"Jak nie czytam jak czytam"
02.06.201731 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z gimnazjalistami włączyli się w ogólnopolską akcję "Jak nie czytam jak czytam". Działanie ma na celu promocję czytelnictwa oraz pokazanie, że młodzi czytają więcej, niż dorośli. Na hali sportowej gimnazjum odbyło się bicie zeszłorocznego rekordu w czytaniu książek w jednym momencie. Z okazji 110 rocznicy urodzin słynnej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, pani Wanda Milas - inspektor do spraw oświaty w Urzędzie Miasta oraz Pani Renata Maksymiuk - bibliotekarka z Biblioteki Publicznej przeczytały fragmenty "Fizi Pończoszanki", a Paulina Bohdan - nasza absolwentka, przedstawiła sylwetkę autorki. Akcję uświetniły dwie osoby w stroju Pippi: Ala Stec z klasy IIc i jej mama - Pani Wioletta.
"Czas na zdrowie"
23.05.2017"Czas na zdrowie" – to ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Gościnie – Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi.
Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Towarzyszące wydarzeniu filmy edukacyjne przygotowane na Festyn pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania w lekki i zabawny sposób, co pozwala na zrozumienie problematyki przez widzów.
Zadania do wykonania w ramach projektu "Czas na zdrowie"Projekt prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
Składa się z dwóch etapów:- ROZGRZEWKA – polega na powołaniu 10 - osobowych zespołów uczestników, którzy po zdobyciu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego mają za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej. W pierwszym etapie uczestnicy przygotowują scenariusz planowanego Festynu Zdrowia – m.in. zdobywają wolontariuszy (uczniów, rodziców, nauczycieli) do pomocy, szykują się do promocji wydarzenia w społeczności lokalnej.
- FESTYN ZDROWIA - polega na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości. Celem jest praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy tj. przygotowanie i degustacja potraw wykonanych z produktów ekologicznych i regionalnych. Uzupełnieniem tych działań jest organizacja wspólnych zabaw ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych przy muzyce i własnych kompozycjach piosenek prozdrowotnych. Rodzice również szykują dla dzieci niespodziankę!
Festyn Zdrowia w naszej szkole odbędzie się 1 czerwca 2017roku i połączony będzie z obchodami Dnia Dziecka.
Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i mieszkańców.
Małolat zwycięzcą Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych
18.05.2017Zespół teatralny "Małolat" pracował w tym roku szkolnym nad adaptacją tekstów Zofii Kaliskiej i przygotował spektakl pt. "Królewna Maruda". Sztuka została zgłoszona na Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich, który odbył się dnia 27 kwietnia 2017 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Komisja pod przewodnictwem Pani Anny Steczkiewicz wysoko oceniła dobór repertuaru i realizację sceniczną. Ze szczególnym uznaniem spotkało się opracowanie muzyczne - śpiew młodych aktorów i pełne ekspresji układy choreograficzne. Grupa, z rąk Pani Anny Mieczkowskiej, członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymała pierwszą nagrodę i tytuł Laureata w kategorii Teatrów Dziecięcych. Tym samym zespół awansował do kolejnego etapu konkursu.
Dnia 12 maja br. "Małolat" prezentował spektakl w finale wojewódzkim, organizowanym prze Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, a odbywającym się we wnętrzach zamku świdwińskiego. Tam zmierzył się z dziesięcioma zespołami - zwycięzcami przeglądów powiatowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Grupa odniosła wielki sukces i kolejny raz uzyskała tytuł Laureata! Jury w składzie: Iwona Korab - Kowalska, Katarzyna Sygitowicz - Sierosławska i Maciej Sierosławski uhonorowało opracowanie dramaturgiczne i reżyserię spektaklu. Podkreślono brawurową i energetyczną grę młodych wykonawców. Po raz kolejny doceniono stronę muzyczną przedstawienia.
Tego samego dnia grupa przedstawiła spektakl na X Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Marynki" w Trzebiatowie, także i tam zdobyła tytuł Laureata, a uczennica Joanna Bohdan została wyróżniona Indywidualną Nagrodą Aktorską.
Autorami sukcesu i zdobywcami wymienionych laurów są członkowie szkolnego koła teatralnego: Zofia Koziak, Joanna Bohdan, Oliwia Dondaj, Julia Wilk, Amelia Jasiak, Weronika Rudnik, Miłosz Kawka, Oliwia Kindermann, Wiktoria Olesiak, Ilona Kisiel.
Święto Szkoły
15.05.20177 maja 1975 rok jest to pamiętna data w historii naszej placówki. W ten dzień nadano szkole imię majora Henryka Sucharskiego oraz sztandar. W poniedziałek 8 maja br. Zespół Szkół w Gościnie Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi obchodziła 42 rocznicę tej uroczystości. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej, montaż poezji i pieśni związany z II wojną światową oraz apel poległych na Westerplatte żołnierzy i zmarłych później ich dowódców. Złożono kwiaty i znicze pod pamiątkową tablicą.
Aby wprowadzić w tematykę związaną z walkami żołnierzy polskich podczas II wojny światowej na kilka dni wcześniej, w każdej klasie w ramach akcji "Czytanie na trawie" zostały przedstawione fragmenty literatury wojennej.
49. Regionalny Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"
23.05.2017eliminacje szkolne - 26 kwietnia 2017 r.
Do konkursu przystąpiło 29 uczniów w dwóch kategoriach: "Ptasząt" - klasy I-III oraz "Ptaszków" - klasy IV - VI. Dzieci recytowały po jednym przygotowanym utworze. Komisja w składzie: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska, Ewa Kozyra wyłoniła laureatów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie - gminnym.
Oto wyniki szkolnego konkursu:
Ptaszęta:
I miejsce - Jasiak Amelia
II miejsce - Olesiak Wiktoria
III miejsce - Kindermann Oliwia
wyróżnienia zdobyły: Stokowska Hanna, Dławichowska Amelia i Kwiatkowski Szymon
Ptaszki:
I miejsce - Bieńko Jagoda
II miejsce - Wach Alicja
III miejsce - Koziak Zofia
wyróżnienie: Kamińska Julia, Aleksiuk Maria
Komisja również zakwalifikowała do kolejnego etapu Bohdan Joannę.
Wszystkim dzieciom biorącym udział dziękujemy, a nagrodzonym składamy gratulacje.
eliminacje gminne
10 maja o godz. 9.30 w Domu Kultury odbył się gminny szczebel eliminacji konkursu. Dzieci z SP w Robuniu, Gimnazjum w Gościnie i SP w Gościnie prezentowały wybrane utwory poetyckie przed komisją w składzie: Bogumiła Szczęśniak, Maria Szcząchor, Zofia Perlińska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, w trzech kategoriach, wytypowano najlepszych deklamatorów do kolejnego stopnia eliminacji. Werdykt komisji był następujący:
w kategorii "Ptaszęta":
Jasiak Amelia, Dławichowska Amelia kwalifikacje do powiatu,
wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Olesiak Wiktoria, Kindermann Oliwia, Stokowska Hanna.
W kategorii "Ptaszki":
Bohdan Joanna, Koziak Zofia,
wyróżnienia: Wach Alicja, Kamińska Julia, Aleksiuk Maria, Bieńko Jagoda.
Ze względu na nałożenie terminu kolejnego etapu konkursu z terminem Wojewódzkich Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych, w Kołobrzegu na powiatowych eliminacjach naszą gminę będą reprezentować: Wach Alicja, Kamińska Julia oraz Stokowska Hanna i Dławichowska Amelia.
eliminacje powiatowe
12 maja 2017r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu prezentowali swoje umiejętności recytatorzy z całego powiatu. Nasi reprezentanci wywalczyli w kategorii "Ptasząt": III miejsce - Hanna Stokowska oraz wyróżnienie I stopnia Amelia Dławichowska. Dziewczęta z grupy "Ptaszków" otrzymały dyplomy za udział.
Magiczne podróże po literaturze
07.04.2017Dnia 6 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu odbył się konkurs czytelniczy dla klas trzecich "Magiczne podróże po literaturze". Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa, wzbogacanie wiedzy o książce, kształcenie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IIIa,b,c: Amelia Jasiak, Małgorzata Banasiak i Maria Gul. Osiem konkurencji w formie pytań, testów, puzzli, cytatów, rebusów dotyczyło znajomości treści książek i słownictwa związanego z książką i biblioteką. Dziewczynki zdobyły trzecie miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy!
Trwaja zapisy dzieci do przedszkola i pierwszej klasy szkoły podstawowej !!!
23.03.2017SZANOWNI RODZICE !!!
Dyrekcja ZESPOŁU SZKÓŁ W GOŚCINIE
informuje, że
WNIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA
DO PRZEDSZKOLA oraz klasy pierwsze SZKOŁY PODSTAWOWOWEJ
na rok szkolny 2017/2018 można pobrać oraz składać w sekretariacie Zespołu Szkół w Gościnie, ul. T. Kościuszki 5,
w terminie od 9 marca do 24 marca 2017 r.
ZS_w_goscinie_-_WNIOSEK_DO_PRZEDSZKOLA_2017.pdf
ZS_-_SP_w_Goscinie_-_WNIOSEK_o_przyjecie_dziecka_do_szkoly_w_roku_szkolnym_2017)2018.pdf
Przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych
10.02.2017W dniu 9 lutego 2017 roku dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w zabawie dydaktycznej przygotowanej przez starsze koleżanki, które wcieliły się w postaci z bajek. Uroczystość odbyła się z okazji pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie książki w swoich zbiorach posiada biblioteka, w jaki sposób należy wypożyczać, czym się różni biblioteka od księgarni, poznali regulamin, odpowiadali na zagadki.
Książki wyraziły kilka próśb do młodych czytelników:
- Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach, bowiem wkrótce będę prawie nic nie warta.
- Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki.
- Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
- Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.
Zwieńczeniem spotkania było uroczyste ślubowanie:
My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!
Dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki, prośby książki do każdego czytelnika oraz list do rodziców z informacją o korzyściach z codziennego czytania.
Sieci@ki z robotami cz. 1
10.02.2017W dniu 7 lutego 2017 r odbyły się w naszej szkole mega obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
Na tę specjalną okazję została również napisana bajka pt "Wypalona Dziuńka", czyli bajka, która skończyła się nie tak jak powinna.
Dawno, dawno temu, a może całkiem niedawno. Bardzo, bardzo daleko stąd, a może niedaleko mieszkała przecudnej urody dziewczyna. Wszyscy nazywali ją Dziuńka, dlatego że ciągle "dziubała" w ogrodzie. Spędzała tam bardzo dużo czasu, uwielbiała pielęgnować kwiaty, a ich zapach roznosił się po całej okolicy. Włosy jej były długi i kruczoczarne. Oczy jak dwa rozpalone węgielki świeciły blaskiem najjaśniejszych gwiazd. Miała dużo przyjaciół i razem zjedli prawie beczkę soli pokonując różne przeciwności losu. Przeżyli również niebezpieczne przygody i robili sobie nawzajem zaskakujące psikusy.
Pewnego dnia Dziuńka dostała od rodziców komputer i od tej chwili wszystko zaczynało się zmieniać. Bardzo się ucieszyła, bo słyszała o tym wynalazku ciekawe opowieści.
ZAKOŃCZENIE I
Zaczęła w komputerze przeglądać różne strony internetowe, głównie o tym jak dbać o ogrody. Coraz częściej jednak spędzała czas na portalach społecznościowych i grając w gry, a to w "Lolka", a to w "Wirtual Farmers", czy "Kaltik". Ciągle robiła zdjęcia z rybim dziobem przed lustrem, bo i wstawiała do Neta bo taka dziwna moda nastała u wirtualnych znajomych. Dostawała od nich mnóstwo lajków, ale nigdy nie poznała ich w świecie rzeczywistym. Alergoni wciągnęło ją tak bardzo, że godzinami oglądała przeróżne produkty porównując ich ceny.
Zaniedbała ogród, w którym kwiaty szybko zdziczały i z przyjaciółmi przestała się spotykać. W szkole była nieprzytomna i coraz częściej nieprzygotowana. Marzenie o studiach z architektury krajobrazu stawało się coraz bardziej odległe. Dziuńka musiała także obciąć włosy, stały się bowiem kruche i matowe. Oczy straciły swój blask, zmieniając się w bagienne błoto. Tak minęło Dziuńce 15 lat...
Studiów nie skończyła. Nie założyła rodziny i nie zrobiła wielu innych rzeczy, które powinna zrobić w dorastającym życiu. Pewnego pochmurnego dnia jej życie zgasło jak wypalona świeczka.
Czy historia Dziuńki musiała się tak skończyć? Nie bądź jak Dziuńka! Bądź sobą i spełniaj swoje marzenia!
Edyta Bieńko
Sieciaki z robotami i szachami cz. 2
23.02.2017Sprawozdanie z realizacji działań obchodów
Dnia Bezpiecznego Internetu ph. "Sieciaki z robotami i szachami",
które odbyły się w dniach od 1 do 7 lutego 2017roku
Celem podjętych działań było:
- podniesienie świadomości uczniów na temat występujących zagrożeń w Internecie,
- poznanie zasad korzystania z Internetu, specjalnie napisana bajka pt. "Wypalona Dziuńka"
- kształtowanie umiejętności samodzielnego korzystania z informacji,
- zrozumienie dokonywania wyboru zamieszczonych informacji w sieci i sposób wykorzystania ich w praktyce,
- rozbudzanie potrzeb edukacyjnych na temat Internetu, funkcji i zasad działania drukarki 3D, poznania projektu "Kołobrzeg 3D", poznania zasad działania robotów, ozobotów, m-botów, robo - kids, poznania zasad programowania w Minecraft Edu, demonstracja zasad działania robota K-2 z firmy TROBOT,
- zachęcenie do tworzenia prac plastycznych
W ramach DBI zostały przeprowadzone lekcje zajęć komputerowych i godzin wychowawczych w klasach I-VI. Zajęcia edukacyjne odbyły się według scenariuszy umieszczonych na stronie www.sieciaki.pl i z wykorzystaniem materiałów multimedialnych pobranych ze strony www.dbi.pl. Przeprowadzony został cykl pogadanek ph. „Bezpieczeństwo w Internecie” oraz dotyczących uzależnienia od gier komputerowych i czasu spędzanego przed komputerem. Uwzględnione zostały opisy gier komputerowych, w jakie młodzież szkolna lubi grać, ponieważ okazało się, iż jest to ich główna rozrywka.
Uczniowie klasy Vb wykonali gazetkę tematyczną w sali komputerowej i na hollu szkolnym. Wcześniej uczestniczyli w spotkaniu w bibliotece szkolnej nt. "Dzień Bezpiecznego Internetu" w celu zebrania potrzebnych materiałów.
Z okazji DBI 2017 rodzice zostali poinformowani o zagrożeniach, jakie można spotkać w sieci, jak pomóc swojemu dziecku, gdy stanie się ofiarą cyberprzemocy, oraz jak uwrażliwić swoje dziecko, aby nie stało się sprawcą takiej przemocy. Podano również informacje na temat: gdzie należy szukać pomocy, gdy spotkamy się z takim problemem. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki z czterema zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.
Odbyły się projekcje filmu dotyczące polityki prywatności podczas korzystania z profilów społecznościowych - dla klas V i VI. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła projekcja filmu "Wyloguj się do życia" (do 6 minuty) oraz bajka pt. "Wypalona Dziuńka". Rzeźba "Dziuńki" przywiązanej kajdankami do komputera wywołała u uczniów przeróżne odczucia. Ich wrażliwość okazała się niezwykle wielka zasiewając ziarno niepokoju. W dniu 7 lutego prelekcje z nami prowadzili również Pan Jacek Kawałek i Pan Norbert Frańczuk z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu, najlepszego technikum zawodowego w województwie. Wielu uczniów bowiem zastanawia się do jakiej szkoły pójdzie i jaką wybierze drogę zawodową. Dzięki tej współpracy przyglądaliśmy się jak pracuje drukarka 3D i jak przygotowuje się projekty 3D. Uczniowie klas 4-6 programowali ozoboty i pisali skrypty w Minecraft Edu. W Scratchu pisaliśmy programy dla pozostałych robotów.
Młodszym dzieciom i przedszkolakom bardzo podobały się kreskówki o przygodach AjPi , Spociaka, Netki i NetRobiego oraz Owiec w sieci, które podczas apeli były dla nich wyświetlane. W trosce nie tylko o zdrowie psychiczne ale również fizyczne każde z dzieci otrzymało jabłko jako symbol "haka na raka". Bowiem jak mówi przysłowie "Jedno jabłuszko zjadane codziennie trzyma lekarza z dala ode mnie."
W pracowni zostały przygotowane materiały plastyczne – farby, pędzle, papiery kolorowe, plakaty informacyjne o sieciakowych zasadach. Uczniowie klas 1-3 opracowali projekty gazetek "Zasady Korzystania z Internetu" 9. prac z zostało nagrodzonych i wyróżnionych.
Turniej szachowy w kategorii klas I - III wygrał Kołodziejski Franciszek, II miejsce zajął Kacper Sondej a III Kornelia Rojek. W klasach IV - VI zwyciężyła Natalia Kamińska przed Alicją Wach i Aleksandrem Nowakiem. Szachusie w swojej edukacji wykorzystują wiele aplikacji komputerowych i na urządzenia mobilne. Wspólnie z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Angeliką Kleist i Panią Sylwią Waluszko przygotowaliśmy drobne upominki plastyczne, dyplomy i puchary dla najlepszych sieciaków. Działaniom tym wsparcia rzeczowego udzielili Pan Waldemar Łoś, Pani Ewa Walerych, Pani Stanisława Grabia i Pani Krystyna Styczyńska, za co bardzo serdecznie Im dziękuję.
Uzyskane efekty działania:
- zwiększenie świadomości z bezpiecznego korzystania z Internetu
- nabycie umiejętności świadomego wyszukiwania informacji
- poszukiwanie rozwiązań dla określonych zadań
- kształtowanie u uczniów poczucia własnej wartości
- lepsze przygotowania młodzieży do dalszego etapu kształcenia
- wyzwolenie chęci zdobywania wiedzy i rywalizacji
- satysfakcja z wykonanej pracy także przez dzieci
- aktywne uczestnictwo wszystkich uczniów
Edyta Bieńko
5 Grand Prix w Kołobrzegu
10.02.2017Młodzi szachiści 5.02.2017 roku rozegrali kolejny turniej z cyklu GP dla Szkół Podstawowych. Była to już 5 edycja. Wygrała Jagoda Bieńko z kompletem punktów. Natalia Kamińska była 4 a Dominik Woźniak 6. Miłosz Drzewiecki tym razem bez formy uplasował się na10 miejscu, Pozostali reprezentaci to Alicja Wach, Kacper Sondej, Aleksander Nowak oraz Maks Groński.
Edyta Bieńko
Konkurs czytelniczy
10.02.201723 stycznia 2017r. w klasach trzecich odbył się kolejny w tym roku szkolnym konkurs ze znajomości treści lektury. Uczniowie popisywali się znajomością książki M. Jaworczakowej "Oto jest Kasia". Do etapu międzyklasowego zakwalifikowali się uczniowie:
z klasy IIIa Siwek Natalia, Kwiatkowski Szymon, Dudek Jakub
z IIIb Olesiak Wiktoria, Kania Dominika, Kindermann Wiktoria
z IIIc Gul Maria, Ratajczak Nikola, Bogacz Natalia.
Po kilku seriach pytań komisja ogłosiła zwycięzcę, którą została Dominika Kania, drugie miejsce wywalczyli Oliwia Kindermann i Jakub Dudek, natomiast trzecie zdobyła Natalia Siwek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody.
4 Turniej GP w Kołobrzegu wygrany przez Milosza
29.01.201721 stycznia walczyliśmy w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta w Kołobrzegu w kolejnym 4 Turnieju Grand Prix Szkół Podstawowych. Turniej wygrał Miłosz Drzewiecki zdobywając 5,5 pkt na 6 możliwych, Jagoda Bieńko zajęła 4 miejsce. Ważne punkty dla naszej szkoły zdobyli również Aleksander Nowak, Kacper Sondej, Jakub Dudek i Maksymilian Groński.
Edyta Bieńko
Noworoczne turnieje szachowe
29.01.2017AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zorganizowala z końcem stycznia dwa turnieje w szachach szybkich. Sobotni turniej 28 stycznia przeznaczony byl dla dzieci ze Szkół Podstawowych oraz Przedszkolaków. Natomiast niedzielne zmagania 29 stycznia odbyły się w formule OPEN zgłoszonym do oceny rankingowej FIDE.
W sobotę nasz klub reprezentowali: Jagoda Bieńko, która zajęła 2 miejsce do lat 13, Jakub Dudek zajął 2 miejsce do lat 10 oraz Natalia Kamińska.
W niedzielnych zmaganiach walczyli Jagoda Bieńko zdobywając 20pkt ELO, Miłosz Drzewiecki i Jakub Dudek. Dziękujemy Panu Robertowi Drzewieckiemu za transport Szachusiów.
Edyta Bieńko
WOŚP z szachami
29.01.2017Tradycyjnie już Miłosz Drzewiecki zagral z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem w gościnnych progach Zespołu Szkół w Drzonowie rywalizowało 30 zawodników.
Zasilili konto fundacji kwotą 435,00 PLN, ale szachiści równie chętnie dodatkowo zasilali puszki korzystając z kawiarenki i innych atrakcji, które w tym dniu zapewnione były w szkole w Drzonowie.
Ze sportowej strony turniej wygrał z dorobkiem 6 punktów z 7 partii junior Solnego Grzybowo – Maciej Wącior.Drugie miejsce zajęła z wynikiem 5,5 punktu Julia Antolak z Solnego, a trzeci był senior kołobrzeskich szachówLeon Bręgoszewski.
Klasyfikację dla lat 8 wygrał Jakub Chudyk z Solnego Grzybowo, przed koleżanką klubową Hanią Arabas iAdamem Garwolińskim z Dygowa.
Wśród juniorów do lat 15 najlepszym okazał się Miłosz Drzewiecki UKS Refleks Gościno, przed Miłoszem Rogalą i Krzysztofem Kabacińskim obaj z Solnego Grzybowo.Jagoda Bieńko i Alicja Wach tradycyjnie były wolontariuszkami i do puszki razem ze mną zebrały ponad 2100zł. Pozostali Szachusie w tym dniu również grali z Orkiestrą WOŚP. Kupowali fanty, ciasta, brali udział w występach artystycznych. Było jak zwykle pozytywnie. Dziękuję Wam za udział i dobra zabawę.
Się ma...
Edyta Bieńko
Szczęsliwego Nowego Roku !
30.12.2016
Rodzicom, Uczniom, Przyjaciołom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły składam życzenia szczęśliwego Nowego Roku. Jest taki dzień, który skłania do refleksji i podsumowań, Rok 2016 dobiega końca, był i minął ale dostarczył nam zapewne 366 pięknych i niepowtarzalnych dni. Zamknijmy go z sympatią. Przed Nami kolejny Rok życzę aby przyniósł nam niezapomnianych wrażeń i osobliwych zdarzeń. Niech dostarczy nam mnóstwo zwykłego szczęścia i zapobiegnie wszelkim troskom.
DOWOZY DZIECI do szkoły od 1 stycznia 2017 r.
07.01.2017SZANOWNI Rodzice, Uczniowie ...
Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2017 r. zmianie ulegają godziny przywozu dzieci do szkoły. Godziny odwozu pozostają bez zmian. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram dowozów !
Wizyta w fabryce bombek w Koszalinie
19.12.2016Dla większości uczniów Szkoły Podstawowej w Gościnie wizyta w Fabryce Bombek w Koszalinie stała się już tradycją, to sygnał że zbliża się cudowny czas…. – czas pięknego oczekiwania na Boże Narodzenie. Atmosfera tego miejsca zapada w pamięć, tam można poczuć się jak w warsztacie Świętego Mikołaja tylko zamiast Elfów pracują tam przemiłe panie, które w pocie czoła uwijają się, aby na czas wydmuchać i wymalować przepiękne choinkowe bombki. Podczas wycieczki dzieci poznają etapy powstawania ozdób – od szklanej rury po złotą zawleczkę wykańczającą bombkę. Podczas każdej wizyty dzieci z niecierpliwością czekają na moment kiedy samodzielnie mogą pomalować bombkę i zrobić zakupy w przyfabrycznym sklepiku
Forma Miłosza nadal rośnie!
19.12.2016Dnia 17 grudnia Miłosz Drzewiecki pokonał wszystkich uczestników 3 turnieju Grand Prix Szkół Podstawowych w Kołobrzegu. Jagoda Bieńko zajęła 2. miejsce i tym samym prowadzi w klasyfikacji ogólnej. Kolejne punkty zdobyli: Michał Kuczyński, Jakub Dudek, Szymon Kwiatkowski, Dominik Woźniak, Kacper Sondej i Maksymilian Groński.
Edyta Bieńko
Archiwum Aktualności