• Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty w roku szkolnym 2018/2019
     • Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty w roku szkolnym 2018/2019

      30.08.2018

      Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty

      w roku szkolnym 2018/2019

       

       

       

       

      • zeszyty (w cienkie linie (czerwone i niebieskie), w kratkę
      • śniadaniówka + bidon
      • piórnik 
      • ołówek
      • temperówka
      • gumka
      • klej w sztyfcie
      • nożyczki z zaokrąglonymi końcami
      • kredki ołówkowe
      • farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości
      • fartuszek do malowania
      • blok rysunkowy biały i kolorowy
      • blok techniczny biały i kolorowy
      • papier kolorowy (wycinanki)
      • bibuła kolorowa
      • plastelina
      • teczka z gumką (na prace plastyczne)
      • strój gimnastyczny ( spodenki,  koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek)
      • obuwie na zmianę
      • ręcznik papierowy
      • smycz na klucz

       

                                                                        wychowawcy klas

     • "Nie jestem sam, ja książkę mam" - M. Bohdanowicz

      19.06.2018

                  Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły spotkali się 15 czerwca, w słoneczny, ciepły dzień na boisku szkolnym, aby czytać na trawie. Do dzieci dołączyły też grupy przedszkolne. Na początek wszyscy czytaliśmy przez kilkanaście minut cicho swoje ulubione książki na podkładzie muzyki relaksacyjnej. Koniec cichego czytania i każdy z punktów programu oznajmiał gong, a na dużym zegarze odliczaliśmy czas. Zaczęliśmy czytać wszyscy jednocześnie, głośno. Później ułożyliśmy z naszych postaci hasło spotkania "Nie jestem sam, ja książkę mam", które było fotografowane z drona. Na koniec na kocykach, w grupach czytali zaproszeni goście. Imprezie towarzyszyły mini wystawki "Książka w karykaturze" oraz "Magia książki, magia słowa". Ze stoiska "Przytul książkę" można było zabrać ze sobą do domu wybrany tytuł, by po południu i w kolejne dni przedłużyć swoje spotkanie z lekturą. Akcja nasza ma promować czytanie książek, nobilitować tę formę aktywności jako szczególnie wartościowy i rozwijający sposób spędzania czasu wolnego.

     • Festiwal Piosenki Żołnierskiej

      18.06.2018

           My Polacy lubimy śpiewać. Mamy wiele wspaniałych pieśni, które chętnie, w różnych okolicznościach nucimy. Z piosenek i pieśni skomponowanych na przestrzeni wieku możemy poznać cząstkę historii naszego narodu. Szczególne znaczenie dla nas, Polaków, mają pieśni wojskowe. Od sześciu lat próbujemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta i gminy ten rodzaj piosenek organizując Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Celem konkursu jest upowszechnienie polskiej pieśni i piosenki żołnierskiej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wspieranie i rozwijanie talentów, poszukiwanie osobowości artystycznych, promocja Miasta Gościna. Tegoroczny przegląd odbył się w sobotę 26 maja i wpisany był w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dwudniowe święto w naszym mieście odbywało się pod ogólnopolskim hasłem "Niepodległa". Tradycyjnie, wykonawcy festiwalu rywalizują o Złoty, Srebrny i Brązowy Mak oraz dwa wyróżnienia, ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Gościno pana Mariana Sieradzkiego. Honorowym tytułom towarzyszy również nagroda finansowa. Od dwóch lat przyznawana jest przez sklep mundurowy WOJ-POL nagroda specjalna.

           W tym roku na scenie przed Urzędem Miasta prezentowali swoje talenty artystyczne: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Robuniu, grupa "Nastolatki" ze szkoły w Gościnie, przedstawicielki Zespołu Szkół im. Macieja Rataja - "Ratajki" i grupa nauczycieli "Oddział N". Własne interpretacje znanych piosenek zaśpiewały: Natalia Siwek, Julia Kamińska, Zofia Koziak, Julia Stasiewicz, Karolina Nogalska, Joanna Bohdan, Wiktoria Milas. Czas umilała orkiestra "Morka" z Ustronia Morskiego. Zostały przypomniane piosenki w plecaku, szlagiery wojskowej muzyki rozrywkowej ale również piękne pieśni Powstania Warszawskiego.

      Najwyższe trofeum – ZŁOTY MAK otrzymała Zofia Koziak

      SREBRNY MAK – "Oddział N" (czyli grupa nauczycieli SP w Gościnie)

      BRĄZOWY MAK – „Ratajki".

           W tegorocznej edycji festiwalu właściciele  firmy WOJ-POL Zbrzeźniak W. i Gibziński J. Spółka Cywilna z Trzebiatowa swoimi nagrodami uhonorowali:

      Główna nagroda powędrowała do grupy „Nastolatki” za wykonanie utworu „Hartuj się”.

      Druga nagroda do Julii Kamińskiej za piosenkę „Wojenko, wojenko".

      Trzecią odebrał duet Wiktoria Milas i Karolina Nogalska za przejmującą pieśń „Miasto 44”. Zwycięzcy mieli możliwość zaprezentowania swoich piosenek jeszcze raz na koncercie galowym w dniu 27 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości.

           Nad każdym z elementów przeglądu czuwają co roku Joanna Dylawerska i Waldemar Dołowy, którzy organizują, prowadzą całe przedsięwzięcie i  bawią naszą wspaniałą, niezawodną gościńską publiczność. Joanna Dylawerska ponadto jest wykonawcą wojskowych pieśni i instruktorem wielu artystów.  

       

      Z żołnierską nutką w Kołobrzegu

           W dniu 27 maja 2018 roku w Kołobrzegu odbył się IV Regionalny Finał Konkursu Piosenki Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską. Na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta wystąpiły dzieci i młodzież z województwa zachodniopomorskiego. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gościnie także brały udział w tej rywalizacji. Lena Oczniew rytmiczną piosenką „Hartuj się” wyśpiewała wyróżnienie. W kategorii duety I miejsce i „Złoty pierścień” zdobyły uczennice  gimnazjum - Wiktoria Milas i Karolina Nogalska. Zaśpiewały wzruszającą pieśń „Miasto 44”. W tej samej kategorii  za piosenkę „ Szli na zachód osadnicy” otrzymały wyróżnienie Zofia Koziak i Natalia Siwek. Ostatnią kategorią były zespoły. Tu sukces odniosły „Ratajki” z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja śpiewając piosenkę „Polskie wzlatują orły”. Do domu wróciły z I miejscem i „Złotym pierścieniem”.

    • Sukces teatrzyków szkolnych na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie
     • Sukces teatrzyków szkolnych na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie

      11.06.2018

            Małolat

          Małolat w roku szkolnym 2017/2018 pracował nad sztuką Zofii Wójcik "Prawo jazdy". Radosna i roztańczona sztuka mówi o przemianie wiedźm w dobre wróżki, poucza jak ważny jest dobry sen i miłe usposobienie. Fragmenty muzyki do przedstawienia skomponował i nagrał p. Witold Juszczak. Kostiumy zaprojektowała i wykonała p. Irena Ciołak.

         Od lat zespół prezentuje swoją roczną pracę na przeglądach teatrów amatorskich: w Kołobrzegu, Świdwinie, Trzebiatowie, ZS im. Macieja Rataja. Przedstawia spektakl przedszkolakom z Gościna i Kołobrzegu. Mieszkańcy naszego miasta mogą obejrzeć "Małolata" w Domu Kultury w Gościnie.

          Aby wziąć udział w ostatnim i najważniejszym etapie przeglądu teatrów, zespół musi zwyciężyć w  eliminacjach powiatowych. 27 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu triumfował w kategorii zespołów dziecięcych. W tym roku "Małolat" zaprezentował się już po raz dziewiąty w Wojewódzkich Prezentacjach organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na deskach sceny teatralnej świdwińskiego zamku, zdobył w latach ubiegłych cztery wyróżnienia, a 25 maja br. po raz czwarty sięgnął po najwyższe trofeum - tytuł laureata. Komisja w składzie: Iwona Korab, Katarzyna Sygitowicz - Sierosławska i Maciej Sierosławski bardzo wysoko oceniła umiejętności aktorskie, wokalne i cheorograficzne młodych aktorów.

         Na zakończenie prezentacji w Świdwinie grupa miała możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych wprowadzających elementy zabaw i gier kuglarskich jako ćwiczeń na koncentrację i koordynację ruchową.

      Grupę teatralną "Małolat" tworzą:

      1. Bohdan Joanna
      2. Groński Maksymilian
      3. Jasiak Amelia
      4. Juszczak Benedykt
      5. Kamińska Julia
      6. Kindermann Oliwia
      7. Kotynia Amelia
      8. Koziak Zofia
      9. Olesiak Wiktoria
      10. Pasińska Anna
      11. Szymczak Gaja
      12. Wącek Amelia
      13. Wącek Lena

      Wszystkim aktorom gratulujemy sukcesu i życzymy realizowania się w kolejnych przedsięwzięciach.

      Opiekunami koła od wielu lat są: Małgorzata Frankowska, Joanna Dylawerska i Urszula Skręty.

          

      Grupa teatralna gimnazjum

          Grupa teatralna działająca w ubiegłym roku szkolnym w gimnazjum pracowała nad scenariuszem Krystyny Chołoniewskiej "Nie musisz mnie kochać". Sztuka mówi o przemocy w rodzinie. Wskazuje odbiorcy drogi postępowania w tej sytuacji. Spektakl reżyserowała Maria Tuszyńska, a w tym roku szkolnym opiekę nad młodymi aktorami przejęła Małgorzata Korda. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie mieszkańcom naszego miasta w Domu Kultury, uczniom Szkoły Podstawowej w Gościnie oraz uczestnikom Przeglądu Teatralnego w Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie. 27 kwietnia br. pokazali spektakl na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu, gdzie zdobyli tytuł Laureata, a w minionym tygodniu na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie, uzyskując wyróżnienie.

      W sztuce zagrali:

      1. Adamczak Mateusz
      2. Akonom Michalina
      3. Gajo Oliwia
      4. Galant Emilia
      5. Kostecka Dominika
      6. Maślana Martyna
      7. Nakonieczny Sebastian
      8. Nogalska Karolina

       

     • Obchody NIEPODLEGŁEJ !!!

      25.05.2018

       

      Przywozy i odwozy na

       

      UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

      w Gościnie

      w dniu 27.05.2018 r. (niedziela)

       

       

      Przywóz 

       

      Wierzbka D.                   - 1050

      Dargocice                       - 1055

      Wartkowo                       - 1100

      Robuń                             - 1105

      Karkowo                         - 1105

      Myślino                           - 1110

      Ramlewo                         - 1115

      Pobłocie M.                     - 1130

      Mołtowo                         - 1140

       

       

       

      Ołużna                            - 1100

      Ząbrowo                         - 1105

      Jarogniew/Lubkowice    - 1110

      Pławęcino                       - 1120

      Kamica                           - 1130

      Gościno                          - 1140

       

      Odwóz ok. godz. 1400

       

     • 50 Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

      14.05.2018

           Jesteśmy po kolejnych, powiatowych eliminacjach 50 Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne", organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną oraz terenowe placówki kultury. Celem turnieju jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży  poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Uczestnicy recytują utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce.

           Do pierwszego etapu - szkolnego przystąpiło czterdziestu uczestników. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Grażyna Sieradzka wysłuchała recytatorów we wszystkich kategoriach. Dzieci prezentowały różny poziom.

           W etapie gminnym, 8 maja 2018 roku na scenie Domu Kultury w Gościnie interpretacje wybranych wierszy prezentowali uczniowie: Maksymilian Groński, Amelia Kotynia, Jakub Gorgol, Lena Wącek, Michalina Kaleta, Milena Ziemięcka, Mikołaj Nowak, Gaja Nogaj, Julia Rakowska, Joanna Bohdan, Zofia Koziak, Amelia Jasiak, Oliwia Kindermann, Wiktoria Olesiak, Amelia Wącek, Natalia Siwek, Alicja Wach, Anna Formella, Oliwia Gajo, Aleksandra Słoboda, Aleksandra Piasecka.

           Komisja tego etapu, organizowanego prze Bibliotekę Publiczną, w składzie: Maria Szcząchor, Bogumiła Szczęśniak, Aldona Korytowska, Zofia Perlińska wybrała do kolejnego szczebla siedmiu uczestników naszej szkoły: Maksymiliana Grońskiego, Milenę Ziemięcką, Joannę Bohdan, Zofię Koziak, Amelię Jasiak, Aleksandrę Słobodę, Aleksandrę Piasecką.

           W piątek w RCK w Kołobrzegu odbył się powiatowy etap konkursu. Spośród wielu wykonawców, prezentujących bardzo ciekawy repertuar oraz interesującą interpretację jury (Jupi Podlaszewski, Helena Elert i Bogumiła Banaś) zakwalifikowało po dwóch recytatorów, z każdej kategorii, do ostatniego już etapu - regionalnego. Wśród Laureatów mamy dwie uczennice naszej szkoły Joannę Bohdan i Aleksandrę Piasecką. Gratulujemy recytatorkom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Święto Szkoły

      15.05.2018

      "Kiedy się wypełniły dni
       i przyszło zginąć latem,
       prosto do nieba czwórkami szli
       żołnierze z Westarplatte."

      K. I. Gałczyński - "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte"


          7 maja minęły 43 lata od nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego. Tradycyjnie ten dzień jest Świętem Szkoły. O godz. 8.00 w kościele parafialnym uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. "Mazurkiem Dąbrowskiego", zaśpiewanym przez wszystkich obecnych na sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel. Delegacja złożyła kwiaty, zapaliła znicze pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi, a wszyscy uczestnicy apelu minutą ciszy uczcili pamięć westerplatczyków oraz tych, którzy zginęli w działaniach wojennych. W miejscu pamięci grupa uczniów pełniła honorową wartę. Następnie odbył się montaż poezji patriotycznej, przeplatany wojennymi pieśniami. Wzruszające wiersze pięknie recytowali: Dominika Kostecka, Aleksandra Piasecka, Aleksandra Słoboda, Karolina Nogalska, Oliwia Gajo, Joanna Bohdan, Sebastian Nakonieczny. W role Powstańców Warszawskich - harcerza i łączniczki wcieliły się Oliwia Kindermann i Julia Kamińska. Pieśń "Miasto 44 " przejmująco, z podziałem na głosy zaśpiewały uczennice gimnazjum Wiktoria Milas i Dominika Kostecka. Pozostałe utwory śpiewała szkolna grupa wokalna, "Oddział N" wraz z księdzem Mariuszem Gubowem. Uczniowie całej szkoły, przygotowani na lekcjach muzyki, z zaangażowaniem włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. 
      Na zakończenie dnia odbył się bieg ulicami naszej miejscowości.
          To już XVII edycja tego biegu. W tym roku znów zagościł na ulicy IV Dywizji Wojska Polskiego. Trasa biegu była zróżnicowana w zależności od wieku, a start przewidziany był już dla najstarszej grupy przedszkolnej, czyli od „zerówki”, do uczniów kończących Gimnazjum w Gościnie. Biegi odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców. Towarzyszyło im  wiele emocji. Doping uczniów, rodziców i przechodniów wyzwalał wiele pokładów energii. Wszyscy, którzy przebiegli trasę byli zwycięzcami, ale na podium mogli stanąć tylko Ci z najwyższymi wynikami: 
      Przedszkolna „zerówka”
              I miejsce - Daria Thurow, Wiktor Sielski
              II miejsce - Daria Wieczorek, Nikodem Borowiecki
              III miejsce - Izabela Malik, Kacper Rojek 
      Klasy pierwsze:
       I miejsce - Zofia Lipińska, Michał Maksymiuk
               II miejsce - Karmela Kułakowska, Dawid Szczerba
               III miejsce - Anna Stachowiak, Kacper Kilianek
      Klasy drugie:  
      I miejsce - Aleksandra Siwek, Borys Gutowski
              II miejsce - Michalina Kaleta, Cyprian Kawka
              III miejsce - Kalina Wolska, Daniel Król
      Klasy III:   
      I miejsce - Hanna Stokowska, Krzysztof Tunicki
              II miejsce - Amelia Rojek, Michał Malecha
              III miejsce - Julia Rakowska, Kacper Sondej
      Klasy IV   
      I miejsce - Dominika Kania, Marcel Skorupa
              II miejsce - Wiktoria Olesiak, Szymon Kwiatkowski
              III miejsce - Oliwia Kindermann, Adam Knop
      Klasy V     
      I miejsce - Julia Marchlewska, Maciej Kulczycki
              II miejsce - Maja Kowalik, Igor Maślany
              III miejsce - Joanna Bohdan, Tomasz Sucharzewski
      Klasy VI   
      I miejsce - Maja Lis, Oliwier Dominiak
              II miejsce - Wiktoria Kraczkowska, Hubert Maciejczyk
              III miejsce - Joanna Tajak, Damian Malik
      Klasy VII   
      I miejsce - Natalia Kamińska, Kuba Kupisz
                      II miejsce - Marta Hryb, Jakub Sucharzewski 
              III miejsce Julia Wilk, Adam Ryczkowski
      Gimnazjum  klasa II
              I miejsce - Izabela Knieć, Filip Siuciak 
              II miejsce - Ewa Kosińska, Patryk Gabrysiak
              III miejsce - Aleksandra Osiadacz, Wiktor Jachimowicz
      Gimnazjum  klasa III
              I miejsce - Wiktoria Milas, Krzysztof Maciejczyk, Daniel Wojtanowski
              II miejsce - Oliwia Gajo, Mateusz Adamczak
              III miejsce - Julia Stefaniak, Adrian Kuczyński
          Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi Marianowi Sieradzkiemu za ufundowanie medali, a służbom mundurowym – policji, straży miejskiej, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu.

     • 50 Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

      25.04.2018

         W dniu 24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Gościnie odbyły się szkolne eliminacje 50 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.  Do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Grażyna Sieradzka wysłuchała recytatorów w trzech kategoriach wiekowych klas I-III , IV-VI i klasy VII. Dzieci prezentowały różny poziom. Do kolejnego – gminnego etapu, który odbędzie się w dniu 8 maja 2018 roku w Domu Kultury w Gościnie, zakwalifikowali się następujący recytatorzy:

      Klasy I-III

      I miejsce – Maksymilian Groński

      II miejsce – Amelia Kotynia

      III miejsce – Jakub Gorgol

      Wyróżnienie – Lena Wącek

      Michalina Kaleta

      Milena Ziemięcka

      Mikołaj Nowak

      Gaja Nogaj

      Julia Rakowska

      Klasy IV-VI

      I miejsce – Joanna Bohdan

      II miejsce – Zofia Koziak

      III miejsce – Amelia Jasiak

      Oliwia Kindermann

      Wiktoria Olesiak

      Amelia Wącek

      Natalia Siwek

      Klasa VII

      Alicja Wach

       

     • Spotkanie autorskie

      21.04.2018

         Rok – 2018 Sejm ogłosił ROKIEM IRENY SENDLEROWEJ. W związku z tym i 75 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, 19 kwietnia 2018 roku, odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci - Renatą Piątkowską. Autorka zabrała  uczestników, uczniów klas czwartych SP w Gościnie, za sprawą książki pod tytułem "Wszystkie moje mamy", w historyczną podróż, w czasy II wojny światowej. Bohaterem opowieści jest żydowski chłopiec - Szymek, który mówi o okrutnym, złym świecie, w którym przyszło mu żyć w czasie Holokaustu. Szymek spotkał też dobrych ludzi. Próbowali ukoić jego strach, rozpacz i przerażenie. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci żydowskich. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? "Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy" - powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki.

         Po spotkaniu każdy z uczestników mógł kupić wybraną książkę Pani Renaty Piątkowskiej i otrzymać dedykację z autografem.

    • Powodzenia !!!
     • Powodzenia !!!

      17.04.2018

      W dniach 18, 19 oraz 20 kwietnia 2018 r., w naszej szkole do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 42 uczniów klas trzecich. Wszystkim życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników !!! Trzymamy za Was przysłowiowe kciuki ! 

     • Pasowanie na czytelników

      27.03.2018

      Uczniowie klasy pierwszej poznali wszystkie literki i  jak co roku o tej porze nadszedł czas, aby podjęli próbę samodzielnego czytania. W związku z tym starsze koleżanki z klasy Va: Zuzia Kot, Martyna Ponieńska, Julka Marchlewska i Asia Bohdan wcieliły się w postaci z bajek i zaprosiły pierwszaków do biblioteki szkolnej. Tutaj dzieci uczestniczyły w zabawie, zastanawiały do czego służy zakładka, co znaczy dbać i szanować książki, szukały różnic pomiędzy biblioteką i księgarnią, zapoznały się z regulaminem. Po zdanym egzaminie zostały pasowane na czytelników, mogły wypożyczyć do domu wybraną książkę. Biblioteka szkolna w swoich zbiorach posiada dużą ilość pięknie ilustrowanych, przeznaczonych specjalnie dla początkujących czytelników bajek, baśni i opowiadań.

     • Konkurs czytelniczy - "Kubuś Puchatek"

      05.02.2018

                   1 lutego 2018 roku dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie czytelniczym na temat książki "Kubuś Puchatek" - A. A. Milne. W etapie międzyklasowym uczestniczyli następujący uczniowie: Kalina Wolska, Michalina Kaleta, Iga Makarewicz, Bartosz Lech  z klasy IIa, Milena Ziemięcka, Kornelia Knop, Weronika Galant, Julia Skrzypczyk z klasy IIb. Dzieci losowały i odpowiadały ustnie przed komisją na bardzo szczegółowe pytania z treści lektury. A oto wyniki konkursu:

      I miejsce - Michalina Kaleta oraz Milena Ziemięcka

      II miejsce - Kornelia Knop

      III miejsce - Kalina Wolska

                  Najlepszym gratulujemy zwycięstwa, a wszystkim uczniom wiedzy.

     • Światow Dzień Walki z HIV i AIDS

      16.12.2017

      W dniu 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS. Z tej okazji odbył się apel poświęcony temu problemowi.

      Uczniowie starszych klas reprezentowali również naszą szkołę na Rejonowej Olimpiadzie PCK nt. HIV i AIDS w Kołobrzegu.

      Wyniki Olimipiady Rejonowej:

      W kategorii szkół podstawowych:

      I miejsce - Zuzanna Tomczuk, kl. VI a

      II miejsce - Zuzanna Laskowska, kl. VII a

      W kategorii klas gimnazjalnych:

      I miejsce - Emilia Galant, kl. III b

      II miejsce - Sebastian Nakonieczny, kl. III b

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • konkurs czytelniczy "O psie, który jeździł koleją"

      08.12.2017

      1 grudnia 2017 roku w klasach trzecich odbył się konkurs czytelniczy na temat przeczytanej książki Romana Pisarskiego -"Opsie, który jeździł koleją". Po eliminacjach pisemnych, w etapie ustnym wzięli udział następujący uczniowie: Wiktoria Skrobek, Hanna Stokowska, Oliwia Grochowska z klasy IIIa, Anna Pasińska, Benedykt Juszczak, Maksymilian Groński, Paweł Ciećka z klasy IIIb, Kornelia Rojek, Izabela Strychanowska, Dominik Woźniak, Julian Osiński z klasy IIIc. Dzieci odpowiadały na bardzo szczegółowe pytania z treści lektury. Opowiedzi na wszystkie zadane pytania udzielił Paweł Ciećka, który zwyciężył w konkursie.

      A oto wyniki:

      I miejsce - Paweł Ciećka

      II miejsce - Anna Pasińska

      III miejsce - Benedykt Juszczak

      Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy, a  najlepszym zwycięstwa.