• Międzyszkolny Rajd Rowerowy !!!

     •            Drodzy Rodzice i Uczniowie naszych gminnych podstawówek, z przyjemnością informujemy, że rady rodziców szkół podstawowych z Gościna i Robunia w dniu 4 czerwca 2016 r. organizują wspólny Międzyszkolny Rajd Rowerowy na trasie Robuń - Pobłocie Duże - Pobłocie Małe - Gościno - Dargocice. Serdecznie zapraszamy do udziału!!! Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje:

      1. godz. 11.00 - rozpoczęcie Rajdu przy SP w Robuniu,

      2. godz. 12.00 - stacja paliw LOMAX w Gościnie na stacji Paliw - dołącza nasza grupa z Zespołu Szkół w Gościnie - Szkoły Podstawowej,

      3. godz. 13.00 - planowany dojazd do Dargocic - etap kończący rajd. Meta jest przy Świetlicy w Dargocicach. W Dargocicach czeka na nas grill ognisko, grochóweczka, konkurencje sportowe, wspólna zabawa.

      4. godz. 16.00 - planowane zakończenie RAJDU.

                  Zapraszamy do uczestnictwa, jeśli rodzic nie może bawić się z nami, prosimy zaprosić na rajd babcię, dziadka, ciocię lub kogoś pełnoletniego z rodziny lub grona przyjaciół. Warunkiem uczestnictwa dziecka w rajdzie jest opieka kogoś z rodziny. Przypominamy, uczestnicy powinni posiadać kaski, kamizelki odblaskowe i sprawne rowery. Napoje we własnym zakresie. Prosimy o pisemne zgłaszanie udziału w rajdzie na deklaracjach, które od nas otrzymają dzieci. Życzymy udanej zabawy !!!

      Opiekunem ze strony szkoły jest p. Edyta Bieńko, tel. 781 288 211

       

      W celu sprawnej organizacji prosimy o wypełnienie DEKLARACJI i dostarczenie do p. Edyty Bieńko lub sekretariatu szkoły:

      DEKLARACJA:

      imię i nazwisko dziecka: ............................................................................................................

      imię i nazwisko opiekuna: .........................................................................................................

       

      czytelny podpis RODZICA lub OPIEKUNA: ............................................................................

                                        

                                                                                        Gościno, dnia 3 czerwca 2016 r.         

     • Drzewo to Twój przyjaciel!

     • Bardzo chętnie nasza szkoła przystapiła do wypełnienia zadań konkursu ogłoszonego przez Nadleśnitwo Gościno. Konkurs pod hasłem "Drzewo twój przyjaciel" ma charakter plastyczno - literackiego.

      Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy plastycznej lub literackiej (np. wiersz, opowieść, itd. -  można łączyć obie kategorie),  która odpowiadałaby  na pytania:
      -   dlaczego drzewo jest przyjacielem człowieka?  
      -   dlaczego drzewo jest tak ważne w życiu każdego człowieka?
      -   jaka jest rola drzew w naszym życiu?

      Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin dostępne są do pobrania w pliku PDF znajdującym się poniżej.

      http://www.goscino.szczecinek.lasy.gov.pl/documents/20650971/0/Konkurs+Drzewo+to+tw%C3%B3j+przyjaciel.pdf/6cded208-f66d-4602-825e-0a961eba828b

      osobą odpowiedzialną za przebieg i organizację konkursu na terenie szkoły i przedszkola jest p. Grazyna Ulikowska.

    • XVI Edycja Biegu Ulicznego
     • XVI Edycja Biegu Ulicznego

     •  

      Każdego roku, podczas obchodów święta szkoły organizujemy biegi uliczne, w których biorą udział wszyscy uczniowie oraz dzieci uczęszczające do "zerówki". W tegorocznym biegu wzięło udział 251 osób - 130 dziewczynek i 121 chłopców. Uczniowie podzieleni byli ze względu na wiek oraz płeć. Poniżej tabela wyników :)

      klasa

      Dziewczęta

      Miejsce

      Chłopcy

      0

      Siwek Aleksandra

      I

      Kawka Cyprian

       

      Oczniew Lena

      II

      Maksymiuk Michał

       

      Wolska Kalina

      III

      Szymborski Karol

      GR.Integrac.

       

      I

      Szczerba Hubert

       

      Akonom  Małgorzata

      II

       

       

      Maćkowiak Emilia

      III

       

      I

      Sobczak Zuzanna

      I

      Siudaczyński Adam

       

      Rakowska Julia

      II

      Malecha Michał

       

      Stokowska Hanna

      III

      Sondej Kacper

      II

      Kania Dominika

      I

      Młotek Jakub

       

      Olesiak Wiktoria

      II

      Skorupa Marcel

       

      Dybcio Mariola

      III

      Kołodziej Krystian

      III

      Marchlewska Julia

      I

      Chmielewski Miłosz

       

      Bohdan Joanna

      II

      Kulczycki Maciej

       

      Kowalik Maja

      III

      Sucharzewski Tomasz

      IV

      Kopczyńska Oliwia

      I

      Kowalik Bartosz

       

      Kuczyńska Aleksandra

      II

      Maciejczyk Hubert

       

      Waluszko Aleksandra

      III

      Dominiak Oliwier

      V

      Hryb Marta

      I

      Sucharzewski Jakub

       

      Wilk Julia

      II

      Przybylski Rafał

       

      Laskowska Zuzanna

      III

      Skrzypczyk Wojciech

      VI

      Słoboda Aleksandra

      I

      Miodona Konrad

       

      Kosińska Ewa

      II

      Ostropolski Szymon

       

      Rzewucka Aleksandra

      III

      Juszczak Dominik

       

      Gratulacje dla medalistów i dla wszystkich, którzy pokonali swoje słabości, dobiegając do mety!!!!!

      XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 1 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 2 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 3 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 4 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 5 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 6XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 7 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 8 XVI Edycja Biegu Ulicznego - Obrazek 9

    • Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu
     • Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu

     • 18 kwietnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się na zajęcia edukacji przyrodniczej do Szkółki Leśnej w Włościborzu. Pod opieką miłych, sympatycznych i niezmiernie cierpliwych leśniczych wzięli udział w zajęciach, podczas których poznawali warstwy lasu, przyglądali się drzewom na różnym etapie ich wzrostu oraz uczyli się rozpoznawać drzewa iglaste po szyszkach. Jak w szkole, tak i w lesie aktywność fizyczna jest podstawą funkcjonowania pierwszaków dlatego spacer po lesie i zawody sportowe musiały się znaleźć w harmonogramie zajęć :) Po tak wyczerpujących zajęciach pieczone kiełbaski były absolutną koniecznością.... Na zakończenie każdy uczeń otrzymał od leśniczych książki i kolorowanki edukacyjne o tematyce leśnej. Dziękujemy leśniczym za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia, a starszym klasom polecamy taką właśnie lekcję przyrody.

      Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu - Obrazek 1Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu - Obrazek 2Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu - Obrazek 3Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu - Obrazek 4Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu - Obrazek 5Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej we Włościborzu - Obrazek 6

    • Spotkanie z leśniczym
     • Spotkanie z leśniczym

     • W czwartkowy poranek 7 kwietnia 2016 roku klasę I b odwiedził leśniczy- pan Piotr Ponikiewski. Pan Piotr opowiedział pierwszakom o pracy leśniczego, różnicach między drzewami liściastymi i iglastymi, omówił podział lasu i co zrobić gdy się zgubimy w lesie. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne kolorowanki a pan Piotr od pierwszaków dostał laurkę.

      Spotkanie z leśniczym - Obrazek 1Spotkanie z leśniczym - Obrazek 2Spotkanie z leśniczym - Obrazek 3

    • Spotkanie z NURKIEM i podróznikiem!!!
     • Spotkanie z NURKIEM i podróznikiem!!!

     •  

      5 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Gościnie gościł zapalony podróżnik i płetwonurek – Pan Grzegorz Pietrzykowski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych. Gość bardzo ciekawie opowiadał o swoich podróżach i pasji, której poświęca cały swój wolny czas - nurkowaniu. Uczniowie naocznie mogli się przekonać jak wygląda profesjonalny sprzęt, ile waży butla tlenowa. Wiktor Jachimowicz, uczeń klasy VI a został ubrany w skafander oraz wyposażony w dodatkowe akcesoria typu okulary, butla tlenowa. Dzieci z entuzjazmem słuchały opowieści o spotkaniach Pana Grzegorza z rekinami, rafach koralowych. Uczestnicy spotkania zobaczyli ciekawy film, obrazujący rafę koralową, którą nasz gość wielokrotnie podziwiał. Życie rafy koralowej jest kolorowe i bogate, zamieszkuje tam wiele gatunków ryb, mięczaków, wodorostów. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając projekcję oraz słuchając zajmującego komentarza podróżnika.

      Spotkanie z NURKIEM i podróznikiem!!! - Obrazek 1

                  Pan Grzegorz zachęcał wszystkich uczestników do czytania ciekawych książek, od których wszystko się zaczyna, do zdobywania wiedzy i umiejętności oraz interesowania się otaczającym nas światem. Z ciekawości świata rodzi się pasja.   

     • MINI MUNDIAL 2016 - ZNAMY ZWYCIĘZCÓW

     •  4 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do turnieju  Mini Mundial 2016 – jest to turniej, w którym bierze udział kilkuset uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie występują w barwach kadr narodowych poszczególnych państw. Zwycięzcy  eliminacji spotkają się w finale rozgrywanym na stadionie Pogoni Szczecin 6 czerwca 2016 roku w Szczecinie. Rozegrane w Gościnie mecze wyłoniły zwycięzkie zespoły -  Włochy ( klasy III-IV) oraz Ukrainę (V-VI) – oba zespoły to reprezentacje naszej szkoły. Nic jednak nie mogłoby się wydarzyć bez wspaniałego dopingu kibiców – zobaczcie sami www.radioszczecin.pl/1,337230,&idf=366277. Będziemy trzymać za Was kciuki 6 czerwca! Powodzenia!

     • 48 Edycja Turnieju Recytatorskiego - gminne elimininacje wyłoniły zwycięzców!

     •  

      Dnia 11 maja 2016 roku odbyły się gminne eliminacje 48 Turnieju Recytatorskiego Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne.

      Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów, którzy zaprezentowali swoje interpretacje wybranych utworów. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Kołobrzegu dnia 27 maja 2016 r., o godz. 1000 zakwalifikowały się następujące uczennice:

       

      Kategoria Ptaszęta:

      Joanna Bohdan

      Amelia Jasiak

       

      Kategoria Ptaszki:

      Jagoda Bieńko

      Zofia Koziak

      Roksana Felińska

     • SUKCES Małolata!!!

     • W tym roku ponownie, już po raz siódmy, nasza grupa teatralna "Małolat" odniosła sukces zdobywając tytuł LAUREATA w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu. Aktorzy rywalizowali z zespołami teatralnymi z całego powiatu. W tegorocznym przeglądzie młodzi artyści zaprezentowali sztukę o treściach profilaktycznych pod tytułem "Nowe przygody Koziołka Matołka" wg tekstu Jerzego Grabiańskiego.

      SUKCES Małolata!!! - Obrazek 1

      Spektakl był dofinansowany ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi. Pozyskane fundusze wzbogaciły warsztat pracy teatrzyku.

      SUKCES Małolata!!! - Obrazek 2

      Przypomnijmy grupa teatralna "Małolat" w naszej szkole funkcjonuje od 18 lat. Zmienia się dziecięcy skład zespołu ale nieustannie dzieci pracują pod kierunkiem pań: Małgorzaty Frankowskiej, Joanny Dylawerskiej i Urszuli Skręty. Spektakle, prezentowane są podczas różnych przeglądów, w Domach Kultury oraz w zaprzyjaźnionych szkołach i przedszkolach. 

      SUKCES Małolata!!! - Obrazek 3

      Zespół "Małolat" w tym sezonie tworzą:

      Joanna Bohdan

      Amelia Jasiak

      Julia Kamińska

      Zofia Koziak

      Aleksandra Osiadacz

      Aleksandra Piasecka

      Weronika Rudnik

      Aleksandra Słoboda

      Martyna Sobczak

      Aleksandra Soroko

      Joanna Tajak

      Wielkie gratulacje dla młodych aktorów oraz pań, które włożyły w ten sukces miesiące pracy. Powodzenia na przeglądzie wojewódzkim, który odbędzie się 13 maja 2016 r. w Świdwinie.

       

      http://www.miastokolobrzeg.pl/kultura/12297-teatralny-maraton-w-rck.html


       

     • Szkolne eliminacje TURNIEJU RECYTATORSKIEGO PPiPP!!!

     • W dniu 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Gościnie odbyły się szkolne eliminacje 48 edycji konkursu recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Przed komisją w składzie:

      Renata Maksymiuk,

      Zofia Perlińska,

      Ewa Kozyra zaprezentowało swoje talenty 40 recytatorów z klas I - VI.

       

      W kategorii "Ptasząt" :

        I miejsce zajęła – Joanna Bohdan prezentując utwór L.J. Kerna - "Dialog z pluskwą",

       II miejsce zajęła – Zuzanna Gierasimow recytując wiersz W. Chotomskiej - "Hippopotam lubi błoto",

      III miejsce zajęła – Maria Kantek mówiąc wiersz A. Frączek - "Miss stonoga".

       

      W starszej kategorii - "Ptaszków" :

        I miejsce zajęła – Aleksandra Piasecka, która wierszem T. Różewicza "List do ludożerców" wprowadziła słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji. 

       II miejsce zajęła – Jagoda Bieńko, prezentując balladę J.W. Goethego - "Król Olch".

      III miejsce zajęła – Roksana Felińska zapoznając nas z żartobliwym wierszem M. Rusinka - "Łóżko".

      Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 16 deklamatorów, zdobywcy nagród oraz: Oliwia Kindermann, Hanna Borkowska, Zofia Kantek, Maksymilian Kołodziejski, Amelia Jasiak, Julia Stasiewicz, Amelia Dławichowska, Zofia Koziak, Alicja Wach, Dominik Juszczak.

      Dzieci wystąpią w eliminacjach gminnych, na deskach Domu Kultury dnia 4 maja o godz. 10.00.

     • Młodzież zapobiega pożarom - Turniej Wiedzy Pożarniczej !

     • W miesiącu marcu odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy nt. techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Brali w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowała grupa sześciu uczniów: Marta Hryb, Alicja Wach, Zuzanna Laskowska, Aleksandra Piasecka, Izabela Knieć, Gabriel Cyngot. Dzieci przygotowywały się pod kierunkiem p. Małgorzaty Sękalskiej. Spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza koleżanka Marta Hryb z klasy V a i zakwalifikowała się do kolejnego etapu.

      2 kwietnia 2016 r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbył się etap powiatowy konkursu. W zmaganiach brały udział wszystkie szkoły z powiatu kołobrzeskiego. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Przedstawicielka naszej szkoły – Marta Hryb zajęła IV miejsce.

    • ŚWIETO SZKOŁY
     • ŚWIETO SZKOŁY

     •  

      7 maja 1975 roku Szkole Podstawowej w Gościnie zostało nadane imię majora Henryka Sucharskiego. Od tego momentu, dzień ten jest szczególny dla całej społeczności szkolnej. Jest to moment do spotkań i wspomnień. Od 7 maja 2000 roku, dzień ten został włączony do kart histotrii jako Święto Szkoły. Co roku tradycyjnie spotykamy się na apelu, podczas którego uczniom przybliżona zostaje historia szkoły, sylwetka patrona. W tym roku, już po raz szesnasty odbędzie sie Bieg Uliczny. W biegu biorą udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola, zostali zaproszeni równiez uczniowie klas pierwszych gimnazjum.

      INFORMACJA o BIEGU:

      data: 6 maja 2016 r.

      godz. 10.00 - 12.00

      miejsce: ulica Grunwaldzka (meta na wysokości wejścia głównego gimnazjum).

      Wszystkich, którzy chca pokibicować naszym uczniom - SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

    • MINI MUNDIAL 2016
     • MINI MUNDIAL 2016

     •  

      4 maja 2016 r. o godz. 10.00 na "Orliku" przy Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie rozpoczną się eliminacje Mini Mundialu Euro 2016. W tym roku to już jest siódma edycja turnieju, mająca na celu odkrywanie piłkarskich telentów najmłodszych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. W rozgrywkach piłkarskich biorą udział uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Robuniu. Wspólnie tworzymy 8 drużyn w dwóch kategoriach:

      1. kategoria - uczniowie klas III - IV - 4 drużyny

      2. kategoria - uczniowie klas V - VI - 4 drużyny

       

      Mecze rozgrywane są 2 x 6 minut.

      Plan turnieju eliminacyjnego Mini Mundial Euro 2016 – Gmina Gościno:

      godz. 9.50 – zbiórka zespołów rywalizujących w turnieju

      godz. 10.00 – oficjalne powitanie i prezentacja wszystkich uczestników naszej zabawy.

      godz. 10.15 – WŁOCHY - HISZPANIA                  GRUPA A

      godz. 10.30 – UKRAINA - SZKOCJA                    GRUPA B

      godz. 10.45 – SERBIA - SZWECJA                      GRUPA A                 

      godz. 11.00 -  NIEMCY - FINLANDIA                    GRUPA B

       

      godz. 11.15 – konkurs I                                                                 

      godz. 11.30 – WŁOCHY – SERBIA                      GRUPA A

      godz. 11.45 – UKRAINA - NIEMCY                       GRUPA B

      godz. 12.00 – HISZPANIA - SZWECJA                 GRUPA A     

      godz. 12.15 – SZKOCJA – FINLANDIA                GRUPA B

       

      godz. 12.30 – konkurs II                 

      godz. 12.45 – WŁOCHY  - SZWECJA                   GRUPA A

      godz. 13.00 – UKRAINA - FINLANDIA                  GRUPA B

      godz. 13.15 - HISZPANIA – SERBIA                     GRUPA A

      godz. 13.30 - SZKOCJA – NIEMCY                       GRUPA B

       

      godz. 13.45 – PÓŁFINAŁ młodszych      I GRUPA A – IV GRUPA A                                                      

      godz. 14.00 - PÓŁFINAŁ młodszych      II GRUPA A – III GRUPA A

      godz. 14.15 – PÓŁFINAŁ starszych        I GRUPA B – IV GRUPA B                                       

      godz. 14.30 - PÓŁFINAŁ starszych        II GRUPA B – III GRUPA B

       

      godz. 14.45 - MECZ O III MIEJSCE młodszych  przegr. Półfinał I – przegr. Półfinał II

      godz. 15.00 - MECZ O III MIEJSCE młodszych  przegr. Półfinał I – przegr. Półfinał II

      godz. 15.15 - FINAŁ młodszych – zwy. Pólfinał I – zwy. Półfinał II

      godz. 15.30 - FINAŁ starszych   – zwy. Pólfinał I – zwy. Półfinał II

       

      godz. 15.45 – WRĘCZENIE NAGRÓD UCZESTNIKOM TURNIEJU

                                                                                                      Serdecznie zapraszamy !!!

       

      http://www.mini-mundial.pl/

       

     • Zmagania rowerowe

     • W dniach 2 kwietnia (test teoretyczny) i 7 kwietnia (tor sprawnościowy) odbył się szkolny  turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W 2 etapach wystartowało 70 uczniów z klas V i VI. Najlepszymi okazali się: 1 miejsce - Natalia Ślusarek z klasy VI b, 2 miejsce - Marta Hryb z klasy V a, 3 miejsce - Jagoda Bieńko i Michał Tarach z klasy V b. Uczniowie Ci weszli w skład szkolnej drużyny kwalifikując się do kolejnego etapu  eliminacji  gminnych.  Również 35 uczniów z klas IV zdało egzamin na kartę rowerową.

      Edyta Bieńko i Bogusława Lebowska

    • Witaj WIOSNO !
     • Witaj WIOSNO !

     • Wiosna wiosenka, w mym sercu piosenka, przychodzi po zimie, ożywia świat. Świeżym powiewem, słońca iskrzeniem, obudź się ziemio - pora już wstać. Tymi słowami klasa IVb rozpoczęła apel witający wiosnę w dniu 21 marca. Symbolicznie utopiliśmy Marzannę w rzece Gościniance po czym kolorowi i uśmiechnięci przeszliśmy ulicami miasta postraszyć Panią Zimę.

      Edyta Bieńko

       

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 1

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 2

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 3

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 4

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 5

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 6

      Witaj WIOSNO ! - Obrazek 7

      zdjęcia p. Zygmunt Piznal

    • Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg!
     • Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg!

     • Na zaproszenie Dyrekcji naszej gościńskiej podstawówki i w nagrodę za udział w konkursie plastycznym "Maskotka dla Kotwicy", 18 marca odbyło się spotkanie uczniów z drugoligowymi piłkarzami Kotwicy Kołobrzeg. Do udziału w przygotowaniu projektów maskotek namówił nas rodzic Pan Przemysław Siudaczyński, najwierniejszy kibic klubów "Kotwicy" Kołobrzeg i "Olimp" Gościno. Na konkurs wysłaliśmy 48 prac. Po przywitaniu odbyła się konferencja prasowa prowadzona przez Pana Dariusza Bajko. Dzieci odpowiadając na pytania wykazały się ogromną wiedzą na temat kołobrzeskiego klubu i piłkarskich nowinek. W kolejnej części role się odwróciły i to uczniowie zadali szereg pytań zawodnikom. Były pokazy z piłką w wykonaniu zawodników jak i wychowanków szkoły, a także wspólne granie. Autografy i pamiątkowe zdjęcia zakończyły wizytę piłkarzy w naszej placówce. Piłkarze zaprosili nas na kolejne spotkanie tym razem na kołobrzeskim stadionie.

      Pod poniższym adresem dostępny jest film z tego spotkania.
      https://www.youtube.com/watch?v=ZT7hPVy-nh8&feature=youtu.be
      https://www.facebook.com/spgoscino/

      Edyta Bieńko i Bogusława Lebowska

      Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg! - Obrazek 1

      Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg! - Obrazek 2

      Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg! - Obrazek 3

      Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg! - Obrazek 4

      Kibicujemy KOTWICY Kołobrzeg! - Obrazek 5

     • Informacje na temat rekrutacji dzieci do przedszkola oraz pierwszej klasy szkoły podstawowej

     • SZANOWNI RODZICE

                  Na podstawie Zarządzenia nr 64/2016 Burmistrza Gościna z dnia 18 stycznia 2016 r., w sprawie ustalenia dla roku szkolnego 2016/2017 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym, do przedszkoli lub innych form wychowania przedszkolnego i klas pierwszych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Gościno, Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie, informuje, że w sekretariacie można pobierać Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

      TERMINY POSTEPOWANIA REKRUTACYJNEGO oraz postępowania uzupełniającego,

      a także terminy składania dokumentów do przedszkola:

      Rodzaj czynności

      Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

      Termin w postępowaniu uzupełniającym

      Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola.

      2 marca - 27 marca 2016 r.

      18 kwietnia 2016 r.

      Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola.

      28 marca - 2 kwietnia 2016 r.

      24 kwietnia 2016 r.

      Podanie przez komisję do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

      10 kwietnia 2016 r.

      25 kwietnia 2016 r.

      Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

      15 kwietnia 2016 r.

      27 kwietnia 2016 r.

      Podanie przez komisję do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

      18 kwietnia 2016 r.

      30 kwietnia 2016 r.

       

      TERMINY POSTEPOWANIA REKRUTACYJNEGO oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania

      dokumentów do klasy pierwszej szkoły podstawowej:

      Rodzaj czynności

      Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

      Termin w postępowaniu uzupełniającym

      Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

      3 marca - 27 marca 2016 r.

      2 maja 2016 r.

      Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

      3 kwietnia 2016 r.

      8 maja 2016 r.

      Podanie przez komisję do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

      24 kwietnia 2016 r.

      9 maja 2016 r.

      Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

      27 kwietnia 2016 r.

      12 maja 2016 r.

      Podanie przez komisję do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

      30 kwietnia 2016 r.

      31 sierpnia 2016 r.

      Zarządzenie Nr 64/2016 Burmistrza Gościna z dnia 18 stycznia 2016r.

      http://bip.goscino.com.pl/index.php?id=173986

      WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_KLASY_PIERWSZEJ_2016)2017.pdf

      WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_2016)2017.pdf

     • Dni Bezpiecznego Internetu – 15 do 28 lutego 2016 roku

     • Celem podjętych działań było:

      - podniesienie świadomości uczniów na temat występujących zagrożeń w Internecie,

      - poznanie zasad korzystania z Internetu

      - kształtowanie umiejętności samodzielnego korzystania z informacji,

      - zrozumienie dokonywania wyboru zamieszczonych informacji w sieci i sposób wykorzystania ich w praktyce,

      - rozbudzanie potrzeb edukacyjnych na temat Internetu

      - zachęcenie do tworzenia prac plastycznych

      W ramach DBI zostały przeprowadzone  lekcje zajęć komputerowych i godzin wychowawczych w klasach I-VI. Zajęcia edukacyjne odbyły się według scenariuszy umieszczonych na stronie www.sieciaki.pl  i z wykorzystaniem materiałów multimedialnych pobranych ze strony www.dbi.pl. Przeprowadzony został cykl pogadanek ph. „Bezpieczeństwo w Internecie” oraz dotyczących uzależnienia od gier komputerowych i czasu spędzanego przed komputerem. Uwzględnione zostały opisy gier komputerowych, w jakie młodzież szkolna lubi grać, ponieważ okazało się, iż jest to ich główna rozrywka.

      Uczniowie klasy IVb wykonali gazetkę tematyczną w sali komputerowej i na hollu szkolnym. Wcześniej uczestniczyli w spotkaniu w bibliotece szkolnej nt. "Dzień Bezpiecznego Internetu" w celu zebrania potrzebnych materiałów.

      Z okazji DBI 2016 rodzice zostali poinformowani o zagrożeniach, jakie można spotkać w sieci, jak pomóc swojemu dziecku, gdy stanie się ofiarą cyberprzemocy, oraz jak uwrażliwić swoje dziecko, aby nie stało się sprawcą takiej przemocy. Podano również informacje na temat: gdzie należy szukać pomocy, gdy spotkamy się z takim problemem. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki z czterema zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

      Odbyły się projekcje filmu dotyczące polityki prywatności podczas korzystania z profilów społecznościowych - dla klas V i VI.

      Młodszym dzieciom bardzo podobały się kreskówki o przygodach AjPi , Spociaka, Netki i NetRobiego oraz Owiec w sieci, które podczas kolejnych lekcji były dla nich wyświetlane.

       

      W pracowni zostały przygotowane materiały plastyczne – farby, pędzle, papiery kolorowe, plakaty informacyjne o sieciakowych zasadach. Chętnych do malowania nie brakowało. Malowaliśmy również na ekranie monitorów nt. Sieciaki to super dzieciaki.

      Uczniowie opracowali projekty zakładek do książek. 13. prac ze188 zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Angeliką Kleist zostały wręczone dzieciom dyplomy i upominki.

       

      Klasy I - III

      I miejsce - Gierasimow Zuzanna

      II miejsce - Kot Zuzanna

      III miejsce - Bohdan Joanna

      Wyróżnienia:

      Gulczyńska Natalia, Szostak Blanka

       

      Klasy IV - VI

      I miejsce Rudnik Weronika

      II miejsce Kita Martyna, Bieńko Jagoda

      III miejsce Januszewska Amelia

      Wyróżnienia:

      Thurow Aleksandra, Słoboda Aleksandra, Felińska Roksana, Wach Alicja.

       

      Uzyskane efekty działania:

      - zwiększenie świadomości z bezpiecznego korzystania z Internetu

      - nabycie umiejętności świadomego wyszukiwania informacji

      - poszukiwanie rozwiązań dla określonych zadań

      - kształtowanie u uczniów poczucia własnej wartości

      - lepsze przygotowania młodzieży do dalszego etapu kształcenia

      - wyzwolenie chęci zdobywania wiedzy i rywalizacji

      - satysfakcja z wykonanej pracy także przez dzieci

      - aktywne uczestnictwo wszystkich uczniów.

       

      Edyta Bieńko, Bogusława Lebowska

     • Harmonogram Dowozów II semestr rok szkolny 2015/2016

     • Drodzy Rodzice oraz Uczniowie !

      15 lutego 2016 r. kończy się okres feryjny a rozpoczyna II semestr roku szkolnego 2015/2016. Dyrekcja Szkoły informuje, że godziny dowozu dzieci do szkoły nie ulegają zmianie. Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym HARMONOGARMEM DOWOZÓW. Dzieciom życzymy odpoczynku i bezpiecznych FERII ZIMOWYCH. Do zobaczenia w szkole!

       

      HARMONOGRAM_DOWOZOW__-_II_semestr_2015)2016_.pdf

    • Jesteśmy CZYTELNIKAMI !
     • Jesteśmy CZYTELNIKAMI !

     • 28 stycznia 2016 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Gościnie złożyli na ręce Królowej Książki uroczyste ślubowanie:

      "My uczniowie pierwszej klasy, Tobie, książko przyrzekamy,

      że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie

      i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie."

                  Na ten dzień uczennice starszych klas przygotowały dla swoich młodszych kolegów krótki montaż wierszyków  różnych poetów. Pierwszaki poznały bohaterów bajek: krasnala, Kopciuszka, smoka, czarownicę i Królową Książkę. Odpowiadały na pytania, zwiedzały bibliotekę, a na pamiątkę spotkania otrzymały zakładkę do książki oraz list do rodziców.

      Drodzy Rodzice Uczniów Klas Pierwszych
                  Państwa dziecko jest już czytelnikiem! Może samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej. W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek. Oznacza to, że dzieci samodzielnie wybierają książki do czytania. Jednocześnie (w razie kłopotów) mogą zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.
                  Proszę Państwa o wspólne działania w celu zachęcenia młodego czytelnika do poznawania kanonu literatury dziecięcej oraz o kontrolę czy dziecko oddaje książkę przeczytaną. Jeśli samo ma jeszcze problem z czytaniem dłuższych tekstów, proszę pomóc swojemu dziecku, czytając z nim na głos. Usprawni to technikę czytania, która jest obok liczenia i pisania jedną z najważniejszych umiejętności w życiu każdego człowieka.

                                                                                                           Urszula Skręty, bibliotekarz

       

      Jesteśmy CZYTELNIKAMI ! - Obrazek 1Jesteśmy CZYTELNIKAMI ! - Obrazek 2