• 7 luty 2012 Dzień Bezpiecznego Internetu

     • 7 luty 2012 Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1 W pierwszych dniach lutego obejrzeliśmy kreskówki z przygodami sieciaków, Netrobiego, Zuzi i Tunia. Zostaliśmy zapoznani z tematyką bezpieczeństwa w sieci dotyczącą różnych sytuacji. Do dnia 7 lutego przyjmowane były prace na konkurs plastyczny ph. "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie! " zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

      Podczas okolicznościowego apelu zaprezentowano pokaz mody dla maniaków komputerowych, rozstrzygnięto konkurs plastyczny i wręczono wszystkim uczniom zakładki do książki z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

      Wyniki konkursu plastycznego:

      Komisja w składzie:

      1.   Bieńko Edyta - przewodnicząca

      2.   Bogusława Lebowska - członek

      3.   Joanna Dylawerska – członek

      4.   Katarzyna Ryplewska – członek Rady Rodziców

      Po dokonaniu podsumowania najlepsze prace zostały nagrodzone książką i dyplomem w kategorii klas I - III:

      1. Kuba Olszak  - I miejsce,  2. Roksana Felińska - I miejsce,  3.  Julia Wilk  - II miejsce,  4. Jagoda Bieńko  - II miejsce,   5.    Patrycja Wiśniewska   - III miejsce                              

      W kategorii klas IV - VI nagrodzono:

      1. Dominika Plata  - I miejsce, 2. Kamil Gołąb – II miejsce, 3. Kaja Araszewska – II miejsce, 4. Marta Moskwa – III miejsce, 5. Klaudia Walicka – III miejsce                        

      Wyróżniono dyplomem 46 uczniów za cenne inwencje twórcze i trafne ujęcie tematyki bezpieczeństwa w sieci. Inicjatywa uzyskała wsparcie finansowe Rady Rodziców.

      W dniu 9 lutego uczestniczyliśmy w VIII Ogólnopolskich Spotkaniach Opiekunów Pracowni Komputerowych w Kołobrzegu, gdzie zaprezentowaliśmy nasz projekt DBI.

      Temat DBI jest nadal kontynuowany. Kończymy kursy e-learningowe dla klas II - III i kolejne moduły dla klas IV - VI. Zachęcamy do udziału w szkoleniu rodziców, opikunów i dorosłych za pośrednictwem strony www.fdn.pl/kursy. Kod aktywacyjny dla szkoły dostępny jest u organizatora projektu - Pani Edyty Bieńko.

     • Zimowisko 2012

     • W dniach 16.01 – 20.01.2012 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Gościnie odbywało się zimowisko pod hasłem „Aktywne i zdrowe ferie”. Wzięło w nim udział 84 uczniów. Każdy dzień był pełen atrakcji. W poniedziałek dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, komputerowych oraz ruchowych, a także mogły pojeździć na łyżwach na gościńskim lodowisku. We wtorek odbyły się zajęcia pod hasłem „Bądź sprawny jak rybka” oraz zawody pływackie w stylu dowolnym na basenie w Podczelu. W środę w Gościńskim Domu Kultury dzieciaki obejrzały zabawne przedstawienie teatralne pt. „Kozucha kłamczucha” w wykonaniu Krakowskiego Studium Małych Form Teatralnych. Spektakl ten był inspiracją do tworzenia własnych, plastycznych wizji obejrzanej sztuki. Czwartek przebiegł pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” i choć w tym roku zimowa pogoda nam nie dopisała, starsi uczniowie mogli korzystać z lodowiska, a młodsi skakać w kulkach na „Placu zabaw Milenium”. W ostatni dzień zimowiska wszyscy obejrzeli w kinie „Wybrzeże” w Kołobrzegu film pt. „Muppety”. Uczestnicy zimowiska brali udział w zajęciach i konkursach promujących zdrowy styl życia, właściwe odżywianie oraz higienę. Powstało szereg plakatów i haseł o tej tematyce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zimowa spartakiada, mistrzostwa tenisa stołowego oraz mistrzostwa warcabowe i szachowe. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Codziennie każde dziecko otrzymało owoce oraz słodycze. Joanna Dylawerska

     • - Obrazek 1

      Nowy Rok, a szczególnie pierwszy jego miesiąc, w tradycji polskiej to czas karnawału, a co za tym idzie  okres zimowych balów i maskarad. Zgodnie z wierzeniami naszych przodków należy w karnawale wiele czasu poświęcić na zabawy, tańce, ponieważ wróży to urodzaj w gospodarstwie, a co za tym idzie dostatek i dobrą passę. Chcąc zaszczepić w naszych uczniach szacunek dla tradycji, umiejętność czerpania radości ze wspólnych zabaw  12 i 13 stycznia 2012 roku odbył się bal noworoczny uczniów klas I – VI. Po raz kolejny duży wkład w organizację imprez włożyli: pani Katarzyna Ryplewska i pan Grzegorz Schulen, a także rada rodziców, która ufundowała paczki i balowy wystrój sali.

      Podczas balu klas młodszych Pan Grzegorz w stroju leśnego skrzata przygrywał dzieciom do tańca i zabawy, a pani Kasia – Czerwony Kapturek – wystąpiła w roli wodzireja i naczelnego fotografa. W pięknej scenerii tradycyjnie pojawiły się postacie baśniowe – wróżki, królewny, czarownice,  X – meni, batmani, piraci i in. Wiele emocji wywołały konkursy i zabawy. Ogromną radość dzieciom sprawił również św. Mikołaj, który utrudzony  podróżą po bezśnieżnych drogach, przyjechał z workami pełnymi prezentów. Mimo zmęczenia i podeszłego już wieku Święty doskonale pamiętał i wiedział, kto zasłużył na prezenty, a kto nie. Cóż  Mikołaja uwadze nic nie umknie. Strudzeni i zmęczeni zabawą rozeszliśmy się do domów, żałujemy, że taki bal jest organizowany tylko raz w roku, ale może właśnie dlatego czekamy nań z niecierpliwością i ekscytacją, nie powszednieje nam, bo jest ten jeden jedyny raz w roku…

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 11 stycznia 2012r. (środa) o godzinie 16.00 odbędzie się Ogólnoszkolne Zebranie Rodziców.

      Porządek zebrania:

      1. Jasełka w wykonaniu dzieci.

      2. Informacja dotycząca klasyfikacji i wnioski z niej wypływające.

      3. Problemy edukacyjne i wychowawcze szkoły.

      4. Zapytania rodziców i dyskusja.

      5. Informacja dla rodziców w sprawie wyników i wniosków z próbnego sprawdzianu kompetencji.

      6. Spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

      7. spotkanie z pedagogiem, nauczycielami przedmiotów w miarę potrzeb.

       

     • "Być Aniołem obiecuję"

     •  

      Pod tym tytułem odbył się w Szkole Podstawowej w Gościnie Konkurs Poezji Religijnej. Celem konkursu było poznanie utworów propagujących treści wiary chrześcijańskiej, poszerzenie kręgu zainteresowań o tematykę religijną, a także obcowanie z wartościową literaturą.

      9 grudnia 2011 roku swoje interpretacje wierszy zaprezentowało 27 uczniów z klas I – VI. Poziom konkursu był wysoki.

      Komisja w składzie:

      1.    ks. Andrzej Rother – przewodniczący

      2.    Maria Caban – członek

      3.    Urszula Skręty – członek

      miała duży problem z wyborem zwycięzców.

      W grupie klas I – III:

      I miejsce – Aleksandra Piasecka kl. IIb

      II miejsce - Aleksandra Słoboda kl.IIa

      III miejsce - Maja Chmielewska kl. IIa

      Wyróżnienia w tej grupie otrzymali:

      Dominik Juszczak kl. IIa

      Martyna Adamczyk kl. IIa

      W grupie klas IV – VI:

       I miejsce – Olga Araszewska kl. VIa

       II miejsce - Marta Namyślak kl. VIa

       III miejsce - Agata Chrzęst kl. VIa

      Wyróżnienia:

      Weronika Maciejczyk kl. VIa

      Agnieszka Wojtków kl. IVa

      Chętni uczniowie mieli możliwość prezentacji wierszy  w kościele parafialnym podczas niedzielnej Mszy Św.

      Alicja Kamińska

     • Zebranie z rodzicami

     •  

      Informuję, że dnia 7 grudnia 2011r (środa) o godzinie 16.00 odbędzie się ogólnoszkolne zebranie rodziców. Obecność rodziców obowiązkowa. 

      Dyrektor Szkoły

       

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • W dniu 06 grudnia o godzinie 8.50 wizytę w naszej szkole zapowiedział Święty Mikołaj. Po zakończonym spotkaniu w sali gimnastycznej Święty mikołaj odwiedzi poszczególne klasy. 

     • Dyskoteka andrzejkowa

     • W dniu 24.11.2011r. (czwartek) w godzinach od 16.00 do 20.00 odbędzie się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV - VI. Wprogramie: wróżby, przepowiednie, tańce i słodkie przyjęcia klasowe. Życzymy udanej zabawy!

      Odwóz zapewniony.

      Organizator klasa VIB

     • Otwarte Mistrzostwa Gminy Kołobrzeg 2011

     • W sobotę 19.11.2011r. z udziałem 50 zawodników w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Kołobrzeg w szachach szybkich P-15. Mistrzem Gminy Kołobrzeg na rok 2011 został Tomasz Kamieniecki – zawodnik i trener młodzieży Hetmana Politechniki Koszalin, który zdobył 7 punktów w 9 partiach. Tuż za nim także z 7 punktami uplasowali się juniorzy: Tobiasz Smal – Szach Gryfice i Maciej Wącior – Solny Grzybowo.

      W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się:

      - w kategorii kobiet - Julia Antolak – Solny Grzybowo,
      - w kategorii Gimnazjów dziewcząt – Klara Czaplewska – Hetman Politechnika Koszalin,
      - w kategorii Gimnazjów chłopców – Tobiasz Smal - Szach Gryfice,
      - w kategorii Szkół Podstawowych dziewcząt – Julia Antolak – Solny Grzybowo,
      - w kategorii Szkół Podstawowych chłopców – Maciej Wącior – Solny Grzybowo,
      - w kategorii Szkół Podstawowych (do klasy III) dziewcząt – Jagoda Bieńko – Refleks Gościno
      - w kategorii Szkół Podstawowych (do klasy III) chłopców – Krzysztof Kabaciński – Neptun Kołobrzeg.
      Puchary oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Kołobrzeg Pan Tadeusz Kowalski.

      Oprócz kolejnego, dobrego startu Jagody w zawodach wspaniale walczyli inni członkowie naszego klubu:

      Natalia Kamińska, Mariusz Luty (chory) wspierał nas bardziej duchowo, Kacper Kita, Oliwier Różański i Daniel Hołowczyc. 

     • Złota sobota dla Jagody!

     • Złota sobota dla Jagody! - Obrazek 1   W dniach 11. i 12. listopada 2011 roku w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich P`30. W gmachu Pomorskiej Akademii Medycznej na starcie stawiło się 91 zawodników. Wśród najmłodszych reprezentantów w grupie do lat 8 były dwie z klubu „REFLEKS” Gościno – Jagoda Bieńko i Natalia Kamińska. Niestety, w zawodach nie uczestniczył Damian Hołowczyc, który miałby szansę powalczyć o medalowe miejsce. Rozgrywki toczyły się przez 2 dni podczas, których jak zwykle nie brakowało emocji, tych pozytywnych i tych przyprawionych niepotrzebnie przegranymi partiami. W pierwszej rundzie ponieśliśmy ogromne straty. Jagódka została rozlosowana na 3 szachownicę z kandydatem na mistrza Panem Dariuszem Okonem a Natalia zagrała z Panem Józefem Stecykiem. Mariusz Luty natomiast startujący w kategorii Open wylosował „słabszą” przeciwniczkę Katarzynę Polakowską z Pałacu Młodzieży w Koszalinie. Wszyscy, więc byli niezadowoleni z powodu braku podziału zawodników na kategorie wiekowe równorzędne z ich rankingami.

      Pierwszego dnia dobrze zaprezentowała się Natalia, która wykorzystała błąd Jagody. Zwyciężyła po raz pierwszy z klubową koleżanką, zdobywając tym samym IV kategorię szachową. W drugim dniu wiadomo było, że w kolejnych rundach będą ze sobą grali przeciwnicy o zbliżonym poziomie gry i partie będą bardziej zacięte. W sobotę lepszą formę prezentowała Jagoda, która zdobyła kolejne 3 punkty pozwalające zająć najwyższe miejsce na podium w kategorii dziewcząt do lat 8. Jagoda zdobyła swoje drugie złoto w szachach. W ubiegłym roku wywalczyła je w kategorii przedszkolaków.

      Mariusz stoczył bardzo ciężkie boje i uplasował się na wysokiej 5. pozycji zdobywając 7 z 9 punktów. Tyle samo zdobył brązowy medalista, a o podziale miejsc zdecydowała punktacja pomocnicza, którą Mariusz miał minimalnie słabszą.

      Podsumowując, Mistrzostwa Województwa 2011 były bardzo emocjonującymi zawodami dla wszystkich graczy. Najbardziej optymistyczny jest fakt, że szachy cieszą się wzrastającą popularnością wśród najmłodszych szachistów, bowiem 40 graczy nie ukończyło 10 lat.

     • Projekt systemowy w szkołach

     • Projekt systemowy „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” 

                 

      Od września 2009 r. zaczęła obowiązywać w szkołach nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego. Aby ułatwić proces jej wprowadzania do szkół podstawowych Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej w kontekście wdrażania nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego i wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego uwzględniono realizację przedmiotowego projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

      Celem projektu jest przygotowanie szkół podstawowych do realizacji nowej podstawy programowej w klasach I-III, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego wprowadzona rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U.09.4.17), przewiduje, iż celem kształcenia ogólnego w szkole podstawowej jest „(…) kształtowanie u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Edukacja wczesnoszkolna ma stopniowo i możliwie łagodnie przeprowadzić dziecko z kształcenia zintegrowanego do nauczania przedmiotowego w klasach IV-VI szkoły podstawowej (…).

      Jednocześnie ma zapewnić kontynuację i ciągłość procesu edukacji rozpoczętego w przedszkolu.” Określono też, że zadaniem szkoły jest m.in. realizowanie programu nauczania skoncentrowanego na dziecku, jego indywidualnym tempie rozwoju i możliwościach uczenia się.

      Projekty indywidualizacji nauczania w klasach I – III są elementem reformy systemu oświaty i obejmują wynikającą z niej zmianę sposobu pracy szkoły. W ramach realizacji projektu aplikujące szkoły uzyskają środki finansowe służące zorganizowaniu zajęć dodatkowych dla dzieci:

      • szczególnie uzdolnionych, chcących rozwijać swoje pasje i zainteresowania
      • ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się
      • niepełnosprawnych
      • z przewlekłymi chorobami
      • będących w sytuacji kryzysowej i traumatycznej
      • mających trudności w opanowaniu wymagań edukacyjnych
      • mających trudności w nawiązywaniu relacji interpersonalnych
      • z innymi potrzebami.

      Jednocześnie obligatoryjnie został określony wymiar godzin przeznaczonych na jeden rodzaj zajęć - nie mniej niż 30 godzin w ciągu jednego roku szkolnego. W ramach realizacji projektu możliwe jest także doposażenie bazy dydaktycznej szkoły – jednak zapotrzebowanie na sprzęt i materiały musi być spójne ze zdiagnozowanymi potrzebami uczniów w danej szkole.

      Na terenie naszej gminy w projekcie wezmą udział dwie szkoły podstawowe:

      • Zespół Szkół w  Gościnie – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. majora Henryka Sucharskiego
      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Robuniu.

      Dodatkowymi zajęciami zostanie objętych 146 uczniów klas I – III, 110 dzieci z ZS SP w Gościnie i 36 uczniów z SP w Robuniu. Rekrutacja uczestników projektu została przeprowadzona na podstawie:

      1. Diagnozy szkolnej,
      2. Opinii i orzeczeń PPP oraz innych poradni specjalistycznych,
      3. Zaświadczeń lekarskich,
      4. Obserwacji i wywiadów przeprowadzonych z nauczycielami, uczniami i rodzicami,
      5. Z inicjatywy uczniów i rodziców.

      Wyniki diagnozy wykazały, iż niezbędne jest przeprowadzenie specjalistycznych zajęć, wspomagających pracę szkoły w zakresie indywidualizacji nauczania i wychowania w klasach I – III.  Wśród uczniów – potencjalnych uczestników projektu została przeprowadzona ankieta, której wyniki potwierdziły zainteresowanie proponowaną przez szkoły ofertą projektową. Każdy z uczeń może uczestniczyć w dowolnej ilości wybranych przez siebie formach zajęć. Szkoła Podstawowa  w Gościnie zrealizuje zajęcia wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego, na podstawie opracowanych przez zespół nauczycieli programów indywidualizacji. Będą one realizowane przez 30 tygodni:

      1. zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,  
      2.  zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,  
      3. zajęcia socjoterapeutyczne i  psychoedukacyjne dla uczniów z zaburzeniami komunikacji społecznej,
      4. zajęcia gimnastyki korekcyjnej realizowane będą w formie zajęć korekcyjnych w wodzie,
      5. specjalistyczne zajęcia terapeutyczne prowadzone metodą Domana i Dennisona oraz patteringi,
      6. zajęcia dla dzieci z uzdolnieniami matematyczno – przyrodniczymi:
      • Matematyczny Kangur,
      • Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe,
      • Szachy.
      Natomiast Szkoła Podstawowa w Robuniu zrealizuje zajęcia:
      1.dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzkiem dysleksji,
      2.dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności polonistycznych – zespół wyrównawczy z języka polskiego,
      3.dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych – zespół wyrównawczy z matematyki,
      4.logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,
      5.gimnastyki korekcyjnej,
      6.specjalistyczne – rewalidacja.
      7.dla dzieci z uzdolnieniami matematyczno – przyrodniczymi:
      • Koło przyrodnicze,
      • Koło matematyczne.

      Uczniowie zainteresowani są edukacją związanym z tym współzawodnictwem indywidualnym i zespołowym. Oczekują konkursów, zawodów i zabaw na szczeblu międzyklasowym i gminnym. W wyniku realizacji projektu zostanie nawiązana ścisła współpraca z rodzicami dzieci, które zostaną objęte wsparciem. Będą oni zaangażowani w mierzenie efektów prowadzonych działań projektowych.

     • Badanie stopnia uwapnienia kości

     • Pracownia Diagnostyki Masy Kostnej dla dzieci i dorosłych w Warszawie przeprowadzi w dniu 8 XI 2011 roku w godzinach od 8.00 do 9.30 badanie profilaktyczne stopnia uwapnienia kości. Rodzice i osoby dorosłe mogą wykonać badanie przeciwko osteoporozie. Wynik natychmiastowy z oceną. Miejsce - Ambulans przy szkole. Koszt - 30zł

      Wychwyć niedobory wapnia w najwcześniejszym stadium.

     • Zebranie z rodzicami

     • Informuję, że dnia 2 listopada 2011r (środa) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie rodziców w ramach otwartego dnia szkoły.

      Obecność rodziców obowiązkowa. W klasach I - III zostanie przedstawiony program zajęć dodatkowych dotyczących projektu "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I - III".

      Dyrektor Szkoły

     • 9 października 2011 roku – XI DZIEŃ PAPIESKI

     •  

      Uczniowie ze szkolnego koła „Caritas” przy Szkole Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Gościnie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W czwartek i piątek zbiórka była przeprowadzona wśród naszych uczniów, a niedzielę w kościele. Obecnie fundacja pomaga ponad 2500 uczniom i studentom. Głównym nurtem działalności organizacji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II. Wolontariuszami, którzy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy byli: Oliwia Kowalik, Nikodem Kawka, Katarzyna Słoboda uczniowie z naszej szkoły oraz Monika Stachurska, Marta Słoboda, Anna Bagińska z gimnazjum w Gościnie.

      Opiekun koła Caritas Alicja Kamińska

     • Zebranie z rodzicami

     • Dnia 21 września 2011r. (środa) o godzinie 16.00 odbędzie się ogólnoszkolne zebranie z rodzicami.

      Porządek zebrania:

      1. Informacja Dyrektora Szkoły wynikająca z Koncepcji Pracy Szkoły.

      - Wewnętrzny System Oceniania

      2. Dyskusja i wolne wnioski.

      3. Spotkanie rodziców z wychowawcami klas, pedagogiem i nauczycielami.

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

     • Msza święta - godzina 8.00

      Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 dla klas IV - VI odbędzie się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.

      Dla klas I - III o godzinie 10.00.

      Młodsi uczniowie od godziny 9.00 mają spotkania w klasach ze swoimi wychowawcami.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • W dniu 22 czerwca 2011roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

      godzina 8.00 - Msza Święta w kościele św. Andrzeja Boboli w Gościnie

      godzina 9.00 - Uroczyste zakończenie roku dla klas I - V - sala gimnastyczna szkoły

      godzina 11.00 - Uroczyste zakończenie roku dla klas VI  - sala gimnastyczna szkoły

      godzina 14.00 - Uroczyste zakończenie roku dla Przedszkolaków  - sala gimnastyczna szkoły.

      Serdecznie zapraszamy rodziców.

     • Kolejne sukcesy najmłodszych z REFLEKSU

     • Uczniowski Klub Sportowyž”REFLEKS”€był organizatorem II Turnieju Szachowego „Złoty Goniec z Gościna”. Rywalizacja odbyła się 11 czerwca 2011 roku w Domu Kultury, gdzie jako gospodarze postaraliśmy się o staranne ugoszczenie i komfort zawodników. Uczestnicy zawodów mieli wspaniałe warunki do rozegrania partii, konsumpcji, skorzystania z obiektów sportowych i z placu zabaw. Goście przyjechali nie tylko z różnych zakątków Polski, ale nawet z zagranicy. Byli zachwyceni warunkami lokalowymi, jakimi dysponujemy w Gościnie. Przyczynili się do tego sponsorzy w osobach: Burmistrz Miasta Gościno - Pan Marian Sieradzki (puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe), Bartłomiej Grzesiak (grochówka), Państwo Halina Buczyk i Sławomir Szostak (pieczywo), Pani Anna i Artur Szymborscy (kawa, herbata, napoje, słodycze) oraz niezawodni rodzice, między innymi Pani Monika Lech Kita, która uraczyła nas pysznym, domowym ciastem.

      W dwóch grupach turniejowych rywalizowało łącznie 60 szachistów, systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund po 15 minut. Sędzią zawodów był Pan Witalis Sapis. W kategorii dziewcząt do lat 7 zwyciężyła Jagoda Bieńko „Refleks”€ Gościno, druga była Julka Górna z Pałacu Młodzieży z Koszalina a trzecia Natalia Kamińska z „Refleksu”€ Gościno. U chłopców rywalizacja zakończyła się następująco: Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kabaciński z OPP Neptun Kołobrzeg, drugi był Wojciech Pawliszyn z Pałacu Młodzieży Koszalin a trzeci Marcel Gajkowski z Solnego Grzybowo. Wśród dziewcząt do lat 10 najlepsze były Aleksandra Trembowiecka - Wysoka z Hetmana Politechnika Koszalińska, druga Agata Mycio z OPP Neptun Kołobrzeg, a trzecia Katarzyna Rakowska z „Refleksu” Gościno. Z chłopców najlepsi okazali się koszalinianie Miłosz Pijewski i Piotr Kossowski z Hetmana Politechnika Koszalińska a trzecie miejsce przypadło Miłoszowi Rogali z Solnego Grzybowo. Do lat 18 najlepszą okazała się Julia Antolak z Solnego Grzybowo przed Agatą Przybylską i Klarą Czaplewską z Hetmana Politechnika Koszalińska. Rywalizację chłopców do lat 18 wygrał Kacper Karwowski z klubu UKS Szach Gryfice przed Maciejem Kowalskim z Solnego Grzybowo i Szymonem Kęsikowskim z Gensu Kołobrzeg. Rywalizacja Pań przebiegła następująco pierwsze miejsce zajęła Woniak Katarzyna z klubu Tęcza Turek/k Łodzi, druga była Izabela Kabacińska z Kołobrzegu. Panowie z największymi laurami to Tomasz Kamieniecki Hetman Politechnika Koszalińska, drugi był Kapral Krzysztof reprezentant klubu Goniec Kluczbork, a trzeci Zehrfeld Thorsten z Rochade Augsburg.

      Ranking Turnieju A wyniósł 1518 a Turnieju B 1306. Organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych latach rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.

       

      Edyta Bieńko

     • II Turniej Szachowy "Złoty Goniec z Gościna"

     • W dniu 11 czerwca w Domu Kultury w Gościnie o godzinie 10.00

      odbędzie się II Turniej szachowy

      „Złoty Goniec z Gościna”

      Wpisowe 10 zł. Zapisy u Pani  Edyta Bieńko.

      Serdecznie  zapraszam.