• Zapraszamy uczniów do udziału w Zimowisku.

     • Zgody do pobrania u wychowawców.

      PLAN ZIMOWISKA 2020w Zespole Szkół w Gościnie - Szkole Podstawowejz Oddziałami Integracyjnymi

      poniedziałek 10 lutego 2020 r.Rozpoczęcie Zimowiska 2020. Zajęcia w grupach, na terenie szkoły (robienie mydła, zajęcia komputerowe, zawody sportowe oraz zajęcia kulinarne). Wyjście do kręgielni.9.00 – 13.00

      wtorek 11 lutego 2020 r.Wyjazd do Pomerania Fun Parku w Pyszce.1 godzina warsztatów + 2 godziny zabaw w hali.Wyjazd 9.30Planowany powrót 14.00

      środa 12 lutego 2020 r.Wyjazd do Play Parku w Koszalinie.1 godzina zabawy n trampolinach.Wyjazd 9.00Planowany powrót 12.00

      czwartek 13 lutego 2020 r.Wyjazd do Multikina w Koszalinie na seans filmowy pt., „Doktor Dolittle”Wyjazd 9.00Planowany powrót 14.00

      piątek 14 lutego 2020 r.Wyjazd na basen lub na lodowisko w Białogardzie. 2 godziny zabawy. Wyjazd 9.00Planowany powrót 13.00

      ZGŁOSZENIA I WPŁATY DO WYCHOWAWCÓW DO PIĄTKU 7.02.

     • Inauguracja ROKU SZKOLNEGO .... Dokończmy marsz ... 

     •    

      Pod hasłem ,,Przerwany marsz" odbywa się akcja inaugurująca rok szkolny 2019/2020. Dzieci wojny, czyli urodzeni w latach 1939-1945 są pokoleniem, które nie miało szczęścia uczęszczać do szkoły. Symboliczną klamrą, w 80. rocznicę wydarzeń początku II wojny światowej, otoczmy pamięcią wszystkich ówczesnych uczniów i ich rodziny. Montażem słowno-muzycznym, wśród symboli narodowych, spotkajmy się 2 września 2019 r. o godz.10.00 na placu apelowym szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 14 i stańmy się uczestnikami PRZERWANEGO MARSZU.  ZAPRASZAMY.

       

      https://przerwanymarsz.pl 

       

      DOWÓZ I ODWÓZ DZIECI  2 września 2019 r.

       

       

      Trasa nr 1:

      Ołużna Kolonia 1 - 9.10

      Ołużna Centrum - 9.15

      Ząbrowo - 9.20

      Jarogniew - 9.25

      Lubkowice - 9.25

      Mołtowo - 9.35

       

      Trasa nr 2: 

      Karkowo - 9.00

      Myślino - 9.10

      Gościno Dwór - 9.15 

      Pławęcino - 9.25

      Kamica - 9.35 

       

       Odwóz: 

      1. odwóz – ok. godz. 12.30

       

     • Organizacja szkoły podczas WAKACJI!!!

     • Dyrekcja Zespołu Szkół w Gościnie, informuje że w okresie wakacji, ze względu na okres urlopowy, zmieniają się godziny pracy w sekretariatu (ul. Grunwaldzka 14):

      1. w dniach od 15 lipca do 19 lipca 2019 r.  godziny pracy 8:30 - 12:30

      2. w dniach 22 i 23 lipca 2019 r. - sekretariat będzie nieczynny 

      Od 24 lipca 2019 r. sekretariat pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00

      W budynku przy ul. Kościuszki czynne jest przedszkole. Wejscie do budynku w terminie od 15 lipca do 5 sierpnia 2019 r., jest od strony przedszkola. 

       

      Gościno, dnia 12 lipca 2019 r.                                                     

     • Powiatowe eliminacje Turnieju Recytatorskiego

     •           24 maja 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje 51 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Wszyscy recytatorzy z naszej szkoły zostali docenieni przez komisję. Czworo uczestników: Milena Ziemięcka, Jakub Gorgol, Maksymilian Groński i Amelia Jasiak za swoje interpretacje wierszy otrzymali  wyróżnienie. Joanna Bohdan otrzymała wyróżnienie I stopnia (III miejsce), natomiast Aleksandra Słoboda wywalczyła tytuł laureata i będzie prezentować wybrany przez siebie utwór Zbigniewa Herberta - "Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz" w regionalnym etapie tego konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

     • WARSZTATY WYPLATANIA WARKOCZY

     •            Dziś w bibliotece szkolnej przy ul. Grunwaldzkiej odbyły się warsztaty wyplatania warkoczy. Panie Andżela Kleist i Magdalena Szymczak  chętnym uczennicom czesały pomysłowe fryzury. Uczesanie kosztowało 5 zł. Akcja wspomaga fundusz zbiórki pieniędzy na "Dom bez barier dla Roksany". Inspiracją do tworzenia fryzur są nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej:

      1. Warkocze. Krok po kroku.
      2. Koki i warkocze. Fryzury dla dziewczynek.
      3. Jak upinać długie włosy. Modne fryzury na różne okazje.

      Kolejną grupę zapraszamy do zabawy w piątek.

     • 51 Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

     •             W ZS w Gościnie SP z OI odbyły się szkolne eliminacje 51 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Jego celem jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży  poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Uczestnicy recytują utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce.

                    13 maja w kategorii "Ptasząt" interpretacje wybranych przez siebie utworów zaprezentowało trzynastu uczestników z klas 1-3. Komisja, w osobach: Renata Maksymiuk, Zofia Perlińska nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

      Milenę Ziemięcką - I miejsce 

      Jakuba Gorgola - II miejsce 

      Emilię Koziak - III miejsce

      Bogusławę Wiśniewską - wyróżnienie

      Olafa Kwiatkowskiego - wyróżnienie 

      Darię Wieczorek - wyróżnienie

      Michalinę Kaletę- wyróżnienie 

      Marię Urbańczyk - wyróżnienie

      Kalinę Wolską - wyróżnienie

                  W dniu 15 maja do konkursu przystąpiło 20 recytatorów z klas starszych. Komisję tworzyły panie Renata Maksymiuk i Ewa Kozyra. Do kolejnego, gminnego etapu zostali zakwalifikowani:

      W kategorii "Ptaszki" klasy 4-6

      Maksymilian Groński - I miejsce

      Amelia Jasiak - II miejsce

      Joanna Bohdan - III miejsce

      Julia Kamińska - wyróżnienie

      Amelia Dławichowska - wyróżnienie

      Lena Wącek - wyróżnienie

      w kategorii oraz "Ptaki" klasy 7-8 i 3 gimnazjum:

      Aleksandra Słoboda - I miejsce

      Zofia Koziak - II miejsce

      Maja Chmielewska - III miejsce

                16 maja w Domu Kultury odbył się etap gminny konkursu. Na scenie zaprezentowali się recytatorzy ze Szkoły Podstawowej w Gościnie i Robuniu oraz gimnazjaliści. Łącznie 30 uczestników. Występujących oceniała komisja w składzie: Pani Maria Szcząchor - emerytowana nauczycielka j. polskiego w szkole podstawowej w Gościnie, Pani Bogumiła Szczęśniak - inspektor do spraw oświaty w Rymaniu, kierownik Biblioteki Publicznej w Rymaniu - Aldona Korytowska oraz Pani Zofia Czerniszewska.

              Naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie, który odbędzie się 24 maja o godz. 10.00 w RCK w Kołobrzegu reprezentować będą:

      W kategorii Ptasząt: Jakub Gorgol  i Milena Ziemięcka.

      W kategorii Ptaszków: Joanna Bohdan, Amelia Jasiak i Maksymilian Groński.

      W kategorii Ptaków: Aleksandra Słoboda.

       

    • Żonkile dla hospicjum
     • Żonkile dla hospicjum

     • W ramach akcji "Pola Nadziei" na rzecz Hospicjum w Kołobrzegu uczniowie naszej szkoły przygotowali ponad 300 papierowych żonkili. Uczniowie przygotowywali kwiaty w domu, na zajęciach z plastyki, na świetlicy, w bibliotece. W ich wykonanie zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie klas V sp - III gimn.

      Dziś kwiaty zostały przekazane do hospicjum, a w najbliższą niedzielę - 14 kwietnia - wolontariusze hospicjum, w tym 24 naszych uczniów, będą w Kołobrzegu kwestować i przekazywać żonkile ofiarodawcom na ulicach miasta. Zebrane pieniądze pomogą zapewnić profesjonalną opiekę osobom nieuleczalnie chorym przebywającycm w kołobrzeskiej placówce.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji!

    • Wielkanoc z PCK
     • Wielkanoc z PCK

     • Szkolne Koło PCK wzięło udział w corocznej ogólnopolskiej akcji "Wielkanoc z PCK". Uczniowie całej naszej szkoły przez ostatnie dwa tygodnie przekazywali dary do paczek wielkanocnych dla osób potrzebujących. Przynosili produkty spożywcze, które są potrzebne do przygotowania świąt. Dziś wszystkie zebrane produkty trafiły do biura PCK - w najbliższych dniach zostaną z nich przygotowane świąteczne paczki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję! 

    • ​​​​​​​Spotkanie literackie
     • ​​​​​​​Spotkanie literackie

     •             Dnia 18 marca br. w DK w Gościnie odbył się poranek literacki poświęcony Pani Renacie Piątkowskiej, jednej z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek opowiadań dla dzieci. Na spotkanie zostały zaproszone klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Gościnie wraz z wychowawcami.

                  Pisarka odwiedziła naszą miejscowość już po raz kolejny. W czasie ubiegłorocznej wizyty bliżej poznaliśmy bohaterkę książki "Wszystkie moje mamy"  Irenę Sendler, która w czasie II wojny światowej wraz ze swoimi łączniczkami ocaliła z warszawskiego getta około 2500 osób, głównie dzieci. Dzisiejsze spotkanie poświęcone było zwierzętom w publikacjach naszego Gościa. Renacie Piątkowskiej towarzyszy Malwina Każurno, lektorka, która czaruje słuchacza głosem, wprowadzając w nastrój opowiadanych historii.  

                 Po spotkaniu każdy z uczestników mógł kupić wybraną książkę i otrzymać dedykację z autografem pisarki.

                 Pani Renata Piątkowska jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jej książka "Wieloryb" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Tytuły: "Na wszystko jest sposób" i "Hebanowe serce" zostały nagrodzone w II i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a "Wszystkie moje mamy" zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.  Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2018 roku została odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw dziecka Infantis Dignitatis Defensori (Obrońcy Godności Dzieci) oraz Ludziom Czyniącym Dobro (upamiętniający postać Ireny Sendlerowej).  

    • Randka w ciemno
     • Randka w ciemno

     • W dniach 4 - 8 marca w bibliotece szkolnej przy ul. Grunwaldzkiej można było zabawić się w "Randkę w ciemno z książką". Celem tego pomysłu było zwiększenie czytelnictwa poprzez niestandardowe zachęcenie młodzieży do obcowania z książką. Istotą zabawy było wypożyczenie zapakowanych w kolorowy papier książek, na podstawie kilku słów zachęty dotyczącej treści. Projekt, przez wszystkie dni trwania, cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem. Czytelnicy codziennie dostawali nową partię ciekawej lektury. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy.

    • konkurs czytelniczy
     • konkurs czytelniczy

     • Klasa IIa i IIb wzięła udział w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury "Zaczarowana zagroda". W pierwszym etapie dzieci rozwiązywały test. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów, zakwalifikowali się do kolejnego - ustnego etapu. W szkolnej bibliotece w dniu 5 marca odbył się drugi szczebel konkursu. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. W wyniku zaciętej walki, po dogrywce, I miejsce zajął Filip Patapczyk, II - Zofia Lipińska i Olaf Kwiatkowski, III miejsce Jakub Gorgol i Szymon Machnio, IV - Wojciech Jarosz i Ignacy Żołnierek. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za wspólną zabawę.  

    • Noc w bibliotece
     • Noc w bibliotece

     • Grupa uczniów - łączników i najaktywniejszych czytelników - spędziła ekscytującą noc w bibliotece. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o swoich ulubionych książkach, wzięli udział w literackich podchodach oraz grach i zabawach.  

    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

     • W czwartek 27 września uczniowie wszystkich klas włączyli się w ogólnopolską akcję - Dzień Głośnego Czytania. W każdej klasie uczniowie lub zaproszeni goście - uczennice z ZS im. M. Rataja - czytali wybrane przez klasę książki.

      W galerii znajdziecie kilka zdjęć z tego wydarzenia.

       

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • W piątek 21 września sprzątaliśmy okolice Gościna wzdłuż ścieżek rowerowych: Myślino, Dargocice, Pławęcino, Ząbrowo oraz okolice jeziora w Dargocicach.

      W galerii znajduje się krótka relacja fotograficzna.

    • Godziny przywozu i odwozu uczniów od 3 września 2018 r.
     • Godziny przywozu i odwozu uczniów od 3 września 2018 r.

     • Trasa nr 1:

      Ołużna Kolonia 1 - 7.05

      Ołużna Centrum - 7.15

      Ząbrowo - 7.20

      Jarogniew - 7.25

      Lubkowice - 7.25

      Mołtowo - 7.35

      Trasa nr 2: 

      Karkowo - 7.00

      Myślino - 7.10

      Gościno Dwór - 7.15 

      Pławęcino - 7.25

      Kamica - 7.35 

      Trasa nr 3 (transport gminny):

      Pobłocie Małe - 7.10

      Ramlewo - 7.20 

      Robuń - 7.25 

      Wartkowo - 7.30 

      Dargocice - 7.35

       

      Odwóz: 

      1. odwóz - godz. 12.45

      2. odwóz - godz. 14.20

      3. wtorek i środa godz. 15.30

     • Wychowawstwa oraz numery sal w którym odbędą się spotkania z wychowawcami

     • Budynek: ul. Kościuszki 5:

      Klasa 1 a – sala nr 18 – p. Katarzyna Monastyrska – Kubicka

      Klasa 1 b – sala nr 21 – p. Małgorzata Gul

       

      Klasa 2 a – sala nr 25 – p. Małgorzata Frankowska

      Klasa 2 b – sala nr 22 – p. Aleksandra Kostrubiec

       

      Klasa 3 a – sala nr 23 – p. Małgorzata Sękalska

      Klasa 3 b – sala nr 26 – p. Joanna Dylawerska

       

      Budynek: ul. Grunwaldzka 14:

      Klasa 4 a – sala nr 39a – p. Karolina Pałaszewska

      Klasa 4 b – sala nr 20a – p. Marzena Niemczyk 

      Klasa 4 c – sala nr 37a – p. Ewa Kornas

       

      Klasa 5 a – sala nr 37 – p. Joanna Wiśniewska

      Klasa 5 b – sala nr 21 – p. Anna Regel

       

      Klasa 6 a – sala nr 39 – p. Anna Juszczak

      Klasa 6 b – sala nr 20 – p. Dorota Rzewucka

       

      Klasa 7 a – sala nr 22 – p. Irena Jelonek       

      Klasa 7 b – sala nr 19 – p. Edyta Bieńko

       

      Klasa 8 a – sala nr 23 – p. Grażyna Ulikowska

      Klasa 8 b – sala nr 40 – p. Beata Gajo

       

      Klasa 3 aG – sala nr 38 – p. Grażyna Paulińska

      Klasa 3 bG – sala nr 36 – p. Marta Seńko

    • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
     • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich uczniów odbędzie się w dniu 3 września 2018 r. o godz. 10.00 w budynku na ul. Grunwaldzkiej 14. Po apelu uczniowie spotkają się z wychowawcami: 
      1. uczniowie klas I - III  - ul. Kościuszki 5,
      2. uczniowie klas IV - VIII i III klasy gimnazjalne - ul. Grunwaldzka 14. 

                                                                                              Zapraszamy !!!

      Harmonogram dowozu uczniów, w dniu 3 września 2018 r.

      Trasa nr 1:

      Ołużna Kolonia 1 - 9.00

      Ołużna Centrum - 9.10

      Ząbrowo - 9.15

      Jarogniew - 9.15

      Lubkowice - 9.20

      Mołtowo - 9.20

      Trasa nr 2: 

      Karkowo - 9.00

      Myślino - 9.10

      Gościno Dwór - 9.15 - 

      Pławęcino - 9.25

      Kamica - 9.35 

      Trasa nr 3 (transport gminny):

      Pobłocie Małe - 9.10

      Ramlewo - 9.20 

      Robuń - 9.25 

      Wartkowo - 9.30 

      Dargocice - 9.35

      Odwóz dzieci przewidziany jest z obu budynków o godz. 11.30.

    • Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty w roku szkolnym 2018/2019
     • Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty w roku szkolnym 2018/2019

     • Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty

      w roku szkolnym 2018/2019

       

       

       

       

      • zeszyty (w cienkie linie (czerwone i niebieskie), w kratkę
      • śniadaniówka + bidon
      • piórnik 
      • ołówek
      • temperówka
      • gumka
      • klej w sztyfcie
      • nożyczki z zaokrąglonymi końcami
      • kredki ołówkowe
      • farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości
      • fartuszek do malowania
      • blok rysunkowy biały i kolorowy
      • blok techniczny biały i kolorowy
      • papier kolorowy (wycinanki)
      • bibuła kolorowa
      • plastelina
      • teczka z gumką (na prace plastyczne)
      • strój gimnastyczny ( spodenki,  koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek)
      • obuwie na zmianę
      • ręcznik papierowy
      • smycz na klucz

       

                                                                        wychowawcy klas