• Wizyta w fabryce bombek w Koszalinie

     •             Dla większości uczniów Szkoły Podstawowej w Gościnie wizyta w Fabryce Bombek w Koszalinie stała się już tradycją, to sygnał że zbliża się cudowny czas…. – czas pięknego oczekiwania na Boże Narodzenie. Atmosfera tego miejsca zapada w pamięć,  tam można poczuć się jak w warsztacie Świętego Mikołaja tylko zamiast Elfów pracują tam przemiłe panie, które w pocie czoła uwijają się, aby na czas wydmuchać i wymalować przepiękne choinkowe bombki. Podczas wycieczki dzieci poznają etapy powstawania ozdób – od szklanej rury po złotą zawleczkę wykańczającą bombkę. Podczas każdej wizyty dzieci z niecierpliwością czekają na moment kiedy samodzielnie mogą pomalować bombkę i zrobić zakupy w przyfabrycznym sklepiku

    • Forma Miłosza nadal rośnie!
     • Forma Miłosza nadal rośnie!

     • Dnia 17 grudnia Miłosz Drzewiecki pokonał wszystkich uczestników 3 turnieju Grand Prix Szkół Podstawowych w Kołobrzegu. Jagoda Bieńko zajęła 2. miejsce i tym samym prowadzi w klasyfikacji ogólnej. Kolejne punkty zdobyli: Michał Kuczyński, Jakub Dudek, Szymon Kwiatkowski, Dominik Woźniak, Kacper Sondej i Maksymilian Groński.

      Edyta Bieńko

     • Świąteczne czytanie

     • 15 grudnia 2016r. w naszej szkole pojawiły się elfy, aby poczytać wszystkim uczniom "Opowieść wigilijną" Ch. Dickensa. Utwór pokazuje głęboką przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej, kiedy ukazuje mu się duch Jakuba Marleya – jego zmarłego wspólnika w interesach. Marley za życia uczynił wiele złego, więc po śmierci cierpi z tego powodu. Przestrzega przed brakiem życzliwości, miłosierdzia, filantropii swojego współpracownika. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge, pojmuje beznadziejność swojego trybu życia i nastawienia do innych ludzi. Staje się szczodrym, serdecznym człowiekiem.

      Miłej lektury!

    • Srebrny sukces szachistów
     • Srebrny sukces szachistów

     • Nasze małe Szachusie zdobyły w Gryfinie 14 grudnia 2. miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Startowało 21 drużyn z wielkich ośrodków miejskich. Jest to ogromny, ciężko wypracowany sukces. Trudno bowiem skompletować 4 -osobowy zespół z bardzo wysokimi umiejetnosciami gry królewskiej.
      Na pierwszej szachownicy walczył Miłosz Drzewiecki klasa Va, na drugiej Jagoda Bieńko klasa VIb, na trzeciej Jakub Dudek klasa IIIa, na czwartej Natalia Kamińska z klasy VIb.
      Rok temu zajęli 5 miejsce w tym samym składzie. Zwyciężyli zawodnicy z Koszalina SP 18 - wszyscy trenują w klubie Politechnika Koszalińska. Brąz przypadł w udziale gospodarzom SP 2 Gryfino trenujacym w klubie Biały Pion.
      Trenerzy: Edyta Bieńko i Marek Kościelny

      Transport: Robert Drzewiecki

    • Mikołajki - święto dzieci
     • Mikołajki - święto dzieci

     • W ciepły grudniowy dzień nastrój świąteczny w naszej szkole i przedszkolu rozpoczął się wraz z pierwszym dzwonkiem. Zrobiło się wszędzie czerwono, mikołajkowe stroje i czapki zdobiły wszystkich, i dzieci i nauczycieli. Pani Dyrektor Marlena Fidos uroczyście zapaliła choinkowe lampki i girlandy sufitowe. Powitaliśmy Mikołaja, który wprowadził nas w świąteczny klimat. O godzinie 10.00 skrzaty z klas Va i Vb przedstawiły  mikolajkowo-bajkową historię dobrych uczynków Mikołaja. Tradycyjnie już Mikołaj wręczył torby słodyczy wszystkim dzieciom.

      Przejęte i radosne buzie utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy starali się być grzeczni cały rok. Psoty i kawały czasem się zdarzały, ale na szczęście nikt nie dostał rózgi.

      Dziękujemy Nadlesnictwu z Gościna za przekazanie drzewek stanowiących tło przedstawienia. Po spotkaniu z Mikołajem zostały pięknie przystrojone w klasach.

      Zdjęcia w galerii zamieścił Pan Zygmunt Piznal
      https://spgoscino.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=133#gallery/133

      Scenografia, oprawa muzyczna, kostiumy: Edyta Bieńko i Bogusława Lebowska

      Scenariusz: Edyta Bieńko i Irena Jelonek

    • Warsztaty świąteczne
     • Warsztaty świąteczne

     • W piątek 2 grudnia na szkolnym hollu zrobiło się bardzo kolorowo. W ramach edukacji  plastycznej i technicznej odbyły się warsztaty świąteczne. Do kreatywnej twórczości kolejny raz zaprosiliśmy naszą mamę Panią Sylwię Waluszko. Farby, kleje, brokaty, sztuczny śnieg, nożyczki posłużyły nam do przygotowania choinek, Mikołajów i grafik zimowych. Powstałe prace zdobią nasz szkolny korytarz. Klasa Vb pomalowała już świąteczne pierniki na klsową wigilię. 

      Zdjęcia:  Ola Waluszko

      Edyta Bieńko

    • Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego
     • Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego

     • Miłosz Drzewiecki wygrał kolejną klasyfikację do lat 10 w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego. Jagoda Bieńko zajęła II miejsce do lat 14. Zawody odbyły się 4 grudnia w OPP w Kołobrzegu. Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi  Drzewieckiemu za kolejny transport naszych uczniów.

    • Miłosz z awansem do finałowego turnieju Szachiści grają dla Polonii w Sejmie RP
     • Miłosz z awansem do finałowego turnieju Szachiści grają dla Polonii w Sejmie RP

     • 3 grudnia w sali klubowej AKSz Hetman Politechnika Koszalińska rozegrano Turniej Mikołajkowy w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Szachiści grają dla Polonii". Celem zawodów było pozyskanie środków finansowych na rzecz zaproszenia dzieci Polaków z zagranicy na obóz szachowy „Wakacje z szachami 2017” oraz wyłonieniu zawodników do Finału Akcji w Parlamencie RP planowanego w marcu-kwietniu 2017.

      W zawodach wystartowało 57 uczestników do 12 lat repezentujących kluby z Koszalina, Szczecina, Kołobrzegu, Gryfic, Gościna i Grzybowa. Dzieci rywalizowały na dystansie 9 rund granych tempem po 10 minut na zawodnika.

      Awans do przyszłorocznego finału uzyskali i puchary w poszczególnych grupach wywalczyli:

      Krzysztof Majewski (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) najlepszy zawodnik do lat 12 - 7,5 pkt

      Jagoda Bieńko IV miejsce do lat 12 6 pkt
      Filip Łuczak (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) najlepszy zawodnik do lat 11 - 7,5 pkt
      Miłosz Drzewiecki (UKS REFLEKS Gościno) najlepszy zawodnik do lat 10 - 7 pkt
      Kamil Łabędzki (UKS Szach Gryfice) najlepszy zawodnik do lat 9 - 6 pkt

      Jakub Dudek IV miejsce, Szymon Kwiatkowski XII miejsce
      Rezerwowym został Patryk Wolaniecki (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) za najwyższe (3 m.) niepremiowane miejsce w klasyfikacji generalnej - 7,5 pkt.

      W pozostałych grupach wygrali:
      Julia Byszewska (UKS OPP Neptun Kołobrzeg) najlepszy zawodnik do lat 8 - 6 pkt

      Dominik Woźniak VI miejsce, Maksymilian Groński IX miejsce
      Franciszek Bochniak (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) najlepszy zawodnik do lat 7 - 5 pkt

      Franciszek Kołodziejski VI miejsce
      Kuba Łabędzki (UKS Szach Gryfice) najlepszy zawodnik do lat 6 - 5 pkt

      http://hetman.man.koszalin.pl/8-aktualnosci/248-turniej-mikolajkowy-szachisci-graja-dla-polonii-2016-wyniki

    • WARSZTATY BIORÓŻNORODNOŚCI W LIPIU
     • WARSZTATY BIORÓŻNORODNOŚCI W LIPIU

     •  W dniach 1-2.12.2016r. klasy VI uczestniczą w projekcie "Ochrona bioróżnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży".

      Różnorodność zajęć wzbudzała wśród uczniów dużą aktywność i chęć działania. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przy mikroskopach, uczniowie samodzielnie przygotowywali preparaty z mchu i trzykrotki obserwując morfologię rośliny min. aparaty szparkowe. Miały okazję wykazać się ogólną wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Najbardziej aktywni to: Marecki Mateusz, Wach Alicja, Sucharzewski Jakub, Przegendza Paweł, Cyngot Gabriel, Koziak Zofia, Olejnik Arkadiusz, Kisiel Ilona, Kupisz Kuba, Dondaj Oliwia. Dzień zakończył się pobytem w Parku Wodnym „Relax” w Świdwinie oraz zabawami i grami edukacyjnymi. Jutro udajemy się na zajęcia do Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy.

                       

    • KLASOWE SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS
     • KLASOWE SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS

     • Szanowni Rodzice!
      W dniu 30 listopada 2016 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie.
      W pierwszej części ogólnoszkolnej będą mieli Państwo możliwość udziału w spotkaniu z przedstawicielem Fundacji DKMS p. Małgorzatą Durczak.  Druga część będzie miała charakter spotkań klasowych, w trakcie których wychowawcy poinformują Państwa o bieżących wynikach w nauce i zachowaniu dzieci. Powiemy również o ocenach przewidywanych na I semestr z poszczególnych przedmiotów a także sposobie ich podwyższenia.  

      Serdecznie zapraszamy!

     • Komunikat Rady Rodziców

     • Rada Rodziców po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w kwocie 30 zł (to tylko 3 zł za miesiąc). Chcielibyśmy, aby dzieci z naszej szkoły mogły cieszyć się paczkami od Mikołaja w dniu 6.12.2016, przygotowany mamy też Bal Karnawałowy, ale dotychczasowe wpłaty nie pozwolą nam na zrealizowanie tych planów. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe. 

      Pozdrawiamy, dziękując za zrozumienie i okazane dotychczas wsparcie,

      Rada Rodziców

     • Zabawa w teatr

     •           Dnia 28 listopada 2016 dla uczniów klas starszych odbyły się warsztaty teatralne. Prowadzili je aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie. Przybliżyli dzieciom rolę: scenografii, kostiumu, charakteryzacji, akustyki. Przedstawili wybitnych, polskich scenografów: Krystynę Zachwatowicz, Tadeusza Kantora. Nasi uczniowie mieli możliwość "bycia aktorami", w krótkiej scence jadącego powozu. W rolę księżniczki wcieliła się Weronika Ciećka, panicza - Arek Olejnik, rycerza - Krzyś Olesiak, stangreta - Kuba Sucharzewski.

      To naprawdę pouczające warsztaty!

    • X Turniej o Puchar Pana Cogito
     • X Turniej o Puchar Pana Cogito

     • W Kołobrzegu 6 naszych reprezentantów walczyło o punkty w turnieju Pan Cogito zorganizowanym przez klub Solny Grzybowo. Bardzo dobre wyniki osiągnęli Jagoda Bieńko II miejsce w kat. kobiet i Miłosz Drzewiecki I miejsce w kat. do lat 10. Walczyli również Jakub Dudek, Dominik Woźniak, Maks Groński i Franek Kołodziejski. GRATULACJE!

    • Zwycięstwo Michała w Redle
     • Zwycięstwo Michała w Redle

     • Michał Kuczyński zwyciężył z kompletem punktów w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Świdwińskiego Szkół Podstawowych, które odbyły się 26 listopada w Redle. GRATULACJE!

     • POMAGAJMY - DOBRO POWRACA!

     • Zapraszamy do włączenia się razem z nami do dwóch akcji charytatywnych, pierwsza dla społeczności lokalnej, druga to pomoc dla mieszkańców z innego kontynentu.

       

      POMOC DLA AFRYKI

      Uczniowie, dzieci, nauczyciele oraz pracownicy zarówno szkoły, jak i przedszkola biorą udział w akcji charytatywnej POMOC DLA AFRYKI. Naszym celem jest danie afrykańskim dzieciom chociaż trochę normalności poprzez przekazanie im zwykłych dla nas codziennych rzeczy. Podarujmy dzieciom Afryki odrobinę naszych SERC, podarujmy im UŚMIECH . 
      Zbieramy dla nich rzeczy NOWE i UŻYWANE. 
      Zbieramy: 
      - buty i odzież, 
      - zabawki,
      - materiały papiernicze i piśmienne,
      - artykuły szkolne,
      - książki do nauki języka angielskiego i francuskiego. 
      Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa w Gościnie, ul. Kościuszki 5. 
      Termin: do końca listopada 2016 r.
      Telefon kontaktowy: 94 35 12 156, 601 840 030.

      Na NASZYCH RODZICÓW zawsze możemy liczyć ! Dziękujemy :)

    • Podium dla zawodników z Gościna w 2 GP SP w Kołobrzegu
     • Podium dla zawodników z Gościna w 2 GP SP w Kołobrzegu

     • W dniu 19 listopada 10 zawodników z Gościna walczyło o kolejne punkty w 2 Grand Prix Szkół Podstawowych w Kołobrzegu. Jagoda Bieńko zajęła 1 miejsce, Michał Kuczyński 2 miejsce a Miłosz Drzewiecki wywalczył ostatni stopień na podium. Kolejne punkty dla szkoły wywalczyli Natalia Kamińska, Franek Kołodziejski, Dominik Woźniak, Szymon Kwiatkowski, Kuba Dudek, Maks Groński i Kacper Sondej. Kolejny turniej w ramach GP już 17 i 18 grudnia z możliwością uzyskania kategorii szachowych.

    • Bookcrossing
     • Bookcrossing

     • Bookcrossing

                  Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

                  W czasie wakacji, na holu szkoły, można było wypożyczyć lub wymienić przyniesioną ze swoich zbiorów książkę, na wybraną z przedstawionej oferty. Akcja jest kontynuowana również w roku 2016/2017. Półka z książkami, do której każdy ma dostęp, znajduje się przy bibliotece. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej formy wypożyczeń.  

    • PRZYRODO NIE ZNIKAJ!
     • PRZYRODO NIE ZNIKAJ!

     •                W dniach 14-15 listopada 2016 roku uczniowie klas IV i V wzięli udział w organizowanym przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty projekcie "Ochrona bioróżnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży".

                      Projekt ten ma na celu zainteresowanie uczniów nowymi systemami ochrony przyrody, kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi na Ziemi oraz rozwijanie wrażliwości na przyrodę.

      W projekcie realizowano warsztaty tematyczne:

      1. Bioróżnorodność - co to jest, dlaczego znika, formy ochrony, wpływ na życie człowieka.
      2. Wykorzystanie techniki origami do ukazania różnorodności świata.
      3. Fascynujący świat w skali mikro- zajęcia z mikroskopem.
      4. Ślady bytowania zwierząt - ścieżki edukacyjne.
      5. Wypoczynek w Parku Wodnym w Świdwinie.
      6. Ogrody "Hortulus" w Dobrzycy jako przykład naprawy środowiska przyrodniczego niszczonego na skutek działalności człowieka.

                      W zajęciach plastycznych wyróżnili się: Z. Kuczyńska, A. Wącek, J. Tajak, Z. Ostrogórska,        O. Siuciak, G. Modzelewska, Z. Kot, W. Ostrowski, J. Bohdan. A. Soroko, J. Olender, T. Sielski.

                      W konkursie wiedzy  wyróżniła się grupa w składzie: W. Kraczkowska, M. Aleksiuk, J. Olender, A. Soroko.

                      Po wyczerpujących zajęciach umysłowych wieczór upłynął w atmosferze rekreacji w Parku Wodnym w Świdwinie oraz podziwianiu sportowej walki naszej reprezentacji podczas meczu Polska-Słowenia.

                           

    • Mistrzostwa Choszczna Open Fide
     • Mistrzostwa Choszczna Open Fide

     • Jagoda Bieńko uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Choszczeńskiego rozegranych z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada. Rywalizowało ze sobą 81 zawodników na dystansie 9 rund tempem szachów szybkich. Turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Zwycięzcą został mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin 8,5 pkt.  W klasyfikacji kobiet drugie miejsce wywalczyła Jagoda zdobywając 5 pkt. walcząc z "górną półką" listy startowej.

    • 11 listopada wyśpiewany patriotycznie
     • 11 listopada wyśpiewany patriotycznie

     • 10 listopada przyszliśmy do szkoły ubrani w stroje galowe.Każdy z nas miał również przypięty biało - czerwony kotylion wykonany własnoręcznie. Chcieliśmy w ten sposób również uczcić pamięć walczących o naszą wolność. Podczas apelu na który przybyły zaproszone Podlotki i zespół ze Szkoły im. Macieja Rataja wysłuchaliśmy historii dzięki której Polska odzyskała Niepodległość. Drugi Legionowy Festiwal Piosenki rozpoczęły Panie z zespołu Podlotki, później klasy 4 - 6 prezentowały piosenki wojskowe towarzyszące żołnierzom w okopach. Wysłuchaliśmy i wspólnie śpiewalismy między innymi "O mój rozmarynie", " Leguny w niebie", "Rozkwitaly pąki białych róż", "Biały orzeł". Oprawę muzyczną apelu przygotowała Pani Joanna Dylawerska a sceniczną Panie Edyta Bieńko i Bogusława Lebowska.