Pierwsza Eko- Wywiadówka – Mamy rady na odpady
27 stycznia 2010r.odbyła się wywiadówka edukacyjna dla rodziców, na której zostały przedstawione problemy czystości i ochrony środowiska oraz potrzeby selektywnej zbiórki odpadów. Program realizowany jest pod patronatem Fundacji Kultury i Sportu Prawobrzeże w Szczecinie, a finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przygotowana prezentacja informowała o rodzajach odpadów, ich segregacji oraz o możliwości składowania odpadów niebezpiecznych (elektrośmieci) w Zakładzie Usług Komunalnych w Gościnie. Wzięło w niej udział 165 rodziców. Dziękujemy za frekwencję!.
W programie wywiadówki zostały zaprezentowane wytwory plastyczne uczniów klasy IIb oraz klas IV – VI. Najciekawsze tematycznie prace pod hasłem „Mamy rady na odpady” w ilości 43 prac zostały wysłane na konkurs wojewódzki do Szczecina. Na szczeblu szkoły udział wzięło 60 uczniów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem okolicznościowym i upominkiem rzeczowym.
Rodzicom zostały zaprezentowane fragmenty lekcji z udziałem klas IV na temat segregacji i składowania makulatury, butelek typu PET, elektrośmieci oraz zostali przedstawieni uczniowie klasy VB – Marta Słoboda, Viktoria Polikowska i Adam Rakowski, którzy reprezentowali szkołę w warsztatach ekologicznych dla uczniów w Bornym Sulinowie w czasie ferii.
Podziękowania dla PP J.K. Rakowskich za transport dzieci do Bornego Sulinowa oraz nauczycielom p. Bogusławie Lebowskiej, Edycie Bieńko, Joannie Dylawerskiej za przebieg i organizację konkursu plastycznego oraz realizację zadań konkursowych.
Następne daty spotkań zostaną ustalone z sołtysami. Dla uczestników czekają nagrody – niespodzianki. Zapraszają uczniowie z realizatorem programu.
W ramach programu