "Królewna Maruda". Sztuka została zgłoszona na Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich, który odbył się dnia 27 kwietnia 2017 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Komisja pod przewodnictwem Pani Anny  Steczkiewicz wysoko oceniła dobór repertuaru i realizację sceniczną. Ze szczególnym uznaniem spotkało się opracowanie muzyczne - śpiew młodych aktorów i pełne ekspresji układy choreograficzne. Grupa, z rąk Pani Anny Mieczkowskiej, członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymała pierwszą nagrodę i tytuł Laureata w kategorii Teatrów Dziecięcych. Tym samym zespół awansował do kolejnego etapu konkursu.

                        Dnia 12 maja br. "Małolat" prezentował spektakl w finale wojewódzkim, organizowanym prze Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, a odbywającym się we wnętrzach zamku świdwińskiego. Tam zmierzył się z dziesięcioma zespołami - zwycięzcami przeglądów powiatowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Grupa odniosła wielki sukces i kolejny raz uzyskała tytuł Laureata! Jury w składzie: Iwona Korab - Kowalska, Katarzyna Sygitowicz - Sierosławska i Maciej Sierosławski uhonorowało opracowanie dramaturgiczne i reżyserię spektaklu. Podkreślono brawurową i energetyczną grę młodych wykonawców. Po raz kolejny doceniono stronę muzyczną przedstawienia.

                        Tego samego dnia grupa przedstawiła spektakl na X Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Marynki" w Trzebiatowie, także i tam zdobyła tytuł Laureata, a uczennica Joanna Bohdan została wyróżniona Indywidualną Nagrodą Aktorską.

                        Autorami sukcesu i zdobywcami wymienionych laurów są członkowie szkolnego koła teatralnego: Zofia Koziak, Joanna Bohdan, Oliwia Dondaj, Julia Wilk, Amelia Jasiak, Weronika Rudnik, Miłosz Kawka, Oliwia Kindermann, Wiktoria Olesiak, Ilona Kisiel. 

          • Święto Szkoły

            15.05.2017

                 7 maja 1975 rok jest to pamiętna data w historii naszej placówki. W ten dzień nadano szkole imię majora Henryka Sucharskiego oraz sztandar. W poniedziałek 8 maja br. Zespół Szkół w Gościnie Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi obchodziła 42 rocznicę tej uroczystości. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej, montaż poezji i pieśni związany z II wojną światową oraz apel poległych na Westerplatte żołnierzy i zmarłych później ich dowódców. Złożono kwiaty i znicze pod pamiątkową tablicą.

                Aby wprowadzić w tematykę związaną z walkami żołnierzy polskich podczas II wojny światowej na kilka dni wcześniej, w każdej klasie w ramach akcji "Czytanie na trawie" zostały przedstawione fragmenty literatury wojennej.

             

          • 49. Regionalny Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

            23.05.2017

            eliminacje szkolne - 26 kwietnia 2017 r.

                        Do konkursu przystąpiło 29 uczniów w dwóch kategoriach: "Ptasząt" - klasy I-III oraz "Ptaszków" - klasy IV - VI. Dzieci recytowały po jednym przygotowanym utworze. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Ewa Kozyra wyłoniła laureatów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie - gminnym.

                        Oto wyniki szkolnego konkursu:

            Ptaszęta:

            I miejsce - Jasiak Amelia

            II miejsce - Olesiak Wiktoria

            III miejsce - Kindermann Oliwia

            wyróżnienia zdobyły: Stokowska Hanna, Dławichowska Amelia i Kwiatkowski Szymon

            Ptaszki:

            I miejsce - Bieńko Jagoda

            II miejsce - Wach Alicja

            III miejsce - Koziak Zofia

            wyróżnienie: Kamińska Julia, Aleksiuk Maria

            Komisja również zakwalifikowała do kolejnego etapu Bohdan Joannę.

                        Wszystkim dzieciom biorącym udział dziękujemy, a nagrodzonym składamy gratulacje.

            eliminacje gminne

                        10 maja o godz. 9.30 w Domu Kultury odbył się gminny szczebel eliminacji konkursu. Dzieci z SP w Robuniu, Gimnazjum w Gościnie i SP w Gościnie prezentowały wybrane utwory poetyckie przed komisją w składzie: Bogumiła Szczęśniak, Maria Szcząchor, Zofia Perlińska.  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, w trzech kategoriach,  wytypowano najlepszych deklamatorów do kolejnego stopnia eliminacji. Werdykt komisji był następujący:

            w kategorii "Ptaszęta":

            Jasiak Amelia, Dławichowska Amelia kwalifikacje do powiatu,

            wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Olesiak Wiktoria, Kindermann Oliwia, Stokowska Hanna.

            W kategorii "Ptaszki":

            Bohdan Joanna, Koziak Zofia,

            wyróżnienia: Wach Alicja, Kamińska Julia, Aleksiuk Maria, Bieńko Jagoda.

                        Ze względu na nałożenie terminu kolejnego etapu konkursu z terminem Wojewódzkich Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych, w Kołobrzegu na powiatowych eliminacjach naszą gminę będą reprezentować: Wach Alicja, Kamińska Julia oraz Stokowska Hanna i Dławichowska Amelia.

            eliminacje powiatowe

                        12 maja 2017r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu prezentowali swoje umiejętności recytatorzy z całego powiatu. Nasi reprezentanci wywalczyli w kategorii "Ptasząt": III miejsce - Hanna Stokowska oraz  wyróżnienie I stopnia Amelia Dławichowska. Dziewczęta z grupy "Ptaszków" otrzymały dyplomy za udział.