Od 11 listopada 1918 r mija 91 lat. To rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Utworzona Rada Regencyjna, będąca namiastką polskiego parlamentu, przekazała władzę wojskową w Polsce Józefowi Piłsudskiemu, który poprzedniego dnia przybył do Warszawy po uwolnieniu z więzienia w Magdeburgu. Kilka dni później Piłsudski został wybrany przez nowo utworzony rząd na tymczasowego naczelnika państwa. 11 listopada rozpoczęło się w Warszawie rozbrajanie Niemców, którzy wraz z generałem-gubernatorem warszawskim Hansem von Beselerem opuściły wkrótce Warszawę. Po 123 latach od utraty niepodległości Polska odzyskała suwerenny byt państwowy, a dzień 11 listopada jest obecnie polskim świętem państwowym. Klasa VIa przygotowała z tej okazji uroczysty apel, podczas, którego uczciliśmy minutą ciszy pamięć walczących za ojczyznę.
Utworzona Rada Regencyjna, będąca namiastką polskiego parlamentu, przekazała władzę wojskową w Polsce Józefowi Piłsudskiemu, który poprzedniego dnia przybył do Warszawy po uwolnieniu z więzienia w Magdeburgu. Kilka dni później Piłsudski został wybrany przez nowo utworzony rząd na tymczasowego naczelnika państwa. 11 listopada rozpoczęło się w Warszawie rozbrajanie Niemców, którzy wraz z generałem-gubernatorem warszawskim Hansem von Beselerem opuściły wkrótce Warszawę. Po 123 latach od utraty niepodległości Polska odzyskała suwerenny byt państwowy, a dzień 11 listopada jest obecnie polskim świętem państwowym. Klasa VIa przygotowała z tej okazji uroczysty apel, podczas, którego uczciliśmy minutą ciszy pamięć walczących za ojczyznę.